Viac

  Novoročné predsavzatia alebo nástroj, ako sa demotivovať

  Asi by ste si mysleli, že predsavzatie je práve niečo, čo vás má do nového roka nakopnúť a motivovať daný cieľ dosiahnuť.

  Asi by ste si mysleli, že predsavzatie je práve niečo, čo vás má do nového roka nakopnúť a motivovať daný cieľ dosiahnuť.

  Úprimne? Ak svoje predsavzatia splnia traja ľudia z desiatich, je to optimistický odhad. Nekráčajte teda s davom a urobte to inak. Pýtate sa ako?

  Typické predsavzatia na 1. januára znejú skutočne krásne. V tomto roku schudnem, prestanem fajčiť, budem cvičiť, začnem čítať knihy a budem viac cestovať.

  Toto nadšenie trvá všeobecne v priemere tak 31 dní. To je približne jeden mesiac. Prečo? Pretože si neuvedomujete, že týmito požiadavkami na svoju osobu vytvárate tlak.

  Prvá vec je tá, že ak si dáte predsavzatí veľa, neviete ktoré splniť ako prvé.

  Druhou vecou je fakt, že niektoré predsavzatia vyžadujú čas a ani neviete ako a po pol roku nie je splnené ani jedno. A vlastne už ani neviete, aké tie predsavzatia boli.

  Maličkosti robia deň

  Rím nepostavili za jeden deň, človek sa snažil dostať na Mesiac (údajne) celé stovky rokov. Jednoducho, všetko chce svoj čas.

  Dávať si predsavzatia na 365 dní je nezmysel. Lepšie ak si dáte reálne a čiastkové predsavzatia (ciele), ktoré dokážete plniť.

  Ak si poviete, že tento mesiac chcete prečítať knihu, dokážete to. Ak si poviete, že tento mesiac chcem ísť desaťkrát cvičiť, dokážete to.

  Je omnoho lepší pocit, ak svoj úspech poskladáte z malých výhier ako z veľkého sklamania.

  Sny a túžby sú vaše ciele

  To, po čom túžite, sú v zásade vaše ciele. Ak máte svoje túžby v hlave, je čas ich premeniť na skutočnosť.

  Opäť to nepôjde lusknutím prsta, no predstavy o naplnených snoch, ktoré sa môžu stať realitou, nás ženú vpred. Veď práve sny sú plánmi múdrych ľudí.

  Zbavte sa negativizmu

  Nepodarilo sa? Nevadí. Nezdar je takisto výsledok. Hoci nie úspešný, niečo to pre vás znamená, niekam vás posúva a dáva vám spätnú väzbu.

  Napokon ste to vy sami, kto vás súdi a hodnotí. Názory okolia nech si strčia veď viete kam. Všetko začína aj končí v hlave.

  Ak sa niečo nepodarí, automaticky to neznamená koniec, opäť vás to môže iba priblížiť k pravde.

  Neklamte hneď na začiatku roka samých seba. Zabudnite na materiálne predsavzatia, plňte si najskôr tie, ktoré vás posúvajú v živote či kariére.

  Zvoľte si motto, ktoré vás bude vystihovať, každý deň vstávajte s pocitom, že ten deň má význam, nech je akokoľvek náročný. Popritom však nezabúdajte povedať aj nie a nájsť čas na relax.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články