test
Viac

  Kryptomena ako investičná príležitosť

  Je preto prirodzené, že ľudia hľadajú alternatívy, cez ktoré môžu svoje peniaze zhodnotiť viac, ako pri klasických investíciach. A jednou z nich je práve kryptomena. V tomto článku vám vysvetlíme, čo to kryptomena je a ako investícia do kryptomeny funguje...

  Tradičné bankové produkty sú čoraz menej populárne. Úrok na bežnom bankovom a sporiacom účte je taký nízky, že vám ho znehodnotí inflácia, termínované vklady nie sú zaujímavé a stavebné sporenie má z roka na rok nižší štátny príspevok.

  Je preto prirodzené, že ľudia hľadajú alternatívy, cez ktoré môžu svoje peniaze zhodnotiť viac, ako pri klasických investíciach. A jednou z nich je práve kryptomena. V tomto článku vám vysvetlíme, čo to kryptomena je a ako investícia do kryptomeny funguje.

  Začiatky kryptomeny

  Vznik kryptomeny siaha do októbra 2008, iba jeden rok po vypuknutí finančnej krízy. V tom čase sa objavili prvé správy o novom paralelnom menovom systéme. Nová kryptomena sa nazývala Bitcoin ktorý sa začal reálne používať v roku 2009.

  Hoci sa spočiatku považoval za krátkodobý trend, podarilo mu nielen prežiť, ale v marci tohto roka dokonca aj prekonať hodnotu zlata.

  Nárast popularity

  Odvtedy síce vzniklo viacero digitálnych mien, doposiaľ najúspešnejšou však stále zostáva práve Bitcoin. Predstavuje alternatívu klasických platobných nástrojov a k vysokým poplatkom za platby, výkyvov kurzov alebo kontrole peňažných tokov.

  Na základe týchto faktorov sa stal zo začiatku populárnym najmä v Číne, Indii a Venezuele, teda v krajinách, ktorých mena neposkytovala vysokú mieru dôvery.

  Ako investícia funguje

  Existujú štyri metódy, ako zhodnotiť svoje peniaze pomocou kryptomeny, a to sú P2P pôžičky, mining a burzy.

  P2P pôžičky

  P2P pôžička je úverový vzťah, kedy vy poskytujete svoje peniaze určitej osobe alebo organizácii, ktorá je zaviazaná vám peniaze vrátiť naspäť spolu s úrokom.

  Žiadatelia o P2P pôžičky chcú využiť peniaze na financovanie podnikania, investovania, individuálnych obchodov alebo iných aktivít.

  Na investovanie slúžia špeciálne platformy, na ktorých môžete získať čo najviac informácii o svojom dlžníkovi, ešte predtým, než sa mu rozhodnete svoje peniaze požičať.

  Mining

  V prípade miningu ide o klasické úročenie, kedy vy zveríte svoje peniaze jednej zo spoločnosti pracujúcich s Bitcoinom a on vám po určitom čase začne vyplácať úrok.

  Burza

  Posledný spôsob, ako zhodnocovať svoje peniaze pomocou kryptomeny je obchodovanie na burze. Tá je vhodná pre ľudí, ktorí dokážu správne „špekulovať“ a vystihnúť pravý moment nákupu alebo predaja meny.

  KÚPIŤ BITCOIN

  Zhrnutie

  Bitcoin sa pomaly dostáva do širokého povedomia. Na Slovensku pomocou kryptomeny zarobili a je slušná šanca, že noví investori budú profitovať taktiež.

  Pokiaľ teda máte voľné finančné prostriedky a nelákajú vás nízke výnosy z klasických bankových produktov, Bitcoin by mohol byť pre Vás tá správna voľba.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články