test
Viac

  Urobte najprv to, z čoho máte strach a začnite sa báť až potom. Tu sú 3 pravdy o tom, ako to v konečnom dôsledku zlepší váš život

  Na chvíľu si predstavte, aký by bol váš život, keby ste sa každé ráno prebudili dychtivý po tom, že najskôr vykonáte tú desivú úlohu dňa. Predstavte si to naplnenie, keby ste si každý večer líhali do postele s vedomým, že ste v ten deň urobili niečo, čo vám naháňalo strach...

  Na chvíľu si predstavte, aký by bol váš život, keby ste sa každé ráno prebudili dychtivý po tom, že najskôr vykonáte tú desivú úlohu dňa.

  Predstavte si to naplnenie, keby ste si každý večer líhali do postele s vedomým, že ste v ten deň urobili niečo, čo vám naháňalo strach. Predstavte si, ako veľmi by ste sa priblížili k dosiahnutiu svojich snov, ak ste sa teraz rozhodli vždy pracovať na svojich cieľoch – nie bez strachu, ale skrze neho.

  Tu sú 3 nepríjemné pravdy o tom, ako a prečo vykonávanie desivých vecí ako prvých, v konečnom dôsledku zlepší váš život:

  1. Naša radosť pochádza len z odvahy

  Premýšľajte o tom. Zakaždým, keď ste boli naozaj šťastný, bolo to preto, lebo ste urobili niečo, čo chcelo odvahu – mohol to byť úspešný pracovný pohovor, konkurz alebo obchodné stretnutie.

  Ako odvážny život by ste viedli, keby ste sa rozhodli byť touto osobou nielen v určitých situáciách, ale stále? Aké možnosti by to vytvorilo? Podľa slov Honoré de Balzaca, všetko šťastie závisí od odvahy a práce.

  2. Ak nikdy nebudeme konať tvárou v tvár strachu, budeme žiť polovičným životom

  Hrať to na istotu má svoje výhody: pravdepodobne budú vaše účty zaplatené a budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou všetky najdôležitejšie životné potreby vo vašom bezprostrednom dosahu. Nikdy však nebudete žiť skvelý život – a určite po sebe nezanecháte žiadnu stopu.

  Ako povedal Theodore Roosevelt:

  „Oveľa lepšie je odvážiť sa veľkých vecí, získať slávne víťazstvá, aj keď so striedavými nezdarmi, než sa radiť k tým úbohým dušiam, ktoré sa ani veľmi netešia, ani netrpia, pretože žijú v šedivom súmraku bez víťazstva a porážok.“

  3. Vaša sebahodnota sa zvýši

  Keď začnete konať napriek strachu zo zlyhania, začnete sa spoznávať na nových úrovniach. Začnete chcieť pre seba to najlepšie a prestanete sa hanbiť ísť si za tým. Prišli ste sem, aby ste sa stali vašim najlepším ja a tým, že sa ním stanete, to dovolíte aj ostatným.

  Čím odvážnejší každý deň budete, tým menej pohodlne sa budete cítiť v prítomnom okamihu. Majte však vieru, že to, čo bude nasledovať, je pohodlie a radosť nad vaše chápanie – to, čo bude nasledovať, bude vaše dedičstvo. A nikto nikdy nedosiahol svoje dedičstvo tým, že hral na istotu.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: www.stavamesauspesnymi.sk
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články