7 viet, ktoré BRZDIA vaše bohatstvo

To ako sa so sebou rozprávame, určuje kvalitu nášho života. Naše myšlienky sú vlastne energiou, ktorá dokáže zhmotňovať.Patríte k ľuďom, ktorí sami seba brzdia v napredovaní a zbohatnutí? Možno presne nerozumiete, čo sa vás to pýtam. Avšak… Mnohí ľudia ani netušia, že si bohatstvo odháňajú od seba sami.

18390

To ako sa so sebou rozprávame, určuje kvalitu nášho života. Naše myšlienky sú vlastne energiou, ktorá dokáže zhmotňovať.

Patríte k ľuďom, ktorí sami seba brzdia v napredovaní a zbohatnutí? Možno presne nerozumiete, čo sa vás to pýtam. Avšak… Mnohí ľudia ani netušia, že si bohatstvo odháňajú od seba sami.

A to svojím myslením. Zažitými obmedzujúcimi presvedčeniami. Svojím slovníkom a tým, aké scenáre súvisiace s peniazmi si prehrávajú v hlave.

A taktiež emóciami, ktoré sa im s peniazmi spájajú.

Môžu mať obyčajné vety, ktoré používame v komunikácii so sebou a s inými ľuďmi zásadný vplyv na náš život? Je to naozaj možné?

Môžu mať slová, ktoré vypúšťame z úst na nás priamy vplyv? A majú za následok aj to či zažívame hojnosť?

Priatelia, odpoveď znie ÁNO.

Potvrdzujú to dokonca mnohé psychologické štúdie. Obraz nášho života “kreslia” naše myšlienky, pocity, akcie a činy.

V tomto sa prikláňam k názoru uznávaného bývalého atléta, trénera národného tímu a dnes motivačného kouča Steva Siebolda. Ten patrí k 1% motivačných trénerov s najvyššími príjmami na svete.

Tvrdí, že ak strávite nejaký čas v spoločnosti bohatých a úspešných ľudí, budete  jasne počuť rozdiel v jazyku, ktorý používajú.

Aj to ako sa sami so sebou rozprávate a čomu veríte, určuje, či žijete v dostatku alebo takpovediac “z ruky do úst”.

Ste zvedaví, či v nasledujúcich riadkoch nájdete frázy, ktoré možno hovoríte aj vy?

Takže ak sa chcete pohnúť smerom k finančnej nezávislosti a hojnosti, tak nasledujúce frázy raz a navždy vyhoďte zo svojho slovníka. Ideme na to? ?

Neznášam svoju prácu, no každý musí niečo robiť, aby vyžil

Už spomínaný Steve Siebold vo svojej štúdii, kde skúmal vyše 1200 najbohatších ľudí sveta zistil, že:

“Naozajstným tajomstvom toho, ako sa stať bohatým je poznať svoju vášeň. Medzi venovaním sa svojej vášni a bohatstvom je totiž priama súvislosť.”

Ľudia, ktorí sa nechávajú unášať životom si myslia, že iní pracujú s nasadením a zápalom len preto, že im to vynáša bohatstvo. Skutočne bohatí ľudia však vedia, že bohatstvo je len výsledkom činnosti, ktorej sa venujú s nasadením a vášňou.

Práve tá radosť a vášeň ich poháňa, aby svoju prácu vykonávali stále lepšie. A tak si k sebe prirodzene priťahujú stále väčší a väčší tok peňazí.

Takže ak máte pocit, že svoju prácu nenávidíte, že vás ubíja, že ju robíte len preto, lebo musíte nejako zaplatiť účty – zastavte sa a premyslite si stratégiu ako ju budete môcť čo najskôr opustiť.

Zamyslite sa tiež, čo by ste naozaj chceli robiť.

Prvé presvedčenie, ktoré by ste si teda mali osvojiť je, že to čo vás baví, vás dokáže aj uživiť.

A tak som pre vás pripravil exkluzívnu trojdňovú nálož s multimilionármi! Ste pripravení na životnú zmenu? Táto príležitosť je však určená len pre ľudí, ktorí sa rozhodli vziať svoj život do vlastných rúk a nečakať na zázrak.

Viem, že ja nikdy nebudem bohatý/á

Chudákom som sa narodil a chudákom aj ostanem. Nuž, ak si to takto poviete, verte tomu, že naozaj nikdy, ale nikdy bohatý/á nebudete. Nech už za bohatstvo považujete čokoľvek.

Hranica “bohatstva”, je pre každého niekde inde. Kým jeden človek sa považuje za bohatého ak má príjem 800 EUR mesačne, pre iného je to 2000 EUR mesačne a pre ďalšieho 10 000 EUR mesačne.

Ak si však poviete, že tú svoju hranicu nikdy nedosiahnete, vlastne si automaticky nastavujete vašu myseľ na lenivú a pohodlnú prevádzku. A tak váš mozog ani nezačne premýšľať nad spôsobmi ako by ste bohatí byť mohli.

Práve táto veta je veľkým zabijákom bohatstva. Všetko začína totiž v hlave. Aj bohatstvo. Konkrétne stratégie a systémy ako sa nastaviť na hojnosť a stať sa magnetom na peniaze budeme preberať detailne práve na 3 dňovom živom tréningu Tajomstvo Mysle Bohatých.

To si ja nemôžem dovoliť/ alebo ešte o level vyššie: Toto si nikdy nebudem môcť dovoliť

Zdanlivo veta, ktorou “len” konštatujete daný stav. Čo je na tom zlé, poviete si? Veď ja si to naozaj nemôžem dovoliť.

Robert Kiyosaki, autor dnes už legendárnej knihy “Bohatý otec, chudobný otec” hovorí, že vyslovením tejto vety akoby ste si automaticky vypli mozog z prevádzky.

