5 krokov ktoré vám pomôžu znovu vstať, keď vás život zrazil na kolená

Každý z nás v živote niekedy zakopne. Niektorí z nás majú aj duševné jazvy. Možno vás práve vyhodili z práce alebo neviete, ako začať odznova.

2162

Každý z nás v živote niekedy zakopne. Niektorí z nás majú aj duševné jazvy. Možno vás práve vyhodili z práce alebo neviete, ako začať odznova.

Tieto pocity bolesti a pochybností sú normálne, ale nemali by vás zastaviť. V skutočnosti, keď si uvedomíte, že ste narazili na dno, je len jedna cesta, ktorou môžete ísť – smerom hore.

Tu je 5 krokov ktoré vám pomôžu, aby ste dosiahli svoju definíciu úspechu po tom, ako vás život zrazí na kolená:

1. Vytýčte si čas na precítenie bolesti

Keď narazíte na zem všetkými štyrmi, môžete cítiť potrebu poprieť svoju situáciu alebo ju považovať za samozrejmosť. Nerobte to. Akceptujete to, čo cítite.

Dávať si čas na precítenie svojich emócií a utrpenia je dobrým začiatkom preorientovania seba na to, čo príde. Nemôžete sa zodvihnúť z pádu tým, že popriete fakt, že ste padli a zranili sa. Ak tak urobíte, bolesť sa bude hromadiť a bude vás neskôr ťažiť.

2. Prijmite, čo nemôžete zmeniť

Je to ako smútok, ale viac o tom, že to, čo sa stalo, nemožno vrátiť späť. Ak vaša firma skrachovala a ste hlboko v dlhu, nemôžete túto skutočnosť zmeniť. Minimálne nie za deň a rozhodne nie ignorovaním situácie, v ktorej sa nachádzate.

Toto je časť procesu hojenia a čím skôr ste schopný akceptovať a pochopiť, čo nemôžete zmeniť, tým lepšie.

3. Buďte láskavý a odpustite si

Keď vás život zrazí, je normálne cítiť sa vinný, obviňovať sa a dokonca sa nenávidieť. Na konci dňa sa však musíte naučiť odpúšťať sebe a nájsť dvere v tme.

Zamyslite sa nad všetkými ľuďmi, ktorí boli vo vašej situácii a úspešne sa cez ňu dostali. Čo urobili, aby sa zotavili? Pravdou je, že všetky vaše problémy a depresie už niekto iný prekonal. Niekto iný cítil, čo cítite teraz.

4. Prehodnoťte svoje možnosti a predefinujte svoje ciele

Keď ste odpustili sami sebe a ste pripravený na ďalší krok, je na čase posúdiť svoje možnosti. Opýtajte sa sami seba, čo sa dá urobiť inak posúdením toho, čo sa nešlo, ako malo.

Ak ste urobili chyby, napíšte si každú z nich, aby ste sa poučili z vášho správania. Ak je to niečo, čo ste neurobili, popremýšľajte nad tým, ako to nabudúce zmeniť. A ak ste sa nedopustili chyby a napriek tomu ste zlyhali, zamerajte sa na budúcnosť.

Premýšľajte o vašej väčšej vízii. Čo chcete dosiahnuť a kedy to chcete dosiahnuť? Nezabudnite, že jedným z každodenných návykov úspešných ľudí je stanovovanie cieľov. Aj vy by ste si mali spísať svoje dlhodobé ciele a rozdeliť ich na menšie, denné ciele.

5. Vytvorte si pre svoje ciele plán

Mať cieľ nestačí. Môžete si ho napísať, rozdeliť ho na toľko malých denných cieľov, koľko chcete, ale ak preň niečo neurobíte, všetko bude márne.

Takže plánujte. Ak je vaším cieľom dostať sa z rozchodu a jedným z vašich menších cieľov je čítať inšpiratívne knihy, naplánujte si kúpu knihy.

Dokonca aj tento plán by mohol zahŕňať menšie úlohy, napríklad nájdenie tej správnej knihy. Ale čo je najdôležitejšie, nezabudnite sa nevzdať. Nezlyhali ste, pokiaľ sa nevzdáte, takže sa držte.

V priebehu času sa stane jednoduchšie vstať a pokračovať. Nebudete musieť vyvíjať toľko vôle, pretože si vytvoríte sériu každodenných návykov. Budete mať poslanie. Vaše plány a ciele sú tým poslaním. Dávajú vám dôvod, prečo sa každé ráno zobudiť.


Oliver Olejník

www.stavamesauspesnymi.sk

Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

PRIDAŤ KOMENTÁR