test
Viac

  Kto je Donald Trump

  Ak sa povie meno Donald Trump istotne takmer každý z nás vie o koho sa jedná. Stavia tie najlepšie a najkrajšie hotely, kasína a golfové kluby.

  Ak sa povie meno Donald Trump istotne takmer každý z nás vie o koho sa jedná. Stavia tie najlepšie a najkrajšie hotely, kasína a golfové kluby.

  Je to snáď najznámejší svetový developer, finančník, a v Amerike sa preslávil aj na televíznych obrazovkách.

  Keď v roku 1970 ukončil obchodnú akadémiu, prevzal od svojho otca rodinný podnik a začal sa venovať nehnuteľnostiam.

  Počas dvadsiatich rokov sa Trumpovi podarilo urobiť veľmi výhodné obchody, ktorými začal na seba strhávať viac a viac pozornosti. Taktiež začal byt známi aj vďaka tomu, že veľmi tvrdo vyjednával s dodávateľmi.

  Donald Trump mal a stále má jednu skvelú schopnosť, ktorú na ňom mnohí obdivujú. Jeho schopnosť už od začiatku jeho kariéry spočívala v tom, že skoro vždy dokázal dopredu odhadnúť aká bude hodnota danej lokality kde bude stavať svoje projekty.

  Keď napríklad kúpil doky vo West Side (Manhatan – New York) skoro všetci odborníci z oblasti realít a nehnuteľnosti ho považovali za blázna a ťukali si prstom na čelo. No o pár rokov sa toto miesto stalo jedným z najžiadanejších miest na Manhatane.

  Donald Trump

  Jeho organizácia Trump Organization robila skvelé a úspešné obchody ako na bežiacom páse. No v roku 1990 zasiahla spojené štáty hospodárska recesia. Príjmy z nájmu ( vrátane tých Trumpových ) sa veľmi znížili a Trumpovi veritelia začali jeden za druhým vyžadovať naspäť svoje požičané peniaze naspäť.

  Zrazu Donald Trump stál pred najťažšou skúškou svojho života. Ukázalo sa, že banky a finančné inštitúcie odrazu od neho chcú naspäť asi 400 miliónov dolárov.

  Viete si predstaviť ten neuveriteľný tlak ktorý musel naňho odrazu dopadnúť? Osobne si myslím, že nie každý z nás by túto záťaž uniesol.

  Tam kde by väčšina ľudí už dávno vyhlásila bankrot a vzdalo to, Trump bol odhodlaný bojovať ďalej. Keď sa ho v jednom televíznom porade spýtali, že či si robí starosti s tým koľko peňazí dlží bankám odpovedal:

  Nie, nerobím si starosti, pretože je to plytvanie časom, ktorý môžem využiť na vyriešenie týchto problémov.

  Donald Trump si s bankami dohodol rôzne jednania, tvrdo a dlho s nim vyjednával. Nakoniec sa mu podarilo ich presvedčiť a dohodli sa na znížení splátok a predĺžení splatností.

  Behom ďalších pár rokov sa trh s nehnuteľnosťami znovu vzchopil a Trump sa tak znovu postupne zaradil medzi 1000 najbohatších ľudí sveta.

  V roku 2003 začal podnikať okrem nehnuteľnosti aj v iných oboroch. Jeho meno sa viaže aj na podnikateľské aktivity ako sú : balená voda, steaky, časopis, stolná hra alebo dokonca zmrzlina. Všetky tieto výrobky sú pre spotrebiteľov zárukou kvality kvôli piatim písmenám – TRUMP.

  Nedávno taktiež založil svoju vlastnú univerzitu, na ktorej sa vyučujú pre život naozaj prínosné predmety. Ako je napríklad obchodovanie s nehnuteľnosťami, zakladanie vlastných podnikov, obchodovanie na burze. Istý čas si to mieril aj do politiky. Ale tento zámer mu nevyšiel.

  S televíznom spoločnosťou NBC sa rozhodli aj pre tzv. reality show pod názvom The Apprenice ( Učeň ) ktorá si získala divákov po celom svete. V relácii sa stretlo vždy niekoľko ambicióznych ľudí a súťažili o možnosť pracovať priamo s Donaldom Trumpom ako riaditelia jeho pobočiek.

  Učeň si získal až tak veľkú pozornosť, že Trump sa stal najlepšie platenou osobou v televízii NBC, kde za jeden diel inkasoval okolo 20 000 dolárov a dvakrát bol nominovaný na cenu Emmy.

  Jeho obľúbenou frázou ktorá vždy vyradila súťažiaceho a taktiež zdomácnela po svete bola: You are fired ( Máš padáka ).

  Je autorom desiatich kníh a jednu z nich dokonca napísal s jedným snáď najslávnejším spisovateľom o financiách s Robertom Kiyosakim. Kniha nesie názov ,,Midasov Dotyk,,.

  V jednom rozhovore sa ho spýtali, čo vraví na to, že je 314. najbohatším človekom na svete so svojimi 5 miliardami dolárov (podľa časopisu Forbes). Donald Trump im na to odpovedal: Samozrejme to sledujem a znepokojuje ma to. Ale i tak verím, že aj človek s majetkom 5 miliárd dolárov si môže slušne povečerať.

  Nuž aj takýto je humor Donalda Trumpa.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články