test
Viac

  7 presvedčení o bohatých ľuďoch, ktoré vám bránia zbohatnúť

  Niet pochýb o tom, že priepasť medzi najbohatšími a tými najchudobnejšími sa rozširuje každý deň. Mnoho ľudí sa na tých najbohatších pozerá so žiarlivosťou, závisťou a hnevom...

  „Nemôžete sa stať dosť chudobnými na to, aby ste mohli pomôcť niekomu, kto je chudobný.“

  Jesse Elder

  Niet pochýb o tom, že priepasť medzi najbohatšími a tými najchudobnejšími sa rozširuje každý deň.

  Mnoho ľudí sa na tých najbohatších pozerá so žiarlivosťou, závisťou a hnevom.

  Dokonca začali neznášať bohatstvo a brať bohatých ako zlo alebo zlých.

  „Jediný spôsob, ako môžete v našej dnešnej spoločnosti hovoriť o peniazoch, je ak ste chudobný!“

  Grant Cardone

  Čo keby som vám povedal, že vaša viera v to, že bohatstvo a bohatí sú zlo, je dôvod, prečo ste chudobný?

  Démonizovaním peňazí si zaručujete, že nebudete nikdy finančne slobodný. Bohatstvo do vášho života neprilákate popieraním, že je dôležité.

  „Peniaze vás neurobia šťastnými, ale iba prežívanie tiež nie.“

  Grant Cardone

  Tu je 7 presvedčení o bohatých ľuďoch, ktoré vám bránia zbohatnúť:

  1. Sú chamtiví

  Je pravdou, že bohatí chcú neustále zvyšovať ich bohatstvo, je to spôsob, akým sa stali bohatými. Vedia tiež, že kedykoľvek môžu čeliť nečakaným zmenám v ekonomike, nečakanej chorobe alebo inej kríze, ktorú budú lepšie pripravení zvládnuť s väčším množstvom peňazí.

  Chápu, že nepotrebujú „dosť“, ale „príliš veľa“.

  Chamtivosť je na každej úrovni príjmov, takže povedať, že chamtiví sú len bohatí, by bola lož. Mali by ste si želať bohatstvo a získať ho tým, že budete poskytovať bohaté hodnoty pre ostatných.

  2. Nemajú žiadnu morálku

  Jedná sa o veľmi populárne presvedčenie, že človek, ktorý je bohatý, sa nemôže správať eticky.

  Od kedy sa bohatstvo a etika sa navzájom vylučujú?

  Je to hlúposť, pretože niektorí z najštedrejších ľudí na svete sú aj niektorí z najbohatších ľudí na svete. Napríklad Warren Buffet alebo Bill Gates.

  Obaja sú považovaní za úplne najbohatších na svete a obaja sú taktiež najdobročinnejší ľudia na svete. Využívajú svoje bohatstvo na uskutočnenie pozitívnych zmien vo svete.

  „Pred 10 rokmi som si uvedomil, že sa moje bohatstvo musí vrátiť späť do spoločnosti. Bohatstvo, ktorého veľkosť je ťažké si predstaviť, nie je dobré nechať v rukách jedného človeka. Nie je to konštruktívne.“

  Bill Gates

  3. Narodili sa bohatí

  Existuje mnoho jednotlivcov, ktorí sa narodili do bohatých rodín, no je oveľa väčšie množstvo tých, ktorí sa narodili do strednej triedy alebo do úplnej chudoby.

  Ľudia, ako Daymond John, Barbara Corcoran, Grant Cardone, Warren Buffet, Steve Jobs a Mark Zuckerberg, pochádzajú z ničoho. Zoznam self-made milionárov a miliardárov pokračuje ďalej a ďalej.

  Bohaté rodiny nemajú monopol na úspech. Teraz, viac ako inokedy, je jediná investícia, ktorú človek potrebuje, aby mohol byť bohatý, investícia do seba.

  Každý deň sú ďalšie a ďalšie webové stránky predané za milióny, každý deň sú vytvorené nové aplikácie, ktoré menia spôsob, akým žijeme.

  Najväčšiu chybu, ktorú môžete urobiť, je veriť, že váš nedostatok kapitálu je prekážkou k vašej príležitosti.

  4. Nepracujú príliš tvrdo

  Presne tak. Dôvod, prečo majú bohatí ľudia toľko peňazí, je to, že každé ráno niekto zaklope na ich dvere a podá im kôš s hotovosťou. To teda nie!

  Aj keď je pravdou, že nevidíte veľa bohatých ľudí búšiť kladivom, alebo robiť iné manuálne práce, to ale ešte nie je znamenie, že tvrdo nepracujú.

  V skutočnosti, keď sa pozriete na históriu priemerného milionára, nájdete v nej pravdepodobne veľa manuálnej práce. Manuálna práca však zvyčajne nie je spôsob, ako zbohatnúť.

  Kľúčom k bohatstvu je pracovať chytrejšie, nie ťažšie. Je zrejmé, že obchodovanie s akciami je oveľa výnosnejšie, ako búšenie kladivom, ale byť obchodníkom si vyžaduje schopnosti.

  Dobrou správou však je, že väčšinu informácií, ktoré potrebujete k zdokonaľovaniu svojich schopností, môžete nájsť v knihách a to len za cenu účtu za elektrinu.

  5. Pozerajú sa na druhých zhora

  Tí, ktorí nie sú bohatí, majú tendenciu si myslieť, že sa bohatí pozerajú na ostatných zhora. Zatiaľ čo sa niektorí jednotlivci pozerajú na ostatných zhora, bez ohľadu na ich úroveň príjmov, väčšina bohatých sa usiluje pomôcť tým, ktorí možno idú po ich vlastnej ceste.

  Je pravdou, že úspešní majú tendenciu tráviť väčšinu času s ostatnými, veľmi úspešnými ľuďmi.

  Poznáte to príslovie:

  „Ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času.“

  6. Nemajú žiadne problémy

  V skutočnosti, takmer vždy ich majú viac. Hojnosť bohatstva z vás môže urobiť cieľ. A do cieľa sa zvyčajne, obrazne povedané, strieľa. Čím viac bohatstva človek má, tým väčšiu zodpovednosť a riziko naberá.

  7. Mali iba šťastie

  „Čím ťažšie a chytrejšie budete pracovať, tým viac šťastia budete mať.“

  Grant Cardone

  V tomto zmysle, áno, bohatí majú šťastie.

  Povedať však, že bohatí mali iba šťastie a že šťastie bolo rozhodujúcim faktorom ich úspechu, je jeden z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť, že nikdy nebudete bohatý.

  Nečakajte, neželajte si mať šťastie – buďte tak vytrvalý, tak neúnavný vo svojom úsilí o úspech, že „veľa šťastia“ bude jediný možný výsledok.

  „Verím, že ľudia prídu k ich vlastnému šťastiu prostredníctvom skvelej prípravy a dobrej stratégie.“

  Jack Canfield

  Skoncujte s výhovorkami a začnite hľadať riešenia. Čo robia bohatí a čo od nich môžete napodobniť?

  „Na tejto planéte nie je nedostatok peňazí, takže ak máte ich nedostatok, je to iba váš problém, nie problém peňazí.“

  Grant Cardone

  Bohatí ľudia vedia, ako nadobudnúť, udržať a zvyšovať bohatstvo, preto platí pravidlo:

  „Ak by ste vzali všetky peniaze na planéte a rozdelili ich rovnomerne medzi všetkých ľudí, tí, ktorí boli predtým bohatí, by v priebehu času opäť skončili s väčšinou ich bohatstva.“

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver OlejníkOliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články