test
Viac

  Top 5 lyžiarskych aplikácií roku 2018

  Pokiaľ ste jedným z lyžiarov, ktorí si vypnú smartfón počas jazdy na kopci, mali by ste si to dvakrát premyslieť. Existuje totiž množstvo aplikácií, ktoré sú venované tomu, aby vaše lyžovanie zlepšili a urobili ho na svahoch bezpečnejším a zábavnejším.

  Pokiaľ ste jedným z lyžiarov, ktorí si vypnú smartfón počas jazdy na kopci, mali by ste si to dvakrát premyslieť. Existuje totiž množstvo aplikácií, ktoré sú venované tomu, aby vaše lyžovanie zlepšili a urobili ho na svahoch bezpečnejším a zábavnejším.

  Tu je zoznam top 5 lyžiarskych aplikácií na smartfón (iOS aj Android), ktoré menia spôsob, akým lyžujeme.

  Prečo by neexistovali aplikácie na lyžovanie v dobe, keď existujú aplikácie takmer na všetko? Hoci smartfón nie je prvá vec, na ktorú myslíte pri zjazde, môže byť zdrojom nových zážitkov. Pokiaľ viete, ktoré aplikácie si stiahnuť na zlepšenie vašej lyžovačky.

  Tieto malé zariadenia, čo nosíme vo svojich vreckách, majú schopnosť pomôcť nám s množstvom vecí. Bolo iba otázkou času, kedy ich začnú využívať aj lyžiari na zlepšenie svojich zážitkov.

  A podarilo sa vymyslieť naozaj parádne aplikácie. Internet v mobile navyše umožňuje, aby sme sa o svoje zážitky a rekordy podelili s ostatnými.

  Pokiaľ hľadáte nové spôsoby, ako môžete vyťažiť zo svojej lyžovačky ešte viac, vyskúšajte jednu z nasledujúcich piatich aplikácií.

  Na objavovanie: Mammut Safety

  Lavínová bezpečnosť je mimoriadne dôležitá a Mammut Safety aplikácia vám pomôže byť v bezpečí pri prechádzaní odľahlých oblastí.

  Používatelia môžu využiť výškomer, sklonomer, kompas, expozíciu alebo uhol sklonu na zhodnotenie bezpečnosti miesta.

  Tiež tu nájdete odkazy na lavínové upozornenia po celom svete. Cez internet v mobile Mammut Safety dokáže prenášať GPS údaje horským záchranárom alebo uloženému číslu v prípade, že sa ocitnete v situácii ohrozujúcej život.

  Na hľadanie snehu: OpenSnow

  OpenSnow je povinná zastávka pre predpovede počasia a snehové správy. Nájdete tu predpovede v reálnom čase pre rezorty v celej Európe, Severnej Amerike alebo Japonsku, ako aj analýzy miestnej predpovede počasia.

  Pokiaľ rozmýšľate nad tým, akú horu chcete zdolať, OpenSnow vám umožní porovnať rezorty na jednej obrazovke, poprípade si môžete vyhľadať, ktoré rezorty majú momentálne najviac snehu.

  Táto bezplatná aplikácia tiež umožňuje nastavenie vlastných upozornení pre predpovede a reporty, ktoré si vyberiete.

  Na socializovanie: SkiLynx

  Keď ste s veľkou skupinou, je nemožné dávať pozor na každého. SkiLynx umožňuje lokalizovanie a bezproblémovú komunikáciu so všetkými členmi.

  Môžete vytvoriť súkromnú skupinu pre vás a všetkých kamarátov, v reálnom čase uvidíte ich polohu a môžete im poslať cez aplikáciu správu.

  Môžete tiež poslať personalizované správy jedným dotykom, takže sa nemusíte zdržiavať písaním, zatiaľ čo vaše ruky mrznú. Aplikácia SkiLynx je kompatibilná s Apple Watch pre rýchly prístup počas slalomu.

  Na posúvanie limitov: SkiTracks

  Zaujímalo vás niekedy, aký rýchly ste na svahu? Chcete dokázať, že ste najzarytejší lyžiar zo všetkých vašich kamarátov?

  SkiTracks je perfektná aplikácia pre meranie a zaznamenávanie všetkých štatistík, ktoré chcete vedieť o vašom lyžiarskom dni (a niektoré, na ktoré ste ani nemysleli).

  Údaje ako maximálna a priemerná rýchlosť, prekonaná vzdialenosť, výška, počet zjazdov, stupeň sklonu má SkiTracks na jednom mieste.

  Aplikácia vám umožní ľahko zistiť, ako ste na tom s lyžovaním a tiež sa môžete porovnať s kamarátmi. SkiTracks ponúka online úložisko zadarmo, takže sa môžete pozrieť na to, ako ste pokročili.

  Umožňuje ľahké zdieľanie štatistík cez sociálne médiá, takže sa môžete pochváliť svojím skvelým výkonom aj ostatným kamarátom.

  Pre nové zjazdy: Skadi

  Objavte nové zjazdy so Skadi. Používať Skadi je ako mať osobného sprievodcu v ušiach po celý čas.

  Funguje to takto: začnete vložením informácií, ako je vaša schopnosť lyžovať, akékoľvek želané checkpointy a to, či chcete objavovať nové zjazdy alebo sa vyhnúť dlhým radom na lanovke.

  Skadi pre vás následne vytvorí cestu a usmerní vás správnym smerom okolo hory cez slúchadlá, podobne ako navigácia v aute.

  Skadi využíva geo údaje, ktoré pozbierali používatelia na vytvorenie nových ciest, čím pomáha lyžiarom objaviť z kopca viac, než by to normálne dokázali sami.

  Používatelia aplikácie môžu premeniť svoje lyžovanie na zážitok z augmented reality (rozšírená realita) pomocou módu Skadi Trophy, ktorý vás hlasom usmerňuje okolo kopca počas toho, ako zbierate virtuálne objekty a súťažíte v rebríčku.

  Lavíny možností

  Na internete existuje množstvo lyžiarskych aplikácií. Sami sa rozhodnite, ktoré aplikácie sú pre vašu lyžovačku najužitočnejšie. Nikdy neviete, kedy prídu vhod.

  Spojenie smartfónov s lyžovaním otvára pre lyžiarov úplne nové príležitosti. Použitím týchto piatich aplikácií urobíte vaše lyžovanie zaujímavejším bez ohľadu na to, ako radi lyžujete.

  Či už ide o hľadanie nových zjazdov, zdieľanie svojich úspechov s najbližšími alebo skúšanie nových vecí, kombinácia smartfón plus internet v mobile dokáže obohatiť každú (aj bežnú) lyžovačku.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články