test
Viac

  Chcete zarábať vďaka internetu? Naučte sa, ako využívať AFFILIATE MARKETING

  Naučte sa zarábať moderne a efektívne prostredníctvom affiliate marketingu. Vďaka webstránke alebo blogu si dnes môžete vytvoriť polo-pasívny príjem, ktorý dokáže mesačne generovať zisk od desiatok do tisícok eur mesačne.

  Ako pri tvorbe takéhoto online podnikania postupovať a ako efektívne využívať affiliate marketing sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

  Čo je to affiliate marketing?

  Ak vás zaujal úvod tohto článku, určite budete chcieť poznať odpoveď na otázku „Čo je to vlastne ten affiliate marketing?

  Affiliate marketing je vlastne forma online reklamy, ktorá je postavená na províznom odmeňovaní za reálne sprostredkovaný predaj.

  Ide o partnerský program, vďaka ktorému profituje eshop ako aj partner. Partnerom takéhoto programu sa môžete stať aj vy.

  ako funguje affiliate marketing
  ako funguje affiliate marketing

  Affiliate ako moderný spôsob podnikania

  V dnešnej digitálne dobe a obrovskom spotrebiteľskom online trhu sa mnoho predajcov presunulo na internet alebo už na tomto digitálnom trhu priamo vznikli.

  Tento trend taktiež pretvoril tradičných spotrebiteľov alebo vytvoril nových, ktorí digitálny spotrebiteľský trh považujú sa úplne samozrejmý.

  Toto prostredie sa neustále vyvíja a rovnako ako offline trh, prechádza mnohými zmenami. Cieľom týchto zmien je efektívny predaj, efektívne využívanie zdrojov na marketing a vyššie zisky predajcov.

  Vytvára sa tak aj priestor pre affiliate marketing alebo partnerský program, ktorý umožňuje vstúpiť na trh tretím stranám a stať sa súčasťou tejto zmeny.

  Tento priestor vzniká hlavne pre publisherov. Publisher je osoba alebo firma, ktorá vytvára ale hlavne publikuje tematický obsah.

  Uvedieme si to na jednoduchom príklade:

  Spoločnosť prevádzkuje eshop, ktorý sa zameriava na predaj oblečenia.

  Publisher je fashion bloger, ktorý sa na svojom blogu venuje téme ako je obliekanie, móda, lifestyle a podobne.

  Publisher prostredníctvom obsahu na svojom blogu či už recenziou alebo klasickým článkom spomenie konkrétny produkt, tému alebo spoločnosť, na základe čoho si jeho čitateľ daný produkt objedná.

  Zákazník získa objednaný produkt. Eshop získa zákazníka prostredníctvom publishera/blogera. Vytvorí teda obrat z ktorého odmení publishera/blogera. Cena produktu sa pre koncového zákazníka nijako nenavyšuje!

  Možnosti zárobku cez affiliate program

  Výška provízie pre publishera sa pohybuje v závislosti od daného produktu. Bavíme sa tu o percentuálnom vyjadrení z konkrétnej objednávky (napríklad 10% z ceny predaja) alebo o konkrétnej finančnej odmene (napríklad 30 eur za predaj produktu)

  Všetko záleží od podmienok inzerenta a jednotlivej kampane.

  Tento druh podnikania je vhodný pre prevádzkovateľov už existujúcich obsahových stránok alebo blogerov. Je tu ale obrovský priestor pre tvorbu nových blogov, ktoré sa budú špecializovať práve na affiliate marketing.

  “Affiliate je jediná vec, ktorá na weboch poriadne zarába”

  Vytvorte si polo-pasívny príjem

  Prečo vás nemotivujem rovno pasívnym príjmom? Už pred časom sme písali o tom, že pasívny príjem je ilúzia. Samozrejme k tomu, aby ste profitovali ako affiliate partner, nepotrebujete priamo nič predávať či ponúkať. Pri sprostredkovaní, samotnom predaji či vyplnení objednávkového formulára nemusíte byť vôbec prítomný a zvyčajne o tom nemáte ani len tušenie.

  Spotrebiteľský trh na Slovensku je tak veľký, že si dokážete vytvoriť polo-pasívny príjem alebo na affiliate marketingu postaviť vlastné seriózne podnikanie a dosahovať obrat niekoľko stoviek alebo tisícok eur mesačne.

  “Kto chce v online svete zarobiť poriadny balík, musí sa skôr či neskôr dostať k affiliate marketingu. Buď ako predajca alebo partner!”

  Poďte do toho!

  Prvým krokom ako sa stať súčasťou partnerského programu a profitovať na affiliate marketingu je zapojiť sa do siete Dognet. Ide o najväčšiu affiliate sieť na našom trhu, kde je možné vybrať si partnerský program v závislosti od vášho záujmu, zamerania alebo vašej cieľovej skupiny.

  Jednoducho povedané, vyberiete si tému, ktorá vás zaujíma, pokiaľ ešte len začínate alebo si vyberiete tému na základe obsahu, ktorý už tvoríte a teda podľa toho, kto sú vaši čitatelia a cieľová skupina.

  Vyberať môžete z nasledujúcich tém:

  • Financie
  • Móda a krása
  • Zdravie a životný štýl
  • Bývanie
  • Ostatné

  Registrácia do siete Dognet je úplne zdarma a môžete sa do nej registrovať či už ako právnická osoba (firma), živnostník alebo fyzická osoba.

  Ako zarábať vďaka affiliate marketingu efektívne?

  Ak to myslíte s affiliate skutočne vážne, chcete si vytvoriť polo-pasívny príjem, chcete sa venovať serióznemu a spravodlivému online podnikaniu s obrovským potenciálom, začnite sa vzdelávať!

  Nie nadarmo sa hovorí, že vzdelanie prináša ten najvyšší úrok! A platí to aj v prípade online podnikania.

  Sledujte úspešných online podnikateľov, ktorí zdieľajú svoje know-how. V oblasti affiliate marketingu prináša sieť Dognet aj vlastnú Super Affiliate Academy, ktorá je úplne zdarma a jej úlohou má byť vzdelávať začiatočníkov v oblasti affiliate marketingu a pomôcť im dosahovať tie najlepšie výsledky.

  naučiť sa affiliate

  Vďaka Super Affiliate Academy sa dozviete:

  • Čo znamenajú jednotlivé pojmy a termíny online marketingu
  • Ako funguje affiliate marketing
  • Ako využívať affiliate kampane
  • Ako vybrať tému projektu
  • Ako budovať obsah
  • Ako propagovať affiliate projekt
  • Ako využívať sociálne médiá
  • Ako robiť SEO a content marketing
  • Ako robiť email marketing
  • Ako šetriť náklady a zvýšiť profit vďaka pokročilej analytike
  • A ešte mnoho ďalšieho!

  Do Super Affiliate Academy sa môžte PRIHLÁSIŤ TU.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Predchádzajúci článokAko zdaniť príjmy z Forexu I.
  Ďalší článokPríliš vysoká splátka

  Podobné články