test
Viac

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svet

  Bohatí a slávni si môžu dovoliť tie najlepšie veci. Avšak, niektorí z nich mali sotva nejaké peniaze na svoje meno skôr, ako dosiahli úspech. Od Will Smitha až po Lady Gagu, prekvapivé množstvo slávnych mien v určitom okamihu svojho života zbankrotovalo, alebo bolo blízko bankrotu.

  Bohatí a slávni si môžu dovoliť tie najlepšie veci. Avšak, niektorí z nich mali sotva nejaké peniaze na svoje meno skôr, ako dosiahli úspech. Od Will Smitha až po Lady Gagu, prekvapivé množstvo slávnych mien v určitom okamihu svojho života zbankrotovalo, alebo bolo blízko bankrotu.

  Tu je 8 úspešných ľudí, ktorým sa podarilo odraziť od dna alebo finančného bankrotu:

  Will Smith dlhoval 2,8 milióna dolárov americkému finančnému úradu

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetV roku 1985 sa Will Smith spojil s DJ-om Jazzy Jeffom a ich prvé album sa stalo v roku 1989 veľmi populárnym. Smith sa stal milionárom takmer cez noc a začal šialene míňať. Obdržal však účet vo výške 2,8 milióna dolárov od amerického finančného úradu (IRS – Internal Revenue Service) a musel odovzdať prakticky všetko, čo vlastnil, aby splatil časť dlhu.

  Našťastie, Smith o rok neskôr dostal rolu v seriály The Fresh Prince of Bel-Air a podarilo sa mu uhradiť zvyšok, pričom mu americký finančný úrad zobral 70% všetkého, čo zarobil. Po 3 rokoch bol už bez dlhu.

  Lady Gaga bola počas svojho turné v roku 2009 technicky na mizine

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetPočas turné Monsters Ball v roku 2009, bola Lady Gaga technicky na mizine. Mala 3 milióny dolárov na svoje meno a všetky tieto peniaze investovala do svojich vystúpení.

  Spomínam si, že som šla domov, bola som so svojim otcom a povedal mi: „Nerozumiem, Bad Romance je vonku, hrajú ťa všade, každý o tebe hovorí a nemáš žiadne peniaze.“ Povedala som: „Len ma to nechaj urobiť. Nechaj ma postaviť sa na javisko, pretože si myslím, že ak to urobím, promotér Arthur Fogel si ma všimne.“ A tak som aj spravila.

  Po predstavení, Fogel a Live Nation vystavili Gage šek na 40 miliónov dolárov.

  Mike Tyson bol 23 miliónov dolárov v dlhu a v roku 2003 zbankrotoval

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetMike Tyson zarobil v priebehu svojej 20-ročnej kariéry 400 miliónov dolárov. Tieto príjmy však netrvali dlho a Tyson v roku 2003 zbankrotoval.

  Bol v dlhu vo výške 23 miliónov dolárov – vďaka rozvodu, ktorý ho vyšiel na 9 miliónov dolárov; dlhu americkému finančnému úradu vo výške 13,4 milióna dolárov a dlhu vo výške 4 milióny dolárov britským daňovým úradom.

  Trvalo mu viac ako 10 rokov, aby sa dostal z dlhu. Podľa CNN, Tyson hovorí, že vyliezol z diery a má znovu kontrolu nad svojim životom.

  Spoločnosti Donalda Trumpa 6-krát skrachovali

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetPrezident Trump nikdy osobne nezbankrotoval, ale jeho spoločnosti 6-krát skrachovali. Prvý bankrot bol v roku 1991, s kasínom Trump Taj Mahal v Atlantic City. Potom v roku 1992 išlo ku dnu niekoľko ďalších kasín a hotelov. Znovu sa to stalo v rokoch 2004 a 2009.

  „Znížil som dlh – mimochodom, nie som to osobne ja, je to spoločnosť,“ povedal Trump pre magazín Forbes. „V podstate som využil zákony krajiny vo svoj prospech, rovnako ako veľa, veľa iných ľudí na vrchole podnikateľského sveta.“ V roku 2017 sa stal prezidentom Spojených štátov.

  Reper 50 Cent zbankrotoval v roku 2015 a to napriek tomu, že v jednu chvíľu mal majetok vo výške 155 miliónov dolárov

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetPre repera 50 Centa, bankrot prišiel 3 dni po tom, čo mu bolo nariadené zaplatiť 5 miliónov dolárov bývalej priateľke repera Ricka Rossa, Lastonii Leviston, ktorá ho žalovala za to, že zverejnil jej súkromnú kazetu v snahe zahanbiť rivala Rossa.

  Vo februári sa 50 Centovi podarilo dokončiť vyplatenie viac ako 22 miliónov dolárov dlhu a dostal sa tak z bankrotu.

  Walt Disney zostal kvôli svojej prvej filmovej spoločnosti na mizine

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetKaždý dnes vie, kto je Walt Disney, ale nebolo to tak vždy. V jeho skorej kariére, Disney nedokázal platiť svoje účty. Svoju prvú filmovú spoločnosť založil so svojim partnerom v roku 1922, kde nakrúcali krátke reklamné filmy a rozprávky.

  Štúdio pomenovali Laugh-O-Gram, ale v roku 1923 zbankrotovali kvôli distribútorovi, ktorý ich podvádzal. Avšak, príbeh tu ani zďaleka nekončí. Disney debutoval novú postavu Mickeyho Mousa v roku 1928 a zvyšok je história.

  Abraham Lincoln splácal svoje účty do roku 1840, v roku 1861 sa stal prezidentom Spojených štátov

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetKeď bol Abraham Lincoln mladý, otvoril si so svojim partnerom v meste New Salem obchod so zmiešaným tovarom. Avšak, obchodu sa viedlo strašne. Lincolnov partner zomrel a stal sa zodpovedným za splátky vo výške 1000 dolárov – vtedy veľkú sumu. Neexistovali vtedy žiadne moderné bankrotové zákony, takže Lincoln stratil jediné aktíva, ktoré mu zostali – kôň a nejaké geodetické zariadenia.

  Pokračoval v splácaní svojich dlhov až do roku 1840, potom sa v roku 1861 stal prezidentom Spojených štátov.

  Larry King zbankrotoval v tom istom roku, keď mu bol ponúknuté miesto v televíznej show

  8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svetV roku 1971 bol Larry King obvinený z krádeže 5 000 libier od svojho bývalého obchodného partnera Loua Wolfsona a odvtedy šlo jeho šťastie z kopca. Prišiel o niekoľko svojich zamestnaní vo vysielaní a v roku 1978 zbankrotoval.

  Avšak, neskôr v tomto roku bolo Kingovi ponúknuté miesto v národnom večernom televíznom vysielaní. Prvá Larry King Show bola vysielaná nasledujúci január a jej vysielanie trvalo 25 rokov.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: www.stavamesauspesnymi.sk
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články