Viac

  Warren Buffett a jeho 10 hodnotných citátov

  Warren Buffett je legendárny investor, podnikateľ, filantrop a jeden z najbohatších ľudí planéty. Je tiež prezývaný ako veštec z Omahy. Je najväčším akcionárom a CEO spoločnosti Berkshire Hathaway. Je absolventom Columbia Business School v New Yorku a žiakom dnes legendárneho a úspešného Benjamina Grahama, úspešného manažéra akciového fondu a autora jednej z najlepších kníh o investovaní, aké kedy boli napísané - Inteligentný investor.

  Warren Buffett v skratke …

  Warren Buffett je legendárny investor, podnikateľ, filantrop a jeden z najbohatších ľudí planéty. Je tiež prezývaný ako veštec z Omahy. Je najväčším akcionárom a CEO spoločnosti Berkshire Hathaway.

  Warren Edwart Buffett absolventom Columbia Business School v New Yorku a je žiakom dnes legendárneho Benjamina Grahama, úspešného manažéra akciového fondu a autora jednej z najlepších kníh o investovaní, aké kedy boli napísané – Inteligentný investor.

  Buffett je taktiež zakladateľom dobročinnej nadácie Buffet Foundation.

  Teraz si pozrime 10 skutočne hodnotných citátov, ktoré stoja za pozornosť:

  Ak chcete mať voľnú a čistú hlavu na premýšľanie, musíte z nej vyhodiť všetko, čo ju zaťažuje. Upratovanie v hlave má rovnaké princípy ako upratovanie v dome.

  Warren Buffett

  Optimizmus je nejväčš nepriateľ každého investora.

  Warren E. Buffett

  Wall Street je jediné miesto, na ktoré sa vozia ľudia v Rolls Royce, aby sa poradili s ľuďmi, ktorí jazdia metrom.

  Warren Buffett

  Prý chodím levně oblečený. Nemám čas přemýšlet nad tím, jestli je to pravda. Já vydělávám peníze, jiní přemýšlejí.

  Warren Buffett

  V dlhodobom horizonte budú správy o akciovom trhu dobré. V 20. storočí vydržalo USA 2 svetové vojny a iné traumatické a drahé vojenské konflikty; Veľkú krízu; tucty kríz a finančných paník; epidémia chrípky, rezignácia prezidenta a aj napriek tomu Dow Index vzrástol zo 66 na 11 497.

  W. Buffett

  Nikdy nebuďte závislí len na jednom zdroji príjmu. INVESTUJTE, aby ste si vytvorili druhý zdroj.

  Warren Buffett

  Jediné, co jsem v životě pochopil, je primitivně jednoduché: Když všichni okolo prodávají, já nakupuji. A naopak. Nepochybuji o logice. Vidím přece, že většina je chudých a menšina bohatých.

  W. Buffett

  Úprimnosť je veľmi drahý dar. Neočakávajte ho od sebeckých ľudí.

  Warren Buffett

  Raz ma Benjamin Graham naučil, že cena je to, čo platíte a hodnota je to, čo dostanete. Či už hovoríme akciách, alebo ponožkách, rád nakupujem podhodnotenú kvalitu.

  W. Buffett

  Nedávajte všetky vajcia do jedného košíka.

  Warren Buffett

  Páčia sa vám myšlienky Warrena Buffetta? Odporúčame naštudovať si knihu Snehová guľa Po jej prečítaní pochopíte, prečo najbohatší muž planéty pracoval v skromnej kancelárii svojej spoločnosti Berkshire Hathaway, prečo dodnes žije vo svojom prvom dome a sám si šoféruje auto, alebo aj to, prečo sa rozhodol veľkú časť svojho majetku previesť na Gatesovu nadáciu.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články