asd
Viac

  Skontrolujte si svoju starú životnú poistku. Môže byť už neaktuálna.

  Ak si ste si uzatvorili životné poistenie pred viac ako piatimi rokmi, takéto poistenie už nemusí byť aktuálne a ani výhodné. Tvrdia to experti zo spoločnosti FinGO.

  Ak si ste si uzatvorili životné poistenie pred viac ako piatimi rokmi, takéto poistenie už nemusí byť aktuálne a ani výhodné. Tvrdia to experti zo spoločnosti FinGO.

  „Ak máte poistné zmluvy, ktorým ste nevenovali pozornosť viac ako päť rokov, celkom určite nebudú spĺňať vaše aktuálne potreby.

  Zároveň dnes existujú možnosti, ktoré pred piatimi alebo desiatimi rokmi neboli. Vďaka tomu by vaše zmluvy dnes mohli byť kvalitnejšie. A možno aj lacnejšie,“

  hovorí riaditeľ pre životného poistenie spoločnosti FinGO Marcel Lőrinc.

  Noviniek, ktoré už dnes bežne ponúkajú poisťovne je hneď niekoľko. Napríklad sa zásadne rozšíril počet kritických ochorení, ktoré kryje životná poistka. Kým v minulosti to bolo okolo 15 kritických ochorení, dnes je to až 67.

  Nové zmluvy majú oveľa menej výluk a poisťovne používajú pre klienta výhodnejšie úmrtnostné tabuľky, čo znamená, že poistenie sa stalo lacnejšie.

  Vznikli aj nové typy pripoistení a ak nefajčíte, športujete a pravidelne chodíte na prehliadky, tak poisťovne vás za to môžu odmeniť.

  Kým pri starých zmluvách ste dostali len toľko percent z krytia, na koľko bol ohodnotený váš úraz, pri nových typoch poistenia trvalých následkov môžete dostať až 300 percent poistnej sumy.

  „Žiaľ, väčšina ľudí má problém porozumieť tomu, čo vôbec ich zmluva obsahuje. Preto je vhodné nechať si svoju starú životnú poistku skontrolovať odborníkom.

  Dobrý odborník na poistenie má často aj nepríjemné otázky ohľadom vašej životnej situácie, ale iba vtedy vie kvalitne nastaviť vaše poistenie,“

  vysvetľuje Lőrinc.

  Zaujímavým nástrojom je kalkulačka pre životné poistenie, ktorú nedávno predstavila spoločnosť FinGO. Môžete si v ňom vyrátať výšku mesačnej platby pri rôznych druhoch poistky, ale získate aj prehľad o výhodách jednotlivých poisťovní.

  Takýmto spôsobom si viete jednoducho porovnať svoju starú poistku s novými. Zrejme však budete potrebovať poriadny audit vašej poistky.

  S tým vám môže pomôcť poradca z FinGO. Po zadaní kontaktných údajov do porovnávača vás bude FinGO ohľadom takejto možnosti kontaktovať.

  FinGO SK je otvorená finančno-poradenská spoločnosť, ktorá má za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom najlepšie produkty na trhu, ale zároveň aj pohodlie, férovosť a unikátne online technológie, ktoré ešte viac skvalitňujú celkový servis.

   

   

   

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články