asd
Viac

  Takto vyzerá nový Mercedes G 350 d Professional

  Mercedes-Benz dopĺňa ponuku legendárnej Triedy G o mimoriadne puristický variant. Nový model G 350 d Professional ...

  Mercedes-Benz dopĺňa ponuku legendárnej Triedy G (terénna ikona) o mimoriadne puristický variant. Nový model G 350 d Professional s výrazným exteriérom a na želanie dostupným terénnym balíkom Professional je ako stvorený na použitie v drsnom teréne, ako aj na profesionálne úlohy.

  V porovnaní so svojím predchodcom ponúka model G 350 d Professional nový, funkčný interiér a luxusný komfort jazdy. Všetky ostatné modely Triedy G profitujú z aktualizácie techniky infotainmentu, navigácie a komunikácie. Ďalšie voliteľné možnosti interiéru a exteriéru zvyšujú individualitu a komfort terénneho klasika.

  Od svojho debutu v roku 1979, kedy sa Trieda G predstavila ako účelný terénny automobil na rozsiahle použitie mimo spevnených ciest, sa zdokonalila na luxusného všeumelca.

  Neustále modifikácie dizajnu a techniky pripravili legendárne „G“ na budúcnosť a naďalej vzbudzujú záujem vernej komunity fanúšikov na celom svete. Aktuálna modelová ponuka siaha od všestranného automobilu s dieselovým motorom V6 až po špičkový model V12 značky Mercedes AMG.

  Mercedes G 350 d Professional

  V novom modeli G 350 d Professional má stuttgartská automobilka v portfóliu opäť terénne vozidlo, ktoré sa svojím puristicky navrhnutým vyhotovením odlišuje od ostatných modelov Triedy G a je ideálnym spoločníkom na náročné výjazdy v teréne a dobrodružné výlety.

  Rovnako ako všetky ostatné modely Triedy G, aj model G 350 d Professional profituje z robustnej karosérie uloženej na rebrinovom ráme, zo stáleho pohonu všetkých kolies s terénnou redukciou a z troch elektricky zapínateľných, 100-percentných uzávierok diferenciálu.

  Mercedes G 350 d ProfessionalDieselový motor V6 s výkonom 180 kW (245 k)

  O suverénny pohon sa stará dieselový motor V6 so zdvihovým objemom 2 987 cm3. Zatiaľ čo výkon motora v modeli G 350 d Professional sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom G 300 CDI Professional zvýšil o 33 percent na 180 kW (245 k), spotrebu NEFZ sa podarilo znížiť o 15,4 percent na 9,9 litra na 100 kilometrov. To zodpovedá emisii CO2 261 g/km. Automatická prevodovka 7G TRONIC PLUS spája vysoký komfort jazdy a úspornosť zodpovedajúcu dnešnej dobe.

  Vizuálne sa model G 350 d Professional prezentuje ako silné terénne vozidlo, ktoré hravo zvládne akúkoľvek výzvu. Jeho puristický dizajn charakterizuje maska chladiča v matnej čiernej farbe a disky z ľahkej zliatiny s 5-lúčovým dizajnom v čiernej farbe. Univerzálne terénne pneumatiky s rozmermi 265/70 R 16 zabezpečujú dokonalú trakciu ešte aj v drsných terénnych podmienkach.

  Mercedes G 350 d Professional

  Svoj technický základ, G 350 d, prekonáva model Professional mimo spevnených ciest v niekoľkých disciplínach. Napríklad vďaka zmenenému podvozku, ktorému pridávajú k svetlej výške ďalších 10 milimetrov (245 namiesto 235 milimetrov), zvláda neschodný terén teraz ešte lepšie. Aj nájazdový uhol 36 stupňov vpredu a 39 stupňov vzadu (G 350 d: 30/30 stupňov) umožňuje pohyb ešte aj v extrémnych podmienkach.

  Vďaka užitočnému zaťaženiu 592 kilogramov je model G 350 d Professional optimálne vystrojený aj na náročné prepravné úlohy. Výborne sa hodí aj ako ťažné vozidlo: hmotnosť prívesu môže byť až 3 200 kilogramov.

