Viac

  7 tajomstiev self-made milionárov

  Na svete je 86% self-made milionárov (ľudí, ktorí tie milióny nezdedili, ale zarobili). Je pravda, že medzi bohatými ľuďmi sú rozdiely, ale možno nie také, aké by ste čakali. Tu je 7 tajomstiev self-made milionárov...

  Na svete je 86% self-made milionárov (ľudí, ktorí tie milióny nezdedili, ale zarobili). Je pravda, že medzi bohatými ľuďmi sú rozdiely, ale možno nie také, aké by ste čakali.

  Tu je 7 tajomstiev self-made milionárov:

  1. Zapisujú si ciele

  Milionári si zapisujú ciele každý deň. 81% milionárov si vedie starostlivý zoznam úloh, ktoré chcú v najbližšom období vykonať. Viesť zoznam cieľov a úspechov nie je len o ich dosahovaní, ale o úplnom zameraní a sústredení sa na nich.

  Ak si nezapisujete svoje ciele, skončíte pravdepodobne pracovaním pre niekoho, kto si ich zapisujePeter Sage

  2. Majú cieľ, ktorý zdesaťnásobia

  Mať ciele nestačí. U milionárov je známe, že majú masívne ciele aj keď možno nevedia, ako ich dosiahnuť. Chcete tento rok zarobiť 20 000€ alebo 200 000€? Zdesaťnásobte svoj život, ciele a úsilie. Majte odvahu ísť za veľkými cieľmi.

  Masívne myšlienky musia byť nasledované masívnymi akciami. Na pravidle 10X nie je nič neobvyklé. Zdesaťnásobte svoje myšlienky a zdesaťnásobte akciu ostatných ľudí. Nikdy nerobte to, čo robia oni. Musíte byť ochotný robiť to, čo oni nerobia – a dokonca aj podniknúť kroky, ktoré by sa mohli považovať za nerozumné.Grant Cardone

  3. Pracujú pre seba

  2/3 amerických milionárov sú podnikatelia. Pracovať pre seba znamená naplno využívať svoj potenciál. Môžete dostávať hodinovú mzdu, ktorá je vo svojej podstate obmedzená alebo stať sa podnikateľom, kde neexistuje žiadny limit vášho príjmu a váš potenciál sa stáva nekonečným.

  Podnikanie je ultimátny prostriedok k vytváraniu bohatstva.Peter Sage

  4. Dávajú do toho všetko

  Neexistuje žiadna náhrada za tvrdú prácu, musíte do toho dať všetko. Vstaňte skoro a pracujte tak dlho a tvrdo, ako to len pôjde. Dosiahnutie značného úspechu znamená pracovať rýchlejšie a tvrdšie, ako konkurencia.

  Pracujte, ako keby existoval niekto, kto pracuje 24 hodín denne, aby vám zobral to, čo máte.Mark Cuban

  5. Priateľov si vyberajú múdro

  Poznáte porekadlo „ak sa stretávate s desiatimi milionármi, stanete sa jedenástym“? Tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú tam, kde chcete byť aj vy, vám nepochybne pomôže sa tam dostať. Milionári vždy hľadajú niekoho, kto je úspešnejší ako oni a od koho sa môžu niečo naučiť a zaistiť tak rast ich biznisu.

  Ukáž mi tvojich priateľov a ja ti ukážem tvoju budúcnosť.Dan Pena

  6. Nemíňajú, investujú

  Jedno z najväčších tajomstiev milionárov je, že ich peniaze pracujú pre nich. Namiesto toho, aby ich míňali, používajú ich ako nástroj na sporenie alebo investovanie. Či už sú to akcie a dlhopisy alebo nehnuteľnosti, bohatí nechávajú svoje peniaze tam, kde môžu rásť.

  Na čom záleží je, že viete ovládnuť svoje peniaze a že peniaze nedokážu ovládnuť vás. Potom máte slobodu žiť život podľa seba.Tony Robbins

  7. Nevadí im žiť v neistote

  Bezpečná cesta nie je cesta k bohatstvu a bohatí ľudia vedia, že ak chcú uspieť, nestane sa to v ich zóne pohodlia. To je dôvod, prečo väčšina milionárov zbohatne prostredníctvom strategického prijímania rizika a flexibility.

  Musíte urobiť niečo, čo nikto iný neurobí, ak chcete dosiahnuť to, čo nikto iný nedosiahne. Vystúpte z každodenného života a rutiny a urobte niečo, čo vás trochu desí.

  Kvalita môjho života je v priamej úmere k množstvu neistoty, s ktorou môžem pohodlne žiťPeter Sage

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články