3 KROKY k skvelým vzťahom !

Chceli by ste aj Vy mať skvelé vzťahy so svojou rodinou, partnerom, či priateľmi ?Myslím si, že každý jeden človek by chcel mať skvelé vzťahy. V podstate ani nepoznám nikoho, kto by ich nechcel mať dobré...

1689

Chceli by ste aj Vy mať skvelé vzťahy so svojou rodinou, partnerom, či priateľmi ?

Myslím si, že každý jeden človek by chcel mať skvelé vzťahy. V podstate ani nepoznám nikoho, kto by ich nechcel mať dobré. A naopak ani nepoznám nikoho, kto by niekedy nejaký vzťah neriešil, že mu nejakým spôsobom škrípe.

Niesme dokonalý a preto sa z času na čas objavý človek, s ktorým si nesadneme, inak povedané – niesme na jednej vlne. Horšie je to v tom prípade, keď sa s tým človek musíme naučiť vychádzať.

Ak je to napríklad kolega, šéf, alebo nejaký nadriadený.

 

A ten pocit poznám z vlastnej skúsenosti, ktorá sa mi stala pred rokom.

Pracoval som ako predajca s ďalšími dvoma kolegami a s jedným to bola práca úplna radosť, s druhým však čistá katastrofa. A to bol problém. Kedže sme boli platený od predaja, snažili sme sa prekonávať jeden druhého, inak povedané – správali sme sa ako dvaja kohúti ?

A keď nám už raz zákazník povedal, nech sa dohodneme, čo budeme rozprávať a potom prídeme, tak som vedel, že s tým niečo treba spraviť. Ako to už ale v živote býva, často nám život ponúka riešenie, je len otázka či ho uvidíme alebo nie.

A tak sa mi dostala do ruky kniha od Rhondy Byrne – Zázrak/Kouzlo. V knihe som tesne pred najsilnejšími dňami v roku natrafil na pasáž, ako zlepšiť vzťah s osobou, s ktorou dobre nevychádzate. A tak som to vyskúšal.

Efekt bol tak NESKUTOČNE  dobrý, že hneď na druhý deň bola naša spolupráca najlepšie aká kedy bola a aj vďaka tomu sme hneď na druhý deň po tejto technike spravili rekord vo firme (za posledných 5 rokov fungovania firmy!!).

A to si myslím, že už stojí na zamyslenie ?

Ešte predtým ako sa k tejto technike ale dostaneme, sa určite pýtate, že ako môžete ovplyvniť niekoho s tým čo spravíte VY. Odpoveď pekne popísal Kay Pollak v knihe Šťastie nieje náhoda.

Ľudia sa zmenia, ak ich začneme vnímať inak. Svet sa zmení, ak ho začneme vnímať inak.

ľudia sa menia

3 KROKY k skvelým vzťahom:

Na začiatok ešte upozorním, že táto technika je úplne jednoduchá, ALE nepodceňujte jednoduché veci. Väčšinou si človek myslí, že ak je niečo zložité, tak to prináša ovocie, no “bohužiaľ” väčšinou to neplatí.

Čin prináša ovocie, nie zložitosť daného činu

  1. Prvá vec, ktorú musíte spraviť je, nájsť si osobu, s ktorou chcete zlepšiť vzťah. Ale to ak ste sa dočítali až sem, si myslím, že máte ?
  2. Druhá vec je nájsť na dotyčnej osobe 10 vecí, ktoré sa vám na nej páčia. Za ktoré je oceňujete. Ktoré pre Vás spravila dotyčná osoba.
  3. Tretí bod je úprimne za to poďakovať. Poďakovať za to, že Vás niečo naučila/ukázala/spravila…proste hľadať na tom človeku 10 dobrých vecí. To je všetko ?

Táto technika sa možno javí ako úplne jednoduchá, no nájsť 10 vecí na osobe, ktorú nemáte až tak v láske, nieje z ďaleka také jednoduché ako sa zdá. Výsledok ale stojí za to.

Výsledok tejto 3-krokovej techniky Vás ale príjemné prekvapí. Na konci zrazu zistíte, že dotyčná osoba nieje naozaj až taká strašná ako sa Vám zdalo. Ba naopak možno zistíte, že ste jej kvality doteraz prehliadali a vôbec nikdy neocenili.

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


PRIDAŤ KOMENTÁR