Namiesto vety: Toto si nemôžem dovoliť, si povedzte: Čo potrebujem urobiť, aby som si to mohol dovoliť?

Neznamená to, že miniete aj posledné úspory, aby ste si v obchode nepovedali, že si to nemôžete dovoliť, ale že hľadáte kreatívne riešenia, ako zlepšiť svoju finančnú situáciu.

A že svoju myseľ nastavujete do módu ako sa niečo dá a nie ako sa niečo nedá. Hľadajte stratégie a riešenia ako sa k svojmu snu dopracujete.

Je to len otázka chcenia a nie udržiavania sa v stave mŕtvej ryby, ktorú unáša prúd.

Nikto nemôže mať všetko/Musím si vybrať jedno alebo druhé

Toto je vskutku nebezpečné presvedčenie.

Mnoho ľudí, ktorí peniaze nemajú, tvrdia a sú o tom hlboko presvedčení, že človek nemôže mať bohatstvo alebo finančnú slobodu a zároveň iné pozitívne veci v živote ako zdravie, lásku alebo priateľstvo.

Priatelia, vskutku ide iba o výhovorku, ktorou ľudia povyšujú chudobu alebo život v nedostatku na nejakú morálnu cnosť.

Bohatých ľudí by nikdy v živote nenapadlo, že ak majú finančné zabezpečenie automaticky prídu o možnosť mať milujúcu rodinu alebo dobré zdravie či príjemný okruh priateľov.

Preto si nehovorte, musím si vybrať bohatstvo alebo šťastie.

V živote môžete mať oboje, ak sa nastavíte z myslenia chudobného človeka na myslenie, že vám vesmír poskytuje nekonečné množstvo možností a hojnosti.

Peniaze nie sú dôležité/ alebo: Šťastie a zdravie si za peniaze nekúpiš

Ďalšie zo “skvelých” vysvetlení, prečo je vlastne lepšie peniaze nemať. Isteže, robiť z peňazí svoju modlu a zhromažďovať peniaze pre ne samotné je veľmi smutný a prázdny prístup k životu.

Skutočne bohatí ľudia však peniaze vnímajú ako ZDROJ.

Zdroj, vďaka ktorému môžu realizovať svoje sny, ciele a plány, pomáhať druhým, dopriať niečo sebe i svojím blízkym.

Jednoducho – vnímajú POZITÍVNE veci, ktoré im peniaze dokážu poskytnúť: slobodu, nezávislosť, príležitosti, možnosti.

A tie robia náš život šťastnejším. Bohatí ľudia nemajú problém vysloviť a priznať, že ich to teší. Že vnímajú peniaze ako niečo pozitívne. Že ich majú radi.

Priznajme si konečne, že aj to slávne porekadlo: Zdravie si za peniaze nekúpiš – je dnes pravdivé len do istej miery.

Pretože práve vďaka dostatočnému príjmu si vieme dopriať napríklad kvalitné jedlo, venovať sa športu, dopriať si rehabilitáciu či masáž. A – koniec koncov, už aj u nás platí, že ani lieky a zdravotná starostlivosť nie sú až tak úplne zadarmo.    

Počkám na vhodný (vhodnejší) čas

Nuž, keď budete čakať na ten “vhodný” čas priatelia, tak to sa nedočkáte! Čakanie na “vhodný čas” je najlepšou cestou k tomu, aby ste všetko odkladali, váhali a nikdy nič neuskutočnili.

Pamätajte si, že najvhodnejší čas je TERAZ.

Ak chcete s niečím začať, začnite s tým hneď.  Nečakajte, že začnete sporiť len čo budete viac zarábať. Kým nebudete peniaze potrebovať na iné, dôležitejšie veci.

Príklad: ak si každý deň odložíte hoci len to 1 EUR, na konci roka ste našetrili 365 EUR.

A to už nie je taká zanedbateľná čiastka. Navyše si tak vytvoríte návyk.

A ako sa vaše možnosti zvýšia, budete si môcť odkladať viac a vytvárať si tak napríklad fond, z ktorého jedného dňa začnete budovať svoje pasívne príjmy. Viac sa o tejto téme budeme baviť aj na tréningu Tajomstvo Mysle Bohatých. 

A nakoniec ešte perlička, ktorú na Slovensku, ale i v Čechách počúvam pravidelne:

Na Slovensku a v Česku nie sú podmienky na podnikanie / Všetko funguje len cez kontakty

Nuž, tu aj ťažko niečo dodávať. Hádam len, že kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.

Aj u nás existujú tisíce úspešných podnikateľov. A pochopiteľne, kontakty pomáhajú, ale nie sú všetkým. A mimochodom, každý z nás si musí tie kvalitné kontakty vybudovať v konečnom dôsledku sám.

Udržiavať si ich, poskytovať svojim klientom kvalitu a neustále sa zlepšovať. V dnešnej dobe v podnikateľskom prostredí vás ani najlepší priateľ neodporučí, pokiaľ si nie je istý, že skutočne posúva ďalej niečo kvalitné. Inak by to potopilo aj jeho.

Ako ste na tom vy? Aký máte vzťah k peniazom? Sú vaším nepriateľom alebo ich vnímate ako zdroj plnenia si svojich snov?

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


Andy-WAndy Winson

Trenér, mentor a motivátor v oblasti ľudského potenciálu a prosperity.

Priekopník a tréner NLP na Slovensku a tvorca transformačných tréningov, kde učí ľudí žiť život, po ktorom túžia.

Je autorom knižného bestselleru „Mysli, konaj, zbohatni“ a úspešného Česko – Slovenského online programu Makač vs. Boháč, zameraného na efektívne narábanie s peniazmi.

PRIDAŤ KOMENTÁR