Ako sa stať lídrom v MLM

1951

Stať sa lídrom v akomkoľvek obore nie je jednoduché. Taktiež vybudovať seba ako lídra v MLM podnikaní si vyžaduje sústavnú prácu na sebe. V každom odvetví sa nájdu ľudia, ktorí sú odborníci. Lenže odborník ešte nemusí byť líder.

Líder je človek, ktorý ma vízie, ktorého ostatní nasledujú. Má prehľad, dokáže viesť ľudí, má ciele a pracuje na ich dosahovaní. V MLM podnikaní je nutné, aby vyrastali noví lídri, pretože bez lídrov nemôže byť duplikáciaBez duplikácie sa nemôže rozširovať sieť. To je podstata MLM.

Ako sa stať lídrom

Dobrou správou je, že lídrom sa môže stať každý. Dá sa to naučiť. Čo je teda potrebné spraviť, aby ste sa stali lídrom?

  • napísať si svoje ciele a postupnosť krokov ako ich dosiahnuť
  • sústavne sa vzdelávať v obore MLM, sledovať trendy
  • pravidelne ukazovať plán MLM spoločnosti potencionálnym obchodným partnerom
  • pomáhať svojim obchodným partnerom
  • pravidelne sa zúčastňovať vzdelávacieho systému MLM spoločnosti
  • čítať knihy na rozvoj osobnosti
  • naučiť sa plánovať a zadeliť čas
  • ísť príkladom v maloobchodnom obrate aj v sponzorovaní nových obchodných partnerov
  • stretávať sa s úspešnými ľudmi pôsobiacich v MLM podnikaní ale aj mimo MLM podnikania
  • byť vytrvalý

Stať sa lídrom nie je možné za jeden deň. Preto ak sa vám hore uvedené  body javia pre vás ako náročné, pravdepodobne sa do ich realizácie vôbec nepustíte a zákonite nemôžete ani uspieť v MLM podnikaní. Toto treba zobrať ako fakt. Ak však máte to šťastie, že vaša sponzorská línia je aktívna, bude sa vám venovať a lídrom sa stanete rýchlejšie.

V MLM podnikaní majú najväčšiu šancu na úspech tí, ktorí  už v zamestnaní, alebo v klasickom podnikaní dosiahli úspech. Taktiež to môžu byť športovci, ktorí sú naučení na pravidelnosť tréningov a vedia, že musia tvrdo pracovať. Ak náhodou, nepatríte ani do jednej spomínanej skupiny, vôbec sa tým netrápte. Sústavnou prácou a trpezlivosťou sa môžete dopracovať k veľkému úspechu v MLM aj vy.

Ak sa chcete stať lídrom, musí byť jedným z vašich cieľov úspech vašich obchodných partnerov.Buďte pripravení na to, že musíte najskôr dávať a potom môžete začať dostávať.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!


dusan daniel

Networkér, autor blogu www.dusandaniel.sk. Podnikám v oblasti multilevel marketingu. Pomáham ľudom dosiahnuť úspech v MLM. Robím to čo ma baví a to je práca s ľudmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať prospektov.

PRIDAŤ KOMENTÁR