Viac

  Sťahovanie bez zbytočného chaosu a stresu? Áno dá sa to!

  Sťahovanie je často synonymom chaosu a stresu. Pre človeka je to razantná zmena, pretože opúšťa staré známe miesto. Opúšťa svoju komfortnú zónu a musí si zvykať na všetko nové.

  Sťahovanie je často synonymom chaosu a stresu. Pre človeka je to razantná zmena, pretože opúšťa staré známe miesto. Opúšťa svoju komfortnú zónu a musí si zvykať na všetko nové.

  Presťahovanie vie byť aj vzrušujúce, pretože nás nová zmena teší. Samotný proces je však takmer vždy stresujúci. Najmä, ak sťahujete svojpomocne.

  Stojí presťahovanie na vlastnú päsť za to?

  Každý chce ušetriť. Nie vždy to je ale správne riešenie. Pozorne zvážte, či sa vám to oplatí. Nesťahujete sa každý deň, takže v tom zrejme nemáte prax.

  Preto sťahovanie nikdy neprebehne tak, ako ste si predstavovali. Časový odhad sa vždy predĺži a cena predraží.

  Vzniknú problémy, o ktorých ste predtým ani netušili. Niečo sa poškodí, nezmestí cez zárubňu, nezmestí do vozidla.

  Takmer vždy potrebujete aj nejakých pomocníkov a nie každý sa s vami dokáže časovo zladiť. Nehovoriac o tom, že aj pomocníkom je dobré zaplatiť. A čo ak sa vám pomoc na poslednú chvíľu zruší.

  Musíte to riešiť za pochodu a pôvodný rozvrh sa posúva.

  Ako zvládnuť sťahovanie bez stresu

  Nesťahujete sa zo dňa na deň, takže na to myslite dostatočne vopred. Najviac stresu zažívame pod nátlakom.

  Rozhodnite sa, či si na sťahovanie veríte sami, alebo predsa len využijete sťahovacie služby.

  Svojpomocne vás to môže vyjsť lacnejšie, ale aj nemusí. Na druhej strane sú výhody sťahovacej firmy jasné. Nemusíte si s ničím robiť starosti. Všetko urobia za vás. Navyše tak rýchlo, ako sa dá. Za svoju prácu nesú zodpovednosť, preto sa o svoje veci nemusíte báť.

  Sťahovacie služby si však objednajte včas, aby firma nemala daný termín už obsadený.

  Ako sa na sťahovanie pripraviť

  Pred sťahovaním je dobré si spraviť inventúru. Kedy ak nie teraz? Prejdite si všetky vaše veci a vyhoďte tie, ktoré nepotrebujete.

  Postupne si začnite baliť drobné veci, ktoré nevyužívate denne. Na balenie sú vhodné papierové škatule, ktoré sa dajú uchytiť z oboch strán. Pre jednoduché dvíhanie a nosenie. Spodok krabice vždy pre istotu prelepte páskou, aby sa neroztrhol.

  Zabaľte si všetok textil, ktorý v danom ročnom období nepotrebujete. Na to dobre poslúžia plastové vrecia na odpad, alebo vrecia s vákuovým odsávaním.

  Takto vám pred sťahovaním ostane už len nábytok a spotrebiče, o ktoré sa postarajú sťahováci. Veci ktoré denno-denne využívate si zabalíte deň – dva pred samotným sťahovaním.

  A presťahovanie prebehne rýchlo a hladko.

  Viac informácií nájdete na www.stahovanie-golem.sk. Sťahovanie Bratislava, v rámci celého Slovenska, zahraničné, medzinárodné sťahovanie v rámci EU.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články