Viac

  Nový Mercedes SL už čoskoro v predaji aj na Slovensku

  Od apríla 2016 sa aj na Slovensku začne dodávať v novom vyhotovení, ikonický Mercedes SL (zrodený pred vyše 60 rokmi, tradičný názov SL – super ľahký, mu zostáva aj po zavedení nového názvoslovia vozidiel s hviezdou v znaku).

  Čistokrvný rodokmeň pri novom modelovom rade Mercedes SL pripomína i vzhľad (inšpirovaný historickým 300 SL Panamericana so strmo postavenou maskou chladiča), výrazne športovejšie tvary, najmä vynovená kapota motora, nárazníky i svetlomety (sériovo Intelligent Light System s LED s výrazne von vystupujúcimi svetlometmi).

  Dizajn interiéru novinky vytvára atmosféru športového vozidla (prispieva i náladové osvetlenie s tromi voliteľnými farbami) v komfortnom štýle. Inteligentné zosieťovanie nového SL zabezpečuje sériový komunikačný modul (pevná karta SIM vo vozidle), ktorý umožňuje využívanie služieb Mercedes me connect.

  Oba nové modely SL 400 s motorom V6 (270 kW/367 k; 500 Nm, oproti predošlému má navyše 25 kW/35 k, respektíve 20 Nm) a SL 500 s pohonom V8 (335 kW/455 k; 700 Nm) dostali sériovo novú deväťstupňovú automatickú prevodovku 9G-TRONIC.

  Mercedes-AMG SL

  Ovládač DYNAMIC SELECT s piatimi jazdnými programami a Active Body Control s funkciou nakláňania v zákrutách umožňuje jazdnú charakteristiku vozidla v okamihu zmeniť stlačením tlačidla tak, že systém na želanie vodiča upraví nastavenie motora, prevodovky, podvozku i riadenia. Funkcia nakláňania (citeľne zmenší priečne zrýchlenie pôsobiace na cestujúcich) sa dá nastaviť do 2,65 stupňa v rozsahu rýchlostí od 15 do 180 km/h.

  Mercedes-AMG SL

  Sériovo disponuje SL aktívnym asistentom brzdenia, na želanie je balík asistenčných jazdných systémov Plus so stereokamerou a sčasti s novými a vylepšenými funkciami. Parkovací pilot už uľahčí zaparkovanie a vyparkovanie i priečne na vozovku.

  Mercedes-Benz SL, R 231, 2015

  Mimoriadnou výbavou je tiež MAGIC VISION CONTROL – inteligentný a vysoko účinný systém ostrekovača a stieračov, ktorý privádza čistiacu kvapalinu cez prívod integrovaný v lište obojsmerne priamo pred stieraciu gumičku. Možnosti každodenného používania vozidla zvyšuje sklápacia strecha (ovládateľná až do 40 km/h) a automatická priehradka zvyšného batožinového priestoru.

  Mercedes-AMG SL, R 231, 2015

  Nové SL to je elegantný roadster pre uvoľnené komfortné križovanie ciest a zároveň dynamické kupé pre športové rezanie zákrut. Ako vyzdvihuje Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler:

  „SL je úplne celoročné a každodenne prakticky použiteľné vozidlo. Predovšetkým je to však automobil snov pre mimoriadne chvíle. Čokoľvek si jeho majiteľka alebo majiteľ želá – požiadavky plní s technickou dokonalosťou.“

  Od apríla 2016 budú dostupné i vrcholové modely Mercedes-AMG SL 63 s motorom 5,5-litra V8 s dvoma turbodúchadlami (430 kW/585 k; 900 Nm) a SL 65 so šesťlitrovým agregátom V12 (463 kW/ 630 k; 1 000 Nm).

  Mercedes AMG SL kapota

  Vynikajú pôsobivými jazdnými výkonmi a výrazným štýlovým dizajnom (napríklad dole širšia maska chladiča Twin Blade, spojler predného nárazníka s výstuhou v tvare A či nápadný zadný nárazník s novým vzhľadom difúzora).

  Mercedes-Benz SL, R 231, 2015

  Oba modely využívajú športový podvozok na báze Active Body Control sériovo doplnený o zverný diferenciál zadnej nápravy, 7-stupňovú športovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT MCT (SL 63) radiacu s ešte rýchlejšími reakciami, ako aj päť jazdných programov AMG DYNAMIC SELECT.

  Vo svojom segmente dosahujú jedny z najlepších hodnôt zrýchlenia z nuly na 100 km/h za 4,1 respektíve 4,0 sekundy.

  Maximálna rýchlosť je (elektronicky obmedzená) na 250 km/h a s balíkom AMG Driver‘s Package až na 300 km/h. Celková spotreba (podľa NEJC) predstavuje 9,8 l/100 km pri osemvalci a 11,9 l/100 km pri dvanásťvalci.

  Mercedes-AMG SL

  „Naše aktualizované vysokovýkonné roadstery SL 63 a SL 65 ponúkajú jedinečný zážitok z jazdy: kombinujú typický jazdný výkon AMG so zážitkom z otvoreného priestoru a suverénnym komfortom na dlhých trasách,“

  vysvetľuje Tobias Moers, predstaviteľ spoločnosti Mercedes-AMG.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články