asd
Viac

  Prezident ECB: Bitcoin nie je dostatočne „zrelý“, aby mohol byť regulovaný

  Mario Draghi, prezident Európskej centrálnej banky, uviedol, že kryptomeny nie sú dostatočne „zrelé“ na reguláciu.

  Mario Draghi, prezident Európskej centrálnej banky, uviedol, že kryptomeny nie sú dostatočne „zrelé“ na reguláciu.

  Ako informuje CNBC, Draghi na tlačovej konferencii minulý týždeň povedal novinárom:

  „Od všetkého, čo je nové, majú ľudia vysoké očakávania a tiež veľkú neistotu. Momentálne si myslíme, že – predovšetkým pokiaľ ide o bitcoiny a kryptomeny – tak technológia nie je dostatočne zrelá pre naše zváženie.“

  Pri reakcii na otázku o potenciáli kryptomien Draghi ďalej uviedol, že jedným z ponaučení finančnej krízy je „vážiť si“ výhody fintech inovácií ako bitcoin, no zároveň venovať pozornosť ich „potenciálnym rizikám“.

  KÚPIŤ BITCOIN

  Bitcoin nie je zrelý no ECB nemá právomoc

  Jeho komentáre prichádzajú po vyhlásení z minulého mesiaca na pôde Európskeho parlamentu, kde uviedol, že ECB nemá právomoc regulovať či zakazovať kryptomeny.

  Zatiaľ čo zrejme Draghi plánuje čakať na vývoj technológie, Christine Lagarde, výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF), nedávno uviedla, že kryptomeny treba brať vážne, pretože majú potenciál vyvolať „masívne otrasy“.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články