Viac

  Ako sa stať milionárom pred tridsiatkou

  Zarobiť peniaze a stať sa bohatým je taboo téma. Povedať, že sa niečo také môže stať ešte pred 30tkou už znie sci-fi.

  Ale nemalo by to byť zakázané a áno, je to uskutočniteľné. Vo veku 21 rokov som vyšiel z univerzity, unavený a v dlhoch. Kým som dosiahol 30, stal som sa milionárom.

  Tu je 10 krokov, ktoré vám garantujú, že budete milionárom ešte pred tridsiatkou.

  1. Nasledujte peniaze

  V dnešnom ekonomickom prostredí si nedokážete našetriť dosť peňazí, aby ste boli milionárom. Prvým krokom bude zamerať svoju energiu na zvyšovanie príjmu a zopakovanie tohto kolobehu. Môj príjem bol 3000 dolárov za mesiac.

  O deväť rokov neskôr 20. 000 dolárov mesačne. Začnite nasledovať peniaze. To vás donúti kontrolovať príjem a vidieť príležitosti.

  2. Nechváľte sa – predveďte sa!

  Nekúpil som si svoje prvé luxusné hodinky alebo auto, kým môj obchod a investície neprodukovali niekoľkonásobné príjmy. Stále som šoféroval Toyotu Camry, keď som sa stal milionárom. Nech vás ľudia spoznajú podľa vašej pracovnej morálky, nie kúpenej ozdôbky.

  3. Šetrite, aby ste investovali; nešetrite, aby ste šetrili

  Jediný dôvod na čo šetriť peniaze je, aby sa správne investovali. Odložte svoje nasporené peniaze do zabezpečených, nedotknuteľných účtov. Nikdy nepoužívajte tieto účty, dokonca ani v stave núdze. Donúti vás to nasledovať krok číslo jedna (zvyšovať príjem). Do tohto dňa, aspoň dvakrát za rok, som na mizine, pretože vždy investujem svoje nadbytky do akcii, ktorých sa nemôžem dotknúť.

  4. Vyhnite sa záväzku, ktorý vám nevynáša

  Vytvorte si pravidlo, že nikdy nespravíte záväzok, ktorý by vám nezarábal peniaze. Požičiaval som si hotovosť na auto len preto, lebo mi mohli pomôcť zvýšiť príjem. Bohatí ľudia používajú takéto dlhy, aby mali vplyv na investície a zvýšili si príjem peňazí. Chudobní ľudia si berú pôžičky, aby si nakúpili veci, čím robia bohatých ľudí bohatšími.

  5. Správajte sa k peniazom ako ku žiarlivej milenke

  Milióny ľudí si želajú finančnú slobodu, ale len tí, ktorí z toho spravia prioritu, tie milióny naozaj majú. Aby ste sa stali bohatými a aj nimi ostali, musíte prehodnotiť svoje priority. Peniaze sú ako žiarlivá milenka. Ignorujte ich a budú ignorovať ony vás, alebo horšie, odídu kvôli niekomu, kto ich spraví svojou prioritou.

  6. Peniaze nikdy nespia

  Peniaze nepoznajú hodiny, rozpisy alebo prázdniny, a ani vy by ste nemali. Peniaze milujú ľudí, ktorí majú dobrú pracovnú morálku. Keď som mal 26 rokov, pracoval som v malom obchode. Tento obchod zatváral o siedmej večer. Väčšinu času ste ma tam ale našli až do 11-tej večer, aby som si privyrobil. Nikdy sa nesnažte byť najinteligentnejší alebo najšťastnejší človek – radšej pracujte viac.

  7. Chudoba nedáva zmysel

  Bol som chudobný a nie je to ktovie čo. Mal som akurátne množstvo peňazí, čo bolo ešte horšie. Eliminujte všetky myšlienky, že byť chudobnými je v poriadku. Bill Gates raz povedal:

  „Ak si sa narodil chudobný, nie je to tvoja chyba. Ale ak zomrieš chudobný, za to si môžeš sám.“

  8. Nájdite si milionárskeho učiteľa

  Väčšina z náš bola vychovaná v strednej triede alebo chudobní. Držali sme sami seba v limitoch a nápadoch týchto skupín. Študoval som milionárov, aby som mohol zopakovať ich úspechy. Nájdite si svojho vlastného milionárskeho mentora a študujte ho. Väčšina bohatých ľudí sú extrémne štedrí so svojimi vedomosťami a zdrojmi.

  9. Nechajte svoje peniaze aby robili ťažké cvičenia

  Investícia je Svätý Grál. Hlavne keď sa chcete stať milionárom. Mali by ste zarobiť viac peňazí zo svojich investícii než zo svojej práce. Ak nemáte nadbytok peňazí, nespravíte investície. Druhá spoločnosť, ktorú som založil, požadovala investíciu 50.000 dolárov.

  Táto spoločnosť mi vracia 50.000 dolárov nazad každý mesiac posledných 10 rokov. Moja tretia investícia bola do nehnuteľnosti, kde som začal s 350.000 dolármi, čo bola v tom čase veľká časť môjho kapitálu. Stále vlastním túto nehnuteľnosť a neustále mi vynáša peniaze.

  Investícia je jediným dôvodom, aby ste spravili ostatné kroky a peniaze musia pracovať za vás.

  10. Chcite 10 miliónov, nie jeden

  Jediná obrovská finančná chyba bola, že som nemyslel vo veľkom. Vyzývam vás, aby ste chceli viac ako len jeden milión. Na tejto planéte nie je nedostatok peňazí. Jediným nedostatkom je, že ľudia nemyslia vo veľkom.

  Aplikujte týchto o desať krokov a stanete sa bohatým. Vystríhajte sa ľudí, ktorí hovoria, že vaše finančné sny sa rodia z lakomosti. Vyhnite sa schémam, ktoré tvrdia, že zbohatnete superrýchlo. Buďte morálny. Nikdy sa nevzdávajte, a keď sa vám to raz podarí, buďte ochotný pomôcť ostatným na ich ceste.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články