9 výhod podnikania v MLM

3372

Uznávaný podnikateľ a investor Robert Kiyosaki, autor svetového bestselleru Bohatý otec Chudobný otec označil sieťový marketing ako “Biznis 21. storočia“. To ma inšpirovalo napísať o výhodách podnikania v MLM.

Výhody MLM podnikania:

1. Nízke počiatočné náklady

Kto chce začať klasicky podnikať, potrebuje na to vysokú vstupnú investíciu. Väčšinou prvá cesta začínajúceho podnikateľa smeruje do banky. V MLM podnikaní nepotrebujete ísť do banky po peniaze. Vstupné náklady bývajú pár desiatok eur na zabezpečenie obchodnej licencie a produktov. Takže začať podnikať je možné okamžite.

2. Časová flexibilita

Podnikanie v MLM je koncipované tak, aby sa mohlo vykonávať popri práci, podnikaní, materskej dovolenky, či popri škole. Má to jednu veľkú výhodu a to, že nemusíte odísť zo svojho zamestnania a vystavovať sa riziku straty príjmu, kým si MLM podnikanie nevybudujete. Nájsť si čas 2 hodiny denne v rámci svojho voľného času si ten, čo s týmto podnikaním myslí vážne, určite nájde.

3. Bez špeciálneho vzdelania

Pre podnikanie v MLM nie sú potrebné žiadne vstupné vedomosti. V MLM podnikaní viete teda uspieť aj bez titulu z vysokej školy. Pre dosiahnutie úspechu v MLM podnikaní budete musieť byť vytrvalý a pracovať na sebe, aby ste sa stali lídrami.

4. Daňové výhody

Tak ako v klasickom podnikaní, aj v MLM podnikaní si môžete uplatniť daňové výhody podľa platnej legislatívy. Musíte ale podnikať na živnostenský list, alebo ako s.r.o.

5. Možnosť vybudovania pasívneho príjmu

V zamestnaní nemáte žiadne možnosti vybudovať si pasívny príjem. V klasickom podnikaní ak sa vám darí, je to otázka niekoľkých rokov až desiatok rokov(vôbec sa to nemusí stať). V MLM podnikaní pri systematickej práci 2 hodiny denne, keď robíte správne veci, je to otázka 2 až 5 rokov.

6. Atraktívny systém odmeňovania

V MLM podnikaní ste motivovaný kompenzačným plánom MLM spoločností. Kompenzačný plán je nastavený tak, aby odmeňoval len aktívnych. Ďalšími motivačnými prvkami sú napr. Výjazdové semináre.

7. Budovanie podnikania vo viacerých krajinách sveta

MLM podnikanie vám umožňuje rozšíriť podnikanie do viacerých krajín sveta. Hlavne u najväčších MLM spoločností. Prinesie vám stabilitu a ďalšie možnosti podnikania.

8. Nízke počiatočné riziko

V MLM podnikaní nemôžete skrachovať. Samozrejme ak nenakúpite veľa tovaru, ktorý by ste nespotrebovali vy, alebo vaši zákazníci.

9. Podporný systém

V MLM podnikaní nikdy nie ste sami. Máte sponzora a sponzorskú líniu, v ktorej záujme je pomáhať vám. Úspech v MLM podnikaní je založený na princípe win – win (víťaz – víťaz). Keď vaše podnikanie bude rásť, rásť bude aj ich podnikanie. Ale len za predpokladu, že sú aktívni.

Prajem vám veľa úspechov!


Volám sa Dušan Daniel, podnikám v oblasti sieťového marketingu (MLM) a zaoberám sa osobným rozvojom a motiváciou. Viac o tom, kto som a čo robím sa dozviete na mojom blogu dusandaniel.sk

Dušan Daniel

PRIDAŤ KOMENTÁR