Dá sa Európa zachrániť?

V súčasnosti tvoria Európania 12% svetovej populácie. O polstoročie to bude iba 6% – európska populácia sa nezmení, no svetová narastie o polovicu. To by samo o sebe nebolo nič strašné, pokiaľ by tento nárast prebiehal v stabilných krajinách. Opak je však pravdou.

186

Je tomu dobrých pár storočí, keď si Rimania mysleli, že ich tisícročná ríša nemôže zaniknúť. Popíjali víno, sledovali gladiátorov a užívali si exotické tovary.

Avšak ako blesk z jasného neba sa objavili barbari, ktorí nielen prevalcovali ich ríšu, ale Európu ponorili do tisíc rokov temna. Dnes nám hrozí to isté.

Mnohí ľudia žijú z minúty na minútu a neriešia, čo bude o desať či päťdesiat rokov.

Ak by si dali tú námahu, zistili by, že svet sa ešte počas ich života radikálne zmení. Obdobie stability skončilo.

Barbari pred bránami

V súčasnosti tvoria Európania 12% svetovej populácie. O polstoročie to bude iba 6% – európska populácia sa nezmení, no svetová narastie o polovicu. To by samo o sebe nebolo nič strašné, pokiaľ by tento nárast prebiehal v stabilných krajinách. Opak je však pravdou.

Demografické prognózy ukazujú, že kvôli obrovskej natalite narastie populácia Afriky zo súčasných 800 miliónov na vyše 2 miliardy v roku 2050 a na vyše 3,5 miliardy v roku 2100.

Africká populácia sa o pár dekád zväčší takmer 5-násobne! Koľko percent týchto ľudí bude chcieť v Afrike ostať?

Migračná kríza je iba začiatok

Nie je to iba Afrika. Sú to aj krajiny ako Pakistan, Afganistan či ostatné štáty stredného východu, ktoré zväčšia svoju populáciu 3-násobne. Nárast ich obyvateľstva je už teraz neudržateľný.

Rastúca klimatická kríza spôsobuje totálnu závislosť mnohých štátov od importu potravín zo zahraničia. Zdroje pitnej vody sa vyčerpávajú, pôda sa stráca a ekonomická kríza znižuje akékoľvek pozitívne vyhliadky. Ľudia sa stávajú zúfalí a sú ochotní riskovať svoje životy za možnosť lepšieho života v EÚ.

Migračná kríza je dôsledkom deštrukcie sociálnej a ekonomickej infraštruktúry v týchto krajinách.

Revolúcie, vojny, terorizmus od Tuniska až po Pakistan – to všetko sú len dôsledky zlyhávania štátov na juh od Európy. Pod ťarchou prichádzajúcej demografickej krízy sa obyvateľstvo búri a chce lepší život.

Migračná kríza je prvou masovou snahou za lepší život a odrazom blížiaceho sa chaosu na juh od nás.

Zlyhaná Európa

Teraz sú to státisíce, no o pár dekád to môžu byť stá milióny ľudí, ktorí budú v pol miliardovej Európe hľadať záchranu. Pred bránami Európy bude stáť masa „nových barbarov“.

Ak sa súčasné európske myslenie nezmení, Európa zomrie rýchlou smrťou.

Budeme mať problém uchrániť samých seba, nieto ešte zachraňovať svet. Európa potrebuje urýchlene zaviesť skutočné hranice a vytvoriť jednotnú armádu. A je otázne, či to bude stačiť.

V konečnom dôsledku je to jednoduché – buď zomrie európsky pacifizmus alebo zomrie Európa.

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


PRIDAŤ KOMENTÁR