Viac

  Angličtina pre úspešných a podnikavých začiatočníkov

  Nadšenie, trocha elánu a chvíľka času. To je všetko, čo potrebujete, aby ste sa naučili základy angličtiny pre začiatočníkov. Naučiť sa alebo zopakovať si angličtinu sa oplatí nielen pre biznis.

  Nadšenie, trocha elánu a chvíľka času. To je všetko, čo potrebujete, aby ste sa naučili základy angličtiny pre začiatočníkov. Naučiť sa alebo zopakovať si angličtinu sa oplatí nielen pre biznis.

  Nikdy nie je na škodu vedieť sa dohovoriť v tomto medzinárodnom jazyku. Aj preto sa dnes už len ťažko nájde nejaký bohatý otec, ktorý ešte nevie po anglicky.

  Každý sa učil odlišne. Tí šťastnejší to zvládli ešte v škole a teraz už majú pokoj. Ak začínate s angličtinou pre začiatočníkov začínate neskôr, získate však iné výhody.

  Oproti škole sa učíte pre svoju radosť a pretože chcete získať konverzačné schopnosti a získať výhodu v podnikaní – teda nie kvôli známkam.

  Vedomosti však do hlavy samé nenaskáču, takže na to treba ísť tým správnym spôsobom. Pozrime sa, ako dlho zvládnutie angličtiny trvá a čo urobiť pre zrýchlenie učenia.

  Ako dlho trvá dostať sa na plynulú úroveň

  Začiatočníkom sme len raz. Spojte príjemné s užitočným a naučte sa niečomu novému. Angličtina je veľmi krásny jazyk a stojí za to, aby ste ho spoznali bližšie.

  Ako začať? Naučte sa pár základných viet a anglických fráz. Získate nové zručnosti a znalosť cudzieho jazyka. Aj keď napríklad len budete vedieť pozdraviť, určite tým prekvapíte v nečakanej alebo náhodnej situácii a možno si budete vedieť požiadať aj o kávu, až budete sedieť v reštaurácii.

  Na plynulú úroveň sa dostanete až po nejakom čase. U každého sa tento čas môže líšiť. Závisí individuálne na tom, koľko času tomu denne budete venovať a tiež predovšetkým na tom, ako vás to bude baviť.

  Od toho sa totiž odvíja, ako rýchlo sa to budete učiť. Angličtina pre začiatočníkov nie je šprint, ale maratón.

  Úplne základy síce môžete zdolať pomerne rýchlo (v rádoch dvoch troch týždňov), zdĺhavejšie je to následne s presnou gramatikou a výslovnosťou na vyššej úrovni. Urýchlite to len tým, že sa tomu budete naozaj naplno venovať.

  Angličtina pre začiatočníkov si vyžaduje disciplínu

  Motivácia nám dodáva silu, odvahu, nadšenie i elán. Je to najdôležitejší bod, ako sa rýchlo a efektívne naučiť anglicky pre začiatočníkov. Preto si ujasnite, prečo sa vlastne chcete učiť.

  Zvoľte si konkrétny dôvod, napíšte si ho na papier a prečítajte si ho pred každým učením. Keď sa vám nebude chcieť učiť, zoberte papier do ruky, zamyslite sa nad svojím dôvodom a rozhorte v sebe motiváciu.

  Ďalším bodom je samozrejme sústredenosť. Aby sme sa učili dostatočne efektívne a stále sa zlepšovali a posúvali ďalej, je nevyhnutné, aby sme si na učenie urobili kľud a vedeli sa mu plne venovať.

  Aj keby to malo byť iba desať minút denne. Je dôležité, aby ste tých desať minút do toho vložili naplno.

  Nezabúdajte, je oveľa efektívnejšie, keď sa budete učiť tých desať minút každý deň miesto toho, ako by ste sa mali učiť tri hodiny raz týždenne. Preto si vytvorte návyk a do angličtiny sa púšťajte čo najčastejšie.

  Ak chcete angličtinu pre začiatočníkov zvládnuť naozaj rýchlo, vytvorte si okolo seba prostredie, v ktorom na vás neustále doliehajú podnety v angličtine – začnite počúvať anglické pesničky, nastavte si jazyk svojho telefónu na angličtinu, púšťajte si správy na pozadí v angličtine, apod.

  Čím viac sa budete angličtine vystavovať, tým rýchlejšie budete napredovať. No opäť treba pripomenúť, že učenie angličtiny nie je krátkodobá záležitosť. Je to beh na dlhé trate.

  Preto si tento beh začnite užívať už od prvého momentu. Radujte sa z každého slovíčka, ktoré sa naučíte. Oslávte každú lekciu, ktorú dokončíte. Užívajte si každý moment.

  Čo to znamená krok po kroku

  Keď budete mať z učenia angličtiny radosť, práve vtedy sa ju naučíte najrýchlejšie. Nehľaďte na konečný cieľ (napríklad schopnosť konverzovať plynulo).

  Naopak, zameriavajte sa iba na ten ďalší jeden krok, ktorý vás na ceste k cieľu čaká (napríklad naučiť sa týchto päť dnešných slovíčok) a venujte mu plnú pozornosť.

  Keď tento krok naplníte, náležite sa za to odmeňte (napríklad si uvarte šálku dobrej kávy) a zamerajte sa na ďalší krok, ktorý nasleduje.

  Krok po kroku sa ku svojmu cieľu dopracujete a ani nebudete vedieť ako, zrazu tá konverzácia pre vás nebude žiaden problém.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články