test
Viac

  Ako stíhať viac? Triky, ktoré používajú miliardári ako Jeff Bezos či Warren Buffett

  Vieme, že tvrdá práca je spôsob ako dosiahnuť to, čo chceme, ale nie je to jediný spôsob. Tvrdá práca nie je zárukou toho, že sa budete mať dobre – tou nie je nič.

  Vieme, že tvrdá práca je spôsob ako dosiahnuť to, čo chceme, ale nie je to jediný spôsob. Tvrdá práca nie je zárukou toho, že sa budete mať dobre – tou nie je nič.

  Chytrá práca je ďalším spôsobom. To niekedy znamená byť viac produktívnejší bez toho, aby sme pridávali ďalšie hodiny a väčšie úsilie, než je potrebné.

  Zdá sa vám to nemožné?

  Ide o strategické a efektívne využitie nášho času:

  Steve Jobs

  Steve Jobs raz v rozhovore povedal: „Takto to robím ja – vezmem list papiera a poviem si: ‚Ak moja spoločnosť môže v budúcom roku urobiť len jednu vec, čo je tou vecou?‘ Doslova sme všetko ostatné zastavili.“

  Jobs veril v uprednostňovanie a nestrácanie času na veci, ktoré by pravdepodobne nedosiahli konečný cieľ.

  Warren Buffett

  Warren Buffett verí v „Pravidlo 5/25“, kde si spíšete 25 cieľov, a potom si zakrúžkujete 5 cieľov, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

  Týmto spôsobom spoznáte prioritu svojich cieľov a všetky ostatné sa stanú sekundárnymi. Podobne ako Steve Jobs, ani nemyslite na ostatné veci, pokým sa nepostaráte o veci na vrchole svojho zoznamu.

  Mark Cuban

  Mark Cuban vie, ako čo najlepšie využiť jeho čas a súvisí to s používaním e-mailu. Nestráca čas telefonátmi alebo schôdzkami, pokiaľ to nie je potrebné preto, aby dostal zaplatené. To mu pomáha udržať si kontrolu nad jeho rozvrhom – bez vyrušení.

  Bill Gates

  Bill Gates navrhuje, aby ste si obstarali dva monitory – jeden na použitie čohokoľvek, na čom pracujete a druhý určený výhradne pre váš e-mail.

  Týmto spôsobom, ak máte e-maily, na ktoré sa musíte pozrieť, nestratíte svoje miesto na tom, na čom pracujete.

  Jeff Bezos

  Pokiaľ ide o meetingy, Jeff Bezos má „Pravidlo dvoch pízz.“ Nikdy sa nezúčastňuje stretnutí, kde je toľko ľudí, že by ich nedokázali nasýtiť 2 pizze. Prečo?

  Príliš veľa hovoriacich ľudí, ktorí na seba navzájom kričia, vedie k tomu, že sa nič skutočne nedosiahne a stratí sa veľa času.

  Mark Zuckerberg

  Mark Zuckerberg v skutočnosti robí veci trochu inak ako ostatné veľké mysle. „Myslím, že jednoduché pravidlo biznisu je, že ak ako prvé urobíte veci, ktoré sú jednoduchšie, môžete skutočne urobiť veľa pokroku,“ povedal Zuckerberg.

  Verí, že akonáhle dostanete z cesty jednoduché veci, váš zoznam zostávajúcich úloh je kratší a vy máte naplňujúci pocit z toho, čo ste už urobili.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

   

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články