Viac

  Každý deň čo Bitcoin neumrie ho posúva bližšie k statusu digitálneho zlata

  Každým dňom čo neumrie, sa Bitcoin dostáva bližšie k tomu stať sa digitálnym zlatom, tvrdí Alex Gurevich.

  Každým dňom čo neumrie, sa Bitcoin dostáva bližšie k tomu stať sa digitálnym zlatom

  Alex Gurevich, profesor matematiky a bývalý člen výkonnej rady JP-Morgan verí, že Bitcoin sa dostáva stále bližšie k tomu stať sa digitálnym zlatom.

  Napriek vzostupom a pádom altcoinov a rôznym vetveniam čas pracuje pre Bitcoin a nie proti nemu. Každý deň čo nezanikne sa posúva bližšie k statusu digitálneho zlata.

  Porovnanie Bitcoinu so zlatom

  Berúc svojich čitateľov históriou toho, prečo bol kedysi dopyt po zlate a drahých kovoch Gurevich poznamenal, že drahé kovy boli po stáročia používané ako prostriedok výmeny.

  Medzi všetkými drahými kovmi nie je zlato najbežnejšie, ale ani najvzácnejšie. Podľa jeho názoru, počas storočí sa stredná pozícia, ktorú zlato držalo stala jeho výhodou.

  Bolo dosť bežné k tomu, aby sa mohlo stať menou používanou na celom svete, ale zároveň dosť vzácne, aby ťažba neznižovala jeho hodnotu. Pomocou týchto výhod, bolo zlato schopné prežiť svojich konkurentov a získať celosvetovú dôveru.

  Gurevich verí, že zatiaľ čo Ether bojuje o post digitálnej medi, Bitcoin je na ceste stať sa digitálnym zlatom.

  Toto znamená, že zatiaľ čo hodnota Etherea bude riadená dopytom po technológii, cena Bitcoinu bude vychádzať čisto z potreby stálej hodnoty.

  Bitcoin má konkurenčnú výhodu

  Dôvodom prečo má Bitcoin prvenstvo v tomto závode je, že využil post úradujúcej meny vo svoj prospech a tak ako zlato prekonalo ostatné drahé kovy (viaceré z nich mohli mať oproti nemu estetické či iné výhody), aj Bitcoin pokračuje v procese zdolávania konkurencie.

  „Podľa historických vzorov obchodovania u drahých kovov bola kúpa Bitcoinu v roku 2015 ľahkou voľbou. Teraz, na 20 násobku predošlej ceny je to už trochu náročnejšie.

  Bitcoin môže alebo taktiež nemusí byť bublinou, ale je dôležité pamätať na to, že mal vysoký rast v roku 2014, a aj tento rok trh zaznamenal dve významné korekcie.“

  Išiel ešte ďalej a dodal:

  „Každý raz čo prežije a ustáli sa, získava na dôveryhodnosti“

  Gurevich nie je jediným kto verí, že Bitcoin je na ceste k tomu stať sa digitálnym zlatom. V interview pre CNBC, spoluzakladateľ Apple, Steve Wozniak nazval Bitcoin „jediným pravým digitálnym zlatom“.

  „Iba Bitcoin je pravým digitálnym zlatom a ja tomu úplne verím. Všetci ostatní majú tendencie vzdávať sa niektorých aspektov Bitcoinu.

  Napríklad toho, že je úplne decentralizovaný a teda nad ním nikto nemá kontrolu. Pritom to je to prvé, čoho sa musíme vzdať, aby sme mohli skúsiť tento nový typ biznisu.“

  Wozniak sa vyjadril, že síce vlastní presne jeden Bitcoin, ale toto vlastníctvo je iba experimentom v jeho používaní ako platobnej metódy, nie skutočnou invetíciou.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 4 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články