Viac

  5 kníh, ktoré musíte prečítať než začnete podnikať

  Začatie nového businessu nie je malý záväzok. Musíte zvážiť množstvo faktorov. Zároveň je potrebné, aby ste si spravili svoju domácu úlohu a pripravili sa tak veľmi, ako je to len možné.

  Než začnete podnikať …

  Začatie nového businessu nie je malý záväzok. Musíte zvážiť množstvo faktorov. Zároveň je potrebné, aby ste si spravili svoju domácu úlohu a pripravili sa tak veľmi, ako je to len možné.

  Až 80% nových businessov padlo počas prvých rokov svojich existencie.

  Počas posledných 15 rokov som mal príležitosť byť zakladateľom a spoluzakladateľom troch rozličných spoločností v troch rozličných druhoch priemyslu. Počas tejto cesty, sme ja a môj tím spravili množstvo vecí správne – a množstvo presne naopak.

  Vytváranie businessu je skľučujúcou úlohou – od prvotnej idey, následne cez plánovanie a hodnotenie tejto idey v rámci investície, rozdelení funkcií a dosiahnutiu profitu. Na ceste leží mnoho prekážok, ktoré vám všetko poľahky zničia.

  Našťastie, vždy som bol nadšený čitateľ. Od mojej prvej knihy, Og Mandinovej klasiky, The Greatest Salesman In the World, som si rozvinul hlad po učení. Uspokojil som ho preštudovaním viac ako 1500 kníh o businesse, leadershipe, start-upoch, financiách a mnoho ďalších.

  Som presvedčený, že to boli práve informácie, ktoré som absorboval z týchto kníh a hodnoty mentorov, čo mi pomohli vyhnúť sa množstvu výmoľov na ceste k úspechu.

  Dnes mám tú česť prehovoriť k podnikateľom a študentom, ktorí sa hrnú na cestu businessu. Nevyhnutne ich podporujem v tom, aby čítali mnoho kníh o businesse a manažmente. Je to vzdelanie zadarmo!

  Existujú tisícky kníh, ktoré naučia nových podnikateľov, do čoho sa ženú. Kvôli tomu som chcel zrecenzovať päť kníh, o ktorých si myslím, že pomôžu podnikateľom pri ich začiatkoch:

  1. The Founder’s Dilemmas: Anticipating and Avoiding the Pitfalls That Can Sink a Startup od Noama Wassermana

  Osobne som rozdal vyše 200 kopí tejto knihy novým business absolventom a priateľom, s ktorými som prišiel do styku. Kniha je postavená na základe Wassermanovho prieskumu na Princetone.

  Spravil úžasnú prácu, kým naštudoval zakladateľov z rozličných priemyslov a detailne opísal ich zážitky: dobré, zlé i nepekné. Kniha je pohlcujúca, pretože používa skutočné vyhľadateľné príklady ako Twitter a iné spoznateľné spoločnosti. Je v zozname, ktorý si musí prečítať každý, kto začína novú spoločnosť.

  Kniha sa sústreďuje na pomoc podnikateľom spraviť proaktívne kroky, aby sa zdržali chýb, ktoré by mali veľký negatívny dopad na ich obchody. Oboznamuje nových podnikateľov s business štruktúrou a pomáha im lepšie pochopiť všetko, čo treba na to, aby veci fungovali bezproblémovo.

  Je to skvelá kniha na naštudovanie ako vhodne zmanažovať váš business a všetko čo s ním súvisí.

  The Founders Dilemmas

  1. Lean Startup: How Today’s Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses od Erica Reisa

  Naučil som sa mnoho z Reisových kníh. Jeden z najväčších zápasov, ktorým budete čeliť, je zmanažovanie cash flowu.

  Ako sa hovorí:

  „Peniaze sú dôležité.“

  Nemyslím si, že niekto dokáže zájsť dostatočne ďaleko, aby vysvetlil jeho dôležitosť novému podnikateľovi.

  Lean Startup je kniha, ktorá bol vytvorená, aby slúžila ako vodca počas všetkých zmien, ktoré začiatok prinesie. Naučí vás, ako efektívne zmanažovať svoj rozpočet, slobodu inovácie a vytvorenie si miesta v business svete.

  Ak chcete, aby vás business mal úspech, budete musieť mať precízny a efektívny rozpočtový manažment.

  The Lean Startup

  1. Peter Principle: Why Things Always Go Wrong, od Laurence J. Petera and Raymond Hulla

  Táto je klasika z určitého dôvodu. Peter Principle je skvelá kniha, ktorá pomôže zakladateľom pochopiť, kedy dosiahnu „bod nekompetencie“ a ako zlanáriť skvelých ľudí na pomoc.

  Prečo sa veci nedaria? Myslím si, že je samozrejmé podotknúť, že každý majiteľ businessu sa v určitom okamihu spýtal túto otázku.

  V tejto knihe je otázka zodpovedaná tým, že vyjadruje problém nekompetencie svetovej sily súčasnosti. Naučíte sa dôležitosť obsadzovania personálu a ako to dokáže vytvoriť alebo zlomiť váš business.

  The Peter Principle

  4. Disney Way: Harnessing the Management Secrets of Disney in Your Company od Billa Capodagli and Lynn Jackson

  Počas posledných rokov som si uvedomil dôležitosť zábavy a príjemnej spoločnosti vo vašom businesse. Kráľom zábavy v businesse je Walt Disney. V Disney Way, autori spravili lepšiu prácu než ktokoľvek iný, kto písal o Disneyho myslení a aké akcie ho doviedli k vytvoreniu tak príjemnej svetovej zábavy.

  Táto kniha detailne opisuje, ako Walt Disneyho mantra

  „snívaj, ver, odváž sa, sprav“

  pomohla transformovať obchody na celom svete.

  Naučíte sa v nej vytvoriť najproduktívnejšie, najefektívnejšie a najpozitívnejšie prostredie pre vašich zamestnancov a vašich zákazníkov. Ak si adoptujete Disneyho cestu, môžete hrať úlohu v zmene našej kultúry a dokážete ovplyvniť vaše podnikanie k lepšiemu.

  The Disney Way

  5. Behind the Cloud: The Untold Story of How Salesforce.com Went from Idea to Billion-Dollar Company-and Revolutionized an Industry od Marca Benioffa a Carlyea Adlera

  Behind the Cloud vyskočila medzi mojich top 5 najlepších kníh.

  Chris Brady, Inc Magazine Top 50 leadership expert, mi ju odporučil prečítať a som mu za to veľmi vďačný.

  Je to príbeh salesforce.com a ako Benioff a jeho tím vytvorili spoločnosť svetového kalibru skôr než sa to vôbec zdalo možné. Od jeho začiatku, salesforce.com bola leaderom v inovácii.

  Táto kniha detailne opisuje cestu spoločnosti, ktorá nenarazila na ceste k úspechu na žiadnu prekážku, dávajúc za príklad, ako môžete využiť jedinečné kvality svojho businessu, aby ste vytvorili masívny príjem.

  Kniha je skvelým zdrojom, aby váš obchod vynikal za každých okolností.

  Behind The Cloud

  Či ste len občasný alebo konštantný podnikateľ, nikdy by ste nemali prestať robiť váš business lepším. Vyšetrite svoje silné a slabé stránky a nájdite oblasti, ktorým sa chcete venovať. Možno sa chcete naučiť ako vytvoriť lepší rozpočet alebo chcete posilniť svoju štruktúru.

  Ktorýkoľvek aspekt svojho businessu si želáte zlepšiť, vždy existuje kniha, ktorá vám s tým pomôže.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články