Viac

  Arnold Schwarzenegger: Ak chceš byť úspešný, musíš byť lepší ako ostatní

  O tejto knihe môžem na 100% prehlásiť, že to nie je kniha ktorú prečítate na jedno posedenie. So svojimi 648 stranami bude zaiste vašim spoločníkom minimálne týždeň.

  Nie je to na jednu knihu priveľa strán? Aj by som povedal, že áno, keby sa nejednalo o autobiografiu osobnosti takého formátu akou je Arnold Schwarzenegger.

  Veľkosť knihy je primeraná veľkosti vzrušujúceho životného príbehu človeka ktorý ,ako vychudnutý chlapec z Rakúska prišiel do Ameriky, vyhral 7x Mr. Olympia, hral hlavnú postavu v množstve filmov, stal sa guvernérom štátu Kalifornia a rozprával v Madison Square Garden v mene prezidenta USA.

  Veľmi zjednodušene povedané, kniha sa skladá z troch období časti autorovho života. Kulturistika, herectvo a politika.

  arnold Schwarzenegger Total Recall

  Je nutná podotknúť, že v každej z týchto oblastí sa stal Arnold špičkou. Mal také šťastie? Bola to náhoda? Prišlo to samé?

  To určite nie, každý malý alebo veľký úspech, ktorý dosiahol, predchádzala túžba, silné presvedčenie, plán a tvrdá drina. Je takmer neuveriteľné, ako jeden človek, za jeden život mohol dosiahnúť to čo dosiahol Arnold.

  Ak by som ho mal k niekomu zo smrteľníkov prirovnať, priznám sa, že ma nikto nenapadá.

  Kniha Total Recall je obrovským prínosom pre každého kulturistu, herca a politika. No nielen pre nich. Je učebnicou pre každého, kto má vo svojom živote sny a ciele, kto pláva proti prúdu konformity a stále sa chce posúvať v pred, pre tých, ktorí vedia, že ak chceš byť úspešný, musíš byť lepší ako ostatní.

  Total Recall Schwarzenegger Arnold
  Každá spomínaná časť má svoje spoločné menovatele, ktorými sú odhodlanie, mesiace príprav, ochota tvrdo makať, nenechať sa odradiť a neotrasiteľné presvedčenie o úspechu.

   

  Kniha Total Recall nie je len o víťazstvách, je aj o prehrách, zlých rozhodnutiach, poučení sa a pokore no tiež aj o „14 ročnom tajomstve“ , ktoré sa prevalilo na verejnosť ohľadom nemanželského syna s opatrovateľkou. A ako čerešnička na torte je záverečná kapitola, kde Arnold prezrádza 10 princípov, ktoré mu priniesli úspech.

  Tento muž, zdvihol latku skutočne veľmi vysoko. To čo dosiahol Arnold, je takmer nadľudské sily. Jeden z mnohých jeho výrokov s ktorými je kniha popretkávaná znie:

  Ak chcete byť úspešný, musíte byť k sebe krutý a zamerať sa na vaše nedostatky.

  A by som mal dvoma slovami opísať túto knihu, boli by to „vôľa a úspech“ . Kniha je písaná chronologicky, zrozumiteľne, ma dynamický dej, obsahuje 189 fotografií a nemala by chýbať v žiadnej knižnici tých, ktorý veria v takú budúcnosť, pre ktorú sa rozhodli.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články