Viac

  3 vlastnosti, ktorými sa líšia úspešní od tých ostatných

  Prečítanie tohto článku vám zaberie len pár minút, ale možno prostredníctvom neho prídete na to, prečo veci vo vašom živote ešte nefungujú podľa vašich predstáv...

  “Ak sa chcete stať úspešnými, učte sa od úspešných.”

  Počuli ste už aj vy túto vetu? A súhlasíte s ňou? Ak áno, tento blog je určený práve pre vás. Posvietime si v ňom totiž na 3 vlastnosti, ktoré spájajú väčšinu úspešných, ktorých poznám.

  Prečítanie tohto článku vám zaberie len pár minút, ale možno prostredníctvom neho prídete na to, prečo veci vo vašom živote ešte nefungujú podľa vašich predstáv.

  Pripravení? ?

  1. Úspešní sú nastavení na “mód úspechu”

  “Či už si myslíte, že to dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, v oboch prípadoch máte pravdu.”

  Henry Ford

  Úspech začína v našej hlave. To ako si nastavíme svoj vnútorný kompas, je alfou a omegou nášho úspechu alebo naopak, zlyhania.

  Predstavme si teraz situáciu:

  Dvaja ľudia stoja pred rovnakou, náročnou životnou situáciou.

  Prvý, nazvime ho Marek, si povie:

  “No tak toto je celé zle. Toto nedám…však na to nemám ani potrebné vedomosti, ani skúsenosti, nemám sa koho opýtať ako by som to mohol vyriešiť. Nemá mi kto pomôcť. A vlastne ani nemám silu to riešiť. Pekne sa mi všetko sype na hlavu. Mám všetkého plné zuby. Sa na to rovno vykašlem.”

  Naproti tomu, iný človek,nazvime ho Martin, si pri tej istej situácii povie:

  “Fíha…tak s týmto som sa ešte nestretol, to bude poriadna výzva. Popasujem sa s tým najlepšie, ako viem. Zistím, ako sa to dá zvládnuť. Som si istý, že nájdem možnosti, ako sa s touto situáciou vysporiadať. Bolo už aj horšie. Poďme, poďme, ideme na to! Čím skôr tom zvládnem, tým lepšie.”

  Kto má podľa vás väčšiu šancu na úspech? Správna odpoveď. Martin. A v čom sú jeho tromfy? V jeho postoji, uhle pohľadu a nastavení sa na stav úspechu a pozitívneho koncového želateľného stavu.

  Athlete Track or Running Track with nice scenic

  Ono to už raz tak chodí. Keď je človek nastavený na negatívny mód, chodí celé dni so zvesenými ramenami a neustále opakuje, že všetko je nanič, tak vytvára okolo seba zlú energiu.

  A kto už len by mal záujem s takýmto človekom spolupracovať? Ako si chce takýto negatívne nastavený človek pritiahnuť do života úspešných, pozitívnych ľudí?

  Priatelia, stane sa práve opak. To čo vyžarujete, to si priťahujete. Takže ak je človek v stave “depky”, pravdepodobne si pritiahne k sebe rovnako “vydepkovaných” ľudí. A tým si zákonite od seba odháňa aj príležitosti na zlepšenie svojho stavu alebo životnej situácie.

  Stalo sa už aj vám niekedy, že ste stretli človeka v pochmúrnej nálade? A že ste mali pocit, že svojím postojom a čiernym zmýšľaním z vás doslova vyciciava energiu? Tak to je presne ono…

  A teraz si predstavte, že by takýto človek chcel s vami spolupracovať. Byť vo vašom tíme. Byť vaším partnerom. Išli by ste do toho? ?

  Akú má takýto človek nádej na úspech? Je jasné, že každý z nás máva aj “dni učiteľ”. A aj to je skvelé. Vtedy sa totiž človek učí a rastie. Keď musí zdolávať rôzne prekážky.

  Dôležité ale je: Nastaviť sa v hlave a vo svojom tele na úspech. Na príležitosti. Byť vnímavý. Byť medzi ľuďmi. Neizolovať sa. Naopak, navodiť si stav víťaza.

  Pamätajte: Vy ste vždy zodpovední za váš stav a náladu. Nik iný vás nevytočí a nenahnevá, ak to nedopustíte vy sami. Naučte sa veci vnímať s nadhľadom. Pracujte cielene so svojimi emóciami.

  Zdokonaľujte sa. Stojí to za to. ? Lebo práve nálada a váš momentálny stav do veľkej miery ovplyvňujú aj vaše výkony a smerovanie vašej budúcnosti.

