Viac

  Ak nemáte toto, úspech nedosiahnete a je jedno, v čom sa snažíte uspieť

  Americký spisovateľ, Napoleon Hill, vo svojej celosvetovo preslávenej a najpredávanejšej knihe, Mysli a zbohatni, pojednával o tom, že „túžba je štartovacím bodom všetkého úspechu.“

  Americký spisovateľ, Napoleon Hill, vo svojej celosvetovo preslávenej a najpredávanejšej knihe, Mysli a zbohatni, pojednával o tom, že „túžba je štartovacím bodom všetkého úspechu.“

  Túžba je to, čo vás motivuje k zmene statusu quo, aj keď je súčasnosť pohodlná. Sila vašej túžby je to, čo vás motivuje k tomu, aby ste prekonali prekážky. Je to niečo, čo umožňuje prekonať obrovské nepriazne.

  „Ľudské správanie prúdi z troch hlavných zdrojov: túžba, emócie a vedomosti.“ Platón

  Keď sa z niečoho stane horiaca posadnutosť, urobíte všetko, čo je potrebné, aby ste dosiahli ten cieľ. Investujete všetok svoj čas, energiu a vôľu na dosiahnutie toho, po čom túžite. Budete neustále konať v snahe dosiahnuť túto jedinú túžbu inak úspech nedosiahnete.

  Väčšina ľudí nie je schopná dosiahnúť progres

  Prvým dôvodom, prečo väčšina ľudí uviazne a nie je schopná dosiahnuť progres je, že to dostatočne nechcú. „Viac menej“ to chcú, ale nie sú ochotní zaplatiť cenu. Radšej by sa bavili a zostali v komfortnej zóne – skrátka im to nestojí za to.

  Čo je vaše „prečo“? Poznanie dôvodu vašej túžby je kľúčom k pochopeniu toho, ako ďaleko ste ochotný ísť. Možno ste počuli o jednotlivcoch, ktorí dosiahli väčší úspech po skúsenosti, ktorá ich hlboko zasiahla. Títo jednotlivci odišli od skúšok a utrpenia s poznaním, po čom skutočne túžili. Poznali svoje poslanie.

  Keď kráčať vpred začne byť ťažké, jediná vec, ktorá vás udrží pokračovať, je vaša túžba. Bez dostatočne silnej túžby pokračovať to vzdáte v okamihu, keď narazíte na odpor. Naopak, ak je vaša túžba dostatočne silná, budete schopný prekonať akúkoľvek prekážku.

  „Dôvod, prečo zo seba nedávajte vždy 120% je, že nemáte „prečo“ pre to, čo robíte!“ Eric Thomas

  Je túžba sama dosť na úspech? Odpoveď je nie. Avšak, túžba je lepidlo, ktoré drží všetky ostatné faktory pohromade. Ak niečo naozaj chcete, vybudujete si disciplínu pre úmyselné cvičenie a tréning každý jeden deň.

  Vzdáte sa zlých návykov, ktoré vás brzdia a osvojíte si tie dobré, ktoré urýchlia váš progres. Budete mať vôľu pripraviť sa, nie len vôľu zvíťaziť. Bez túžby je všetko ostatné bezvýznamné.

  Je na vás sa uistiť, či po niečom skutočne veľmi túžite. Nikdy neuspejete, ak nedokážete nájsť niečo, pre čo by ste sa vzdali všetkého. Nájdite túto túžbu a svet je váš.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články