Sila autosugescie, ktorú by ste mali spoznať

Autosugescia (a sugescia všeobecne) je veľmi silným nástrojom, ktorý sa oplatí vedieť ovládať.

11696

Všetka sila vychádza z vnútra. Toto spirituálne tvrdenie hovorí o možnostiach vašej mysle. Autosugescia (a sugescia všeobecne) je veľmi silným nástrojom, ktorý sa oplatí vedieť ovládať.

Je to určitý spôsob ovplyvňovania ľudí. Dostanete sa do podvedomia človeka, vnuknete mu myšlienku a necháte ho zrealizovať ju. Týmto človekom ste v prípade autosugescie, logicky, vy sami.

Dokážete presmerovať svoje vlastné podvedomie?

Určite. Samozrejme, jednoducho to nepôjde, ale výsledky určite predbehnú vaše očakávania.

Ak ste o niečom pevne presvedčení, vaša vôľa sa prispôsobí a telo bude reagovať podľa nej.

Predstavte si nejakú jednoduchú myšlienku. Napríklad ako idete zahryznúť do čokolády. V ústach sa vám vytvoria sliny a v tele pocity šťastia – predsa len, je to čokoláda…

Toto bola jednoduchá predstava. Skúsme teraz niečo zložitejšie.

Čítajte pomaly:

Kým čítate moje riadky, vaše telo sa upokojilo, dýchate rovnomerne a zhlboka. Energia vami prúdi a vy naberáte pozitívne pocity. Cítite to od hlavy cez ramená do rúk, cez trup do nôh až na chodidlá.

Čo sa stalo s vaším telom? Ak nie ste príliš tvrdohlavý a čítate pozorne, vaše telo sa uvoľnilo. Podobná sugescia môže pôsobiť aj opačne a v rôznych oblastiach. Poznáte tie pochmúrne dni, kedy vonku prší a je zima, a preto sa vám nič nechce, cítite sa ospalo a mrzuto? Nebýva to len počasím. Vaša myseľ si s vami vie pohrať rovnako ako malé dievčatko s bábikou. Ste nástrojom svojej mysle.

Neznie to moc príjemne, čo? Byť niečím nástrojom. Meditácia, jóga a podobné aktivity sa snažia tento „proces“ obrátiť. Spraviť myseľ vašim nástrojom. Presne o to ide aj v autosugescii.

Ako zvládnuť autosugesciu?

  1. Musíte veriť. Presvedčiť každú jednu bunku v tele, že to, čo chcete sa vám podarí. Je jedno ako veľmi ťažké to je, ba až nemožné, jednoducho sa to stane tak ako chcete vy a basta.
  2. Motivujúce slogany nie sú len pre posmechy z tínedžerov. Porozvešajte si ich všade, kam sa dá. Vyberte si svoje obľúbené. Nemusia mať veľkosť A4. Vytlačte si ich na malé papieriky a rozptýľte po izbe.
  3. Každé ráno alebo večer si sadnite na pár minút a predstavujte si svoj sen. Či už je to úspešné obchodné rokovanie, prezentácia či skúška v škole. Nechajte si záležať na detailoch. Premyslite si to do najmenších podrobností. Zvyšok dňa na tom pracujte.
  4. Nepripúšťajte si prehru. Taká možnosť neexistuje.

„Keď niečo veľmi chcete, celý vesmír sa spojí, aby ste to dostali.“

Túto vetu mi kedysi povedal kamarát. Neverila som mu. Nadišlo však obdobie, kedy sa mi v živote nedarilo a ja som chcela zo všetkým seknúť. Nemala som čo stratiť, tak som to skúsila. Len tak. Jednoducho.

A ono to vyšlo. Dostala som sa na školu, ktorú som chcela, úspešne zložila skúšky, rozbehla webovú stránku a mnoho ďalšieho. Znelo to ako rozprávka a ešte stále tomu nemôžem uveriť. Máte moje slovo, že to funguje.

Aj v tomto platia pravidlá. Nevyvyšujte sa nad ostatných. Neželajte ľuďom zlé veci.

A pamätajte si, sugescia prichádza zo všetkých strán. Keby nie, reklamy v televízii, trápna hudba v rádiu a príšerné filmy by nemali šancu. Lenže vy ste silnejší a dokážete odolať.


PRIDAŤ KOMENTÁR