  Mercedes G 350 d Professional

  Interiér s modernou prístrojovou doskou

  V interiéri sa model G 350 d Professional od svojho predchodcu G 300 CDI Professional odlišuje najmä modernou prístrojovou doskou. Predchádzajúci model sa zakladal na účelovom konštrukčnom rade W461, nový technicky stavia na komfortnejšom W463. Profesionálni zákazníci tak profitujú zo všetkých výhod, napríklad z kvalitnej výbavy, vyššieho komfortu a lepšej ergonómie.

  Multifunkčný volant je sériový rovnako ako výškovo a v pozdĺžnom smere elektricky nastaviteľný stĺpik riadenia a predné sedadlá s čiastočne elektrickým nastavovaním. Využiteľnosť tohto vozidla v praxi je skutočne rozsiahla, čo dokazujú aj podlaha s protišmykovým povrchom a odtokom, vďaka ktorým možno špinu ľahšie vystriekať a dôkladne tak vyčistiť interiér.

  Mercedes G 350 d Professional

  Pre zákazníkov, ktorí model G 350 d Professional prednostne využívajú v každodenných drsných terénnych podmienkach, sú k dispozícii mnohé doplnky:

  • Na želanie sa dodáva predný nárazník v oceľovom vyhotovení s predvýbavou na lanový navijak.
  • Terénny balík Professional na želanie zahŕňa ochrannú mrežu proti dopadajúcim kameňom na bixenónové svetlomety vpredu, na želanie aj na smerovky. K tomu sa pridáva tepelnoizolačné, tmavé tónované sklo na zadné bočné okná a zadné sklo. Súčasťou balíka sú aj ložný priestor v drevenom vyhotovení a predvýbava na zariadenie na hlasitý hovor. Strešný nosič batožiny s rebríkom ešte viac zvyšuje výkonnosť modelu G 350 d Professional.
  • Nášľapné dosky na stranách vľavo a vpravo zvyšujú využiteľnosť v praxi a umožňujú pohodlné priväzovanie predmetov na strešnom nosiči batožiny, ktorý je súčasťou terénneho balíka Professional.
  • V prípade balíka ochrany pri nakladaní sa všetko točí okolo maximálnej možnej bezpečnosti počas prepravy. Patria sem ochranná sieť, kryt ložného priestoru a pevne namontovaná spojka ťažného zariadenia.

  Mercedes G 350 d Professional

  Pre model G 350 d Professional sú k dispozícii dva unilaky a jedenásť príťažlivých metalických lakov. Svoj nezameniteľný štýl dopĺňa táto terénna ikona exkluzívnymi špeciálnymi odtieňmi laku ako púštny piesok alebo čínska modrá, reminiscencia na „Otta“, Triedu G Gunthera Holtorfa, ktorý svojou cestou okolo sveta presvedčivo predviedol výkonnosť Triedy G.

  Uvedenie na trh modelu G 350 d Professional bude v septembri 2016. Objednať sa už dá u predajcov Mercedes-Benz.

  Mercedes G 350 d Professional

  Prehľad všetkých údajov:

  G 350 d Professional
  Počet/usporiadanie valcov 6/V
  Zdvihový objem (cm3) 2 987
  Menovitý výkon (kW/k pri 1/min) 180/245 pri 3 600
  Menovitý krútiaci moment (Nm pri 1/min) 600 pri 1 600 – 2 400
  Zrýchlenie 0 – 100 km/h (s) 8,8
  Maximálna rýchlosť (km/h) 160
  Spotreba kombinovaná od (l/100 km) 9,9
  Emisia CO2 kombinovaná od (g/km) 261
  Emisná norma EU6

   

  Mercedes G 350 d Professional

  Prehľad najdôležitejších terénnych údajov:

  G 350 d Professional
  Stúpavosť 100 percent *
  Prechodový uhol 24 stupňov
  Hraničný uhol bočného naklonenia 54 percent
  Nájazdový uhol vpredu/vzadu 36/39 stupňov
  Brodivosť 600 milimetrov
  Svetlá výška 245 milimetrov
  • V závislosti od podkladu a jeho vlastností.

  Galéria: Mercedes G 350 d Professional:

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články