  2. Majú zameranú pozornosť len na jednu kľúčovú vec

  Poznáte to porekadlo, že kto naháňa veľa zajacov naraz, zväčša nechytí ani jedného? Tak v tomto bode to platí rovnako. Úspešných spája aj to, že sa sústredia v danom čase na jednu vec, v ktorej chcú uspieť. A tú naplno živia svojou energiou. Snahou. Sústredenosťou a systematickou prácou.

  Ak sa totiž pustíme do príliš veľa úloh, projektov alebo cieľov naraz, ničomu nevieme dávať našu celú pozornosť. Je to akoby sme sedeli na viacerých stoličkách a vlastne tým strácali rovnováhu. Nemáme tak navyše čas, venovať sa detailom. A aj v detailoch spočíva ťažisko úspechu.

  Aj preto, aby ste dokázali byť sústredení na vaše ciele a dosiahli ich s väčšou ľahkosťou, som vytvoril Diár úspechu. Aby sa rok 2017 zapísal veľkými červenými písmenami do vášho života ako jeden z najlepších.

  Tony Schwarz, prezident a generálny riaditeľ The Energy Project a autor knihy Excelujte vo všetkom, vo svojom článku v Harvard Business Review uvádza, že ak svoju pozornosť dlhodobo delíme medzi viacero vecí namiesto aby sme sa plne sústredili na jednu danú vec, trpí tým naša produktivita a kvalita odvedenej práce.

  Navyše na každú úlohu potrebujeme v priemere o 25% viac času.

  Okrem toho, keď máme rozrobených niekoľko vecí naraz, potrebujeme počas dňa vynaložiť oveľa viac energie, vyčerpávame si svoje energetické zásoby a tak sme aj v rámci dňa menej výkonní.

  3.Úspešní veci dokončujú

  dokončovanie

  Práve tento bod delí vo veľkej miere úspešných od tých ostatných.

  Mnoho ľudí je schopných prísť s výborným nápadom. Pustia sa do toho a začnú niečo s entuziazmom robiť.

  Následne sa však nechajú rozptýliť ďalšími desiatimi výbornými nápadmi, ktoré im prídu na um a pôvodnú vec nechajú tak. Alebo ich rozladia prekážky, ktoré sa vyskytnú, hoci, ako sa hovorí niekedy je tá najväčšia kríza len za rohom od konečného úspechu.

  Priatelia, dokončovanie je stavebným pilierom úspechu. Poznám kopec ľudí, ktorí sú talentovaní, skvelí a majú našliapnuté na obrovské úspechy. Avšak chýba im to, aby veci dotiahli do zdarného konca.

  Aby od nich neodišli, keď ich majú už takmer hotové. Aj preto som vytvoril Diár úspechu pre rok 2017, ktorý sa stane vašou “barličkou” a skvelým pomocníkom na ceste za vašimi cieľmi. Bude vás sprevádzať nielen cestou dokončovania a systematického napredovania…

  Rýchla pomôcka pre vás

  Teraz vám dám jednu malú pomôcku. Vďaka nej zistíte, či máte tendenciu veci nedokončovať.

  Začnite si všímať, ako sa správate počas dňa. Pri vašich každodenných povinnostiach, bežnej rutine.

  Napríklad: Keď dojete, umyjete si tanier? Keď ráno vstanete, usteliete si? Keď si začnete čítať zaujímavý článok dočítate ho?

  Majte na pamäti: Ako robíme malé veci, tak zväčša robíme aj tie veľké.

  Začnite preto cielene pracovať na svojom novom návyku DOKONČOVANIA vecí.

  Krátka rekapitulácia na záver

  úspech

  Ak chcete podporiť, aby vaše ciele a nápady reálne uzreli svetlo sveta a vy ste boli úspešní, držte sa týchto troch pilierov:

  – Nastavte sa cielene na úspech. Zároveň tento mód úspešných podporte aj vhodnými vnútornými rozhovormi. Hecujte sa, verte si, osvojte si frázu, ktorá vás vždy nakopne.

  – Vždy sa zamerajte na jednu vec, na ktorej budete detailne, sústredene a systematicky pracovať. Pritom si doprajte aj oddych a mentálne vypnite.

  – To čo ste začali aj dokončite.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Andy-WAndy Winson

  Trenér, mentor a motivátor v oblasti ľudského potenciálu a prosperity.

  Priekopník a tréner NLP na Slovensku a tvorca transformačných tréningov, kde učí ľudí žiť život, po ktorom túžia.

  Je autorom knižného bestselleru „Mysli, konaj, zbohatni“ a úspešného Česko – Slovenského online programu Makač vs. Boháč, zameraného na efektívne narábanie s peniazmi.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články