Viac

  Prečo sú z Bitcoinu veľké banky také nervózne?

  Boli obdobia, keď sa o Bitcoin nikto nezaujímal. Bol to nový nápad, ktorý primárne využívali zlodeji a drogoví díleri na dark weboch. Nešlo o nič, čoho by sa dalo obávať z hľadiska monopolu na peniaze.

  Boli obdobia, keď sa o Bitcoin nikto nezaujímal. Bol to nový nápad, ktorý primárne využívali zlodeji a drogoví díleri na dark weboch. Nešlo o nič, čoho by sa dalo obávať z hľadiska monopolu na peniaze.

  Ten istý „dravec“ však začal narúšať systém vecí; od Bitcoinu a iné kryptomeny, cez ICO a čoraz pôsobivejšiu technológiu Blockchain. Pre tradičné banky dnes virtuálne meny prestavuje legitímnu hrozbu.

  „Raketový nárast hodnoty Bitcoinu, ako aj osvojenie a prijatie mainstreamom, viedol banky – a regulátorov, k veľmi nervóznej a impulzívnej reakcii. Tieto reakcie však len potvrdzujú skutočnosť, že Bitcoin je legitímnou hrozbou.“

  Bitcoin útočí na banky

  Regulačné orgány sa pokúšajú dohnať Bitcoin a ostatné kryptomeny, keď si uvedomujú, že si na ich prítomnosť musia zvyknúť. V skutočnosti (kryptomeny) spochybňujú ich menový systém, ktorý je vnútorné prepojený na banky a hlavne na centrálne, podporované vládou.

  Predovšetkým Čína, nedávno Rusko, Japonsko a USA sa do rozličnej miery pokúšajú kontrolovať myšlienku o decentralizovanej mene.

  V skutočnosti tradičné centralizované, vplyvné organizácie, ako sú banky, vlády, regulačné orgány a technologickí giganti, vynakladajú miliardy na to, aby zistili, ako využívať a kontrolovať technológie rozloženej dôvery (distributed trust).

  Zmena rozloženia sily

  Banky fungujú stáročia bez toho, aby niekto spochybňoval ich postavenie a tu stojí kľúčová otázka; Bitcoin, podporovaný pevnou platformou, ako je technológia Blockchain, je duchom, ktorý sa neuveriteľne ťažko kