test
Viac

  Ako vyzerá pridaná hodnota v podaní TESLA Motors

  V prvom rade si musíme vysveliť, čo je vlastne vysoká pridaná hodnota?

  “Dodávateľ dodá „viac“ ako je len zvykom a odberateľ zaplatí „viac“ ako je zvykom.”

  zdroj citátu: http://www.edolo.cz/

  Vysoká prídaná hodnota v praxi

  Tesla Motors vyrába čisto elektrické vozidlá s vysokou pridanou hodnotou pre zákazníkov. Na to, aby mohli predávať draho (cena za Model S začína približne na 70 000 eur), museli dať svojim zákazníkom niečo viac, ako len elektrické auto.

  Tesla model S

  • Plne elektrické auto – nikto tomu neveril a dnes je to realitou, Tesla ponúkla zákazníkom to, čo ešte nikto predtým. Nemožné sa stalo skutočnosťou.
  • Servis bez zbytočného predražovania – Tesla na čele s Elonom Muskom vyhlásila, že ich servisy nebudú zarábať na svojich zákazníkoch, pretože zisk by mal byť už v predajnej cene.
  • To najlepšie, čo momentálne majú v servise – kým bude Vaša Tesla v servise, dostanete zdarma zapožičanú tú najlepšie vybavenú Teslu, aká sa bude v servise aktuálne nachádzať.
  • Dostanete každé nové vylepšenie – všetko, čo pribudne základnému modelu, Vám dodatočne domontujú v servise pri najbližšej návšteve.
  • Dobrovoľné servisné prehliadky – Servisné prehliadky u iných značiek, stoja nemalé peniaze. Ak neprídete na pravidelnú servisnú prehliadku s Teslou, nič sa nedeje, o záruku neprichádzate.
  • Internet v aute zadarmo – na prvé 4 roky od kúpy možete využívať internet vo svojom aute úplne zadarmo.
  • Dobíjanie auta zadarmo – nakoľko na dobíjacích staniciach Supercharger využívajú solárnu energiu, bude nabíjanie Tesly na nich navždy zadarmo.

  tesla

  A to ešte stále nie je všetko – ako v teleshoppingu

  • Nové stanice – neustále sa rozširujúca sieť na dobíjanie elektomobilov na náklady Tesla Motors (reinvestujú svoje zisky, aby bol v budúcnosti ešte väčší dopyt po ich produktoch).
  • Dobíjanie auta aj z obyčajnej zásuvky – na dobíjanie batérií Vám stačí aj obyčajná 230V zásuvka, ktorú máte doma. Samozrejme dobíjanie je rýchlejšie cez 400V zásuvky.
  • Predaj bez autorizovanych predajcov – predajcovia by len zbytočne navyšovali cenu modelov, a preto majú zákazníci možnosť objednať si svoje auta online priamo od výrobcu
  • Predaj jazdených áut – možnosť zakúpenia jazdených áut servisovaných v Tesle od predchádzajucich majiteľov, ktorý vymenili svoje modely za novšie. Tesla poskytuje záruku aj na tieto jazdené modely.
  • Update auta – softvérová aktualizácia auta s rôznymi vylepšeniami. Aktualizáciami môžu pribudnúť nové funkcie, zlepšiť sa dojazd, odstániť chyby, atď.
  • Samotný servis auta – vzhľadom na to, že Tesla má ako pohon elektormotor, odpadá množstvo servisných úkonov, ako výmena oleja a filtrov, chladiacej kvapaliny, a iné. Jediné kvapaliny sú voda v odstrekovačoch a brdzová kvapalina.
  • Ovládanie auta prostredníctvom inteligentných hodiniek – niektoré funkcie auta, viete ovládať pomocou smart hodiniek, napríklad zamykanie a odomykanie auta, skontrolovať si stav batérií, ovládať strešné okno,…
  • 8 ročná záruka bez obmedzenia km – záruka sa vzťahuje na batérie aj na pohonnú jednotku. To Vám neponúkne nikto iný.
  • Zrýchlenie porovnateľné so superšportami – Tesla Model S je športový až 7 miestny sedan, no svojim zrýchlením sa vyrovná a v mnohých prípadoch aj prekoná niektoré superšporty. A to má hmotnosť cez 2 tony.
  • Najvyšší bezpečnostný rating v Amerike – 5.4 z 5 hviezdičiek

  Tesla Motors

  Niet divu, že Tesla je veľmi obľúbená. Brali by ste ju? Napíšte nám do komentárov pod článkom.

  Nebojujte teda s konkurenciou cenovo, ale pýtajte si viac za svoje služby a produkty. No nezabudnite, že ak si chcete pýtať viac musíte dať zákazníkom kvalitu a vysokú prídanú hodnotu. Stačí sa inšpirovať Tesla Motors z ich množstva príkladov.

  Aby mala pridaná hodnota zmysel, musíte ju správne zacieliť na zákazníka. V opačnom prípade nebude efektívna.

  Tesla model S


  taishiautor článku: Patrik Taishi Popelič

  zdroj: mladipodnikatelia.sk

  Momentálne pracujem ako IT špecialista pre IBM Slovensko, no zároveň aj podnikám ako SZČO (živnostník). Prevádzkujem dva e-shopy: TaishiFolie.sk – polepové fólie pre autá, fólie na svetlá a rôzne príslušenstvo TaishiPremium.sk – značkové liate fólie určené hlavne na celopolepy áut od svetových výrobcov. A kedže rád blogujem a podporujem ľudí v podnikaní, tak na tomto blogu MladiPodnikatelia.sk nájdete moje skúsenosti z podnikateľského života.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články