today-is-a-good-day
Viac

    Stephen Schwarzman: 5 tipov pre Wall Street podnikateľov

    Keď ste podľa Time Magazinu jedným z 100 najvplyvnejších ľudí sveta, zarobíte skoro 700 miliónov dolárov za rok, ľudia vám automaticky budú naslúchať. Toto je päť najdôležitejších tipov, ktoré má Schwarzman pre potencionálnych Wall Street podnikateľov.

    Keď ste podľa Time Magazinu jedným z 100 najvplyvnejších ľudí sveta, zarobíte skoro 700 miliónov dolárov za rok, ľudia vám automaticky budú naslúchať. Našťastie pre nováčikov Wall Streetu, bilionársky spoluzakladateľ a CEO Blackstone Group sa nehanbí ponúkať rady.

    Ako Wall Street podnikateľ, Schwarzman odišiel z Lehman Brothers spolu s partnerom Peteom Petersonom, aby vytvorili Blackstone Group v 1985.

    Začali s 400,000 dolármi a vybudovali Blackstone Group na najväčšiu firmu sveta s viac než 333 biliónmi dolárov v aktívach. Jeho najväčšia odmena vzišla, keď verejne predstavil Blackstone Group.

    Vynieslo mu to 677 miliónov dolárov v hotovosti a 7,8 biliónov v akciách. Zo svojho miesta na vrchole Wall Street úspechov, Schwarzman prišiel do styku s mnohými začínajúcimi kapitalistami a videl mnoho z nich padnúť, čo je aj dôvodom, prečo jeho rada je na nezaplatenie.

    Toto je päť najdôležitejších tipov, ktoré má Schwarzman pre potencionálnych Wall Street podnikateľov.

    Jeden úder a môžete byť mimo hru

    Schwarzman radil mnohým mladým ľuďom, aby neopúšťali loď príliš skoro, pretože keď sa postavia mimo hru, už sa nemusia vrátiť.

    „Financie sú učňovský business, v ktorom musíte rozvinúť schopnosti a zrelosť, aby ste vedeli čo a kedy vykonať,“

    hovorí.

    „Aby ste boli úspešní, musíte nájsť zhodu medzi zrelosťou, načasovaním a skvelou príležitosťou na trhu.“

    Poznajte svoje limity

    „Len preto, lebo ste skvelý spoločník v investičnej banke, neznamená, že budete aj skvelý podnikateľ,“

    Schwarzman pokračuje.

    „Podnikanie je len pre najlepších z najlepších. Musíte byť extrémne výnimočný na vrcholku vašej skupiny. Musíte byť nezávislá osoba, ktorá sa vie popasovať s izoláciou a ťažkosťami, ktoré vyplývajú, keď ste odkázaný sami na seba. Musíte mať neskutočné množstvo energie a byť pripravený prejsť cez veľmi ťažké časy. To väčšinou nie je len tak niekto, kto je spoločníkom. Nie všetci ľudia sú emocionálne pripravení na takýto typ cesty. Niektorý to nevedia a pohoria.

    Držte sa svojej komfortnej zóny

    Schwarzman stretol mladého podnikateľa, ktorý spustil úspešnú finančnú firmu a ďalší financovatelia ho ťahali do nových obchodov. Ponúkali mu veľkú sumu peňazí, ale ich obchodný nápad by ho zatiahol inou cestou.

    Schwarzman mu ponúkol túto radu:

    „Akokoľvek je lákavé prijať veľkú sumu peňazí, nerobte to. Nie je nič zlé s rozširovaním, ale musí to byť vo vašej komfortnej zóne. Nehrňte sa do niečoho, o čom nič neviete, s nádejou, že budete finančne úspešný. Dokonca ani keď si ľudia myslia, že ste ohromný. Keď budete starší, budete vedieť, koľko dokážete zvládnuť. Peniaze tu budú vždy. Nezablúďte do vecí, ktorým intuitívne nerozumiete.“

    Uistite sa, že vždy vymyslíte niečo nové

    „Obchod je už celkom vyčerpaný,“

    hovorí Schwarzman.

    „Mali by ste mať nápad, ktorý tento svet nemá, pretože aj potom to môžete pokaziť kvôli vašej vlastnej hlúposti a neskúsenosti”

    Ak viete, kam smerujete, cestu nájdete

    Schwarzman rozpráva o svojich neúspechoch v hlásení sa na Harvard. Keď sa prihlásil, bol umiestnený na zoznam čakateľov. Zavolal dekanovi, ktorý mal na starosti prijímanie študentov a povedal mu, že škola musela spraviť chybu.

    Dekan ho uistil, že nespravila; nebolo dosť voľných miest. Schwarzmana to neodradilo. Prihlásil sa na Yale a prijali ho. Po promóciách získal titul Masters of Business Administration (M.B.A) z Harvard Business School.

    Schwarzman tvrdí, že sa nestotožňuje s prehrou. Ak má víziu niečoho, čo chce dosiahnuť, ide si za tým. Ak mu to nevyjde, skúsi to inak. Pre ilustráciu Schwarzman parafrázuje čínske príslovie:

    „Myslím si, že Číňania by povedali, že vedia kam smerujú; avšak nevedia ako sa tam dostanú. Je to ako keď konár ide dole prúdom a narazí na kameň. Jednoducho prejde na niektorú stranu… Neviete, na ktorú stranu pôjdete, ale viete, že sa dostanete cez tú rieku. Preto sa zvyknem pozerať na veci s predstavou, ako by som chcel, aby fungovali.

    AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


     

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články