7 profesií, ktoré sú zaručene horšie ako tá tvoja

Často sa nám do práce ide naozaj ťažko. Je to však skutočne až také zlé?

277

Často sa nám do práce ide naozaj ťažko. Je to však skutočne až také zlé? Pozrime sa na 7 profesií, ktoré sú zaručene horšie ako tá tvoja. 

1. Potápač odpadových vôd

Buď vďačný, že tvoja profesia nie je ako profesia muža, ktorý podľa článku zverejneného v denníku Daily Mail, bol poverený strašnou úlohou – vyčistiť blokády kanalizačného systému v Bangladéši, ktoré vznikli vďaka sérii záplav v tejto oblasti.

Ako pracovný nástroj mal len palicu a svoje ruky.

Tento človek, pri plávaní do odpadových vôd na sebe nemá nič, len klasické casual oblečenie.

Žiadna maska, či ochranný oblek, ktorý by ochránil jeho pokožku pred nebezpečnými výpustmi kanalizačných systémov.

Ako pracovný nástroj ku odblokovaniu týchto blokád mal k dispozícii iba drevenú palicu a svoje holé ruky. Úloha bola jasná: vykopať blokády v kanalizačnom systéme.

Podľa správcu, pracovník na tejto pozícii musí pravidelne chodiť do útrob kanalizácie, aby odstránil bloky odpadových vôd. Podotkol, že pracovník pracuje len s drevenou palicou.

Táto pozícia, nazvime ju Potápač odpadových vôd, najmä v Bangladéši, je jednou z tých pracovných miest, ktoré by si obsadzovať určite nechcel. A my sa často sťažujeme, že musíme odpisovať na maily…

2. Čistič miesta činu

Ďalšia z pozícií, na ktorej by si určite nechcel pracovať je čistič miesta činu. A nemáme tým na mysli miesto, kde prebehla krádež kabelky…

Zamyslel si sa niekedy nad tým, kto upratuje obete násilných trestných činov ako je napríklad vražda? Kto upratuje miesto činu samovraždy?

Je to ďalšia z profesií, ktorú by si pravdepodobne nechcel vykonávať. Utierať stekajúci mozog zo steny či zbierať úlomky zakrvavených kostí po miestnosti by ti zrejme poriadne prevrátilo žalúdok.

3. Testovanie zvieracieho pokrmu

Vedel si, že existujú ľudia, ktorých náplňou práce je testovanie zvieracieho pokrmu?

Niektorí ľudia musia pracovať aj na takých pozíciách. Ochutnávajú napríklad psie granule a skúmajú konzistentnosť, zmes chutí či tvrdosť resp. mäkkosť.

Títo pracovníci sú dokonca špecializovaní na jedlo jednotlivých druhov zvierat. Nechutné?

4. Uštipnutie komármi

Na svete existujú naozaj profesie rôznych druhov. Sú ľudia, ktorí si zarábajú na živobytie tým, že sa nechávajú uštipnúť komármi za účelom následného vedeckého výskumu.

A nielen jednorázovo. Ako sa hovorí: veda vyžaduje obete…

5. Putinov ochutnávač

Ďalšia profesia je priamo z kabinetu ruského prezidenta. Vladimír Putin má vo svojom tíme človeka, ktorý ochutnáva každé jedlo predtým, ako sa doňho pustí sám Putin.

Účelom je predísť konzumácii jedla napusteného jedom. Musí byť zvláštne sledovať okolie sledujúce teba, či zomrieš, alebo to proste prežiješ a zajtra to budeš skúšať zas…

Na druhej strane musí byť skvelé ochutnávať pravdepodobne veľmi chutné a kvalitné jedlo pripravené pre jedného z najsilnejších mužov sveta.

6. Forenzný entomológ

Vieš čím sa zaoberá forenzný entomológ? Neviem či si si istý, či to chceš naozaj vedieť… Ale varovali sme ťa.

Náplň práce forenzného entomológa je predovšetkým odobratie vzoriek hmyzu a jeho vzťah ku kriminálnemu činu.

Následne sa pomocou hmyzu, nachádzajúceho sa v telách obetí, skúma príčina či čas smrti.

7. Umývač zvratkov v zábavných parkoch

Sedmičku povolaní, ktoré sú určite horšie ako tie tvoje nám uzatvára ďalšia perla. Nie je ňou nikto iný, ako umývač zvratkov v zábavných parkoch. Nabudúce keď pôjdeš do zábavného parku, rozmysli si, čo predtým zješ… Tento týpek to rozhodne ocení.


PRIDAŤ KOMENTÁR