Viac

  Miliardár Richard Branson odhaľuje svoj kľúč k šťastiu a úspechu

  Nie, kľúčom k šťastiu a úspechu sira Richarda Bransona nie je relaxovať s kokosom na svojom súkromnom ostrove – hoci to je určite jeho súčasťou. Podnikateľ miliardár verí, že sa musíte „odpojiť zo siete.“

  Nie, kľúčom k šťastiu a úspechu sira Richarda Bransona nie je relaxovať s kokosom na svojom súkromnom ostrove – hoci to je určite jeho súčasťou. Podnikateľ miliardár verí, že sa musíte „odpojiť zo siete.“

  Na oslavu „Národného dňa odpojenia“, 10. marca, sa Branson pripojil k tisícom ďalších, keď vypol mobilný telefón a zostal mimo svojho počítača.

  Bransonov tím vo Virgin.com sa k nemu pripojil, keď odmietol blogovať, pridávať príspevky či len dokonca pozrieť sa na sociálne médiá na celých 24 hodín, uvádza CNBC.

  Kľúč k šťastiu a úspechu

  Na svojom Twitteri vyhlásil:

  „Naozaj verím, že byť v prítomnom okamihu je kľúčom k šťastiu a úspechu.“

  Branson vo svojom blogu tiež uviedol, že „byť neustále prilepený k telefónu môže mať veľký vplyv na vaše vzťahy.“

  „Zatiaľ čo mám rád technológie a sociálne médiá, správa alebo tweet nikdy nemôže nahradiť skutočnú hodnotu konverzácie,“ tvrdí Branson.

  Nevynechajte dôležité momenty. Branson má milión vecí, ktoré ho trápia, ale počas stretnutí sa zameriava len na počúvanie a robenie si poznámok.

  V domácnosti nie sú žiadne večere pri telke. Namiesto toho udržuje vzťahy s rodinou starým spôsobom – rozprávaním sa pri jedálenskom stole.

  Hovorí, že koníčky sú kľúčom k udržaniu vlastného šťastia, najmä ak znamenajú ísť von.

  Branson, ktorý v minulom roku zobral Baracka Obamu na kitesurfing na svojom súkromnom ostrove, má rád turistiku, bicyklovanie a vodné športy.

  Ale aj venčenie vášho psa vám môže pomôcť cítiť sa „spojený s prírodou a znovu nabitý energiou.“

  „Je veľmi ľahké v živote prepásnuť dôležité momenty, pretože ste príliš zaneprázdnenými svojim telefónom.

  Musíme pamätať na to, že my sme pánmi technológie a nie naopak.“

  tvrdí Branson.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články