Viac

  Ako zabezpečiť skutočnú úspornosť tepelného čerpadla

  Všeobecne platí, že peniaze vydané za tepelné čerpadlo sa vám pri dnešných cenách energií veľmi rýchlo vrátia späť. Musíte ho však zaobstarať šikovne.

  Všeobecne platí, že peniaze vydané za tepelné čerpadlo sa vám pri dnešných cenách energií veľmi rýchlo vrátia späť. Musíte ho však zaobstarať šikovne.

  Reálna cena tepelného čerpadla a služby ponúkané v tejto oblasti sú totiž plné záludností …

  Preskúmajte vstupné investície

  Na začiatku sa pýtajte, či je v cene ponúkaného tepelného čerpadla aj jeho montáž a uvedenie do prevádzky.

  Bohužiaľ niektoré firmy dodávajú len prázdne debny s kompresormi a nutné dokúpenia potrebných komponentov (regulácia, obehových čerpadiel, pružných hadíc …) potom tepelné čerpadlo značne predraží.

  Rizikom je tiež zverenie inštalácie čerpadla stavebnej firme, ktorá s ňou nemá patričné ​​skúsenosti.

  Dôsledkom môže byť výrazné zníženie výkonu alebo úplný výpadok tepelného čerpadla, čo je obzvlášť uprostred vykurovacej sezóny veľký problém.

  Premyslite náklady na prevádzku

  Overte si, či sú udávané parametre výkonu, vykurovacieho faktoru a hlučnosti vyhliadnutého tepelného čerpadla pravdivé (garantom je Európska značka kvality Q – Q LABEL).

  Zaistí vám tento model potrebný objem tepla, a pri akej spotrebe elektriny? Bude fungovať aj pri teplotách výrazne pod nulou? Nebudete musieť prikurovať a tým siahať hlbšie do vrecka?

  Pozor hlavne na lacné ázijské tepelné čerpadlá, ktorých náklady na prevádzku bývajú vyššie a životnosť kratšia ako u osvedčených tepelných čerpadiel zo Škandinávie.

  Podľa skúseností spotrebu elektriny tepelného čerpadla výrazne znižuje inštalácia podlahového vykurovania do celého objektu. Z množstva ohlasov používateľov vyberáme:

  Je to pohodlné, čisté a po zaplatení faktúry za prvé vykurovacie obdobie môžem potvrdiť, že tiež úsporné. Máme doma viac času na to, čo nás baví.

  Nepodceňte ani záruku a servis

  Lacné tepelné čerpadlá zvyčajne sprevádza len základní dvojročná záruka (niekedy možno prikúpiť 5-ročnú), zatiaľ čo na značkové modely automaticky získavate základnú záruku 5 rokov a k tomu 10 ročnú záruku na kompresor.

  Zaujímajte sa aj o históriu predajcu. Je vždy podozrivé, keď ponúka záruku presahujúcu dobu jeho pôsobenia.

  Podľa škandinávskych skúseností vám môže tepelné čerpadlo pri dobrej starostlivosti slúžiť až 20 rokov. Nekvalitný servis však jeho životnosť značne skráti.

  Otázka na fungujúci a regionálne dostupný tím servisných technikov je teda pri nákupe tepelného čerpadla úplne na mieste.

  Keď to zhrnieme, určite sa oplatí vybrať tepelné čerpadlo od zavedenej spoločnosti.

  Predstavuje síce väčšiu investíciu, ktorá však zahŕňa akostné materiály aj kompletné služby – od zodpovednej a kompletnej inštalácie zariadení po jeho dlhoročné pravidelné kontroly spojené s odstraňovaním prípadných porúch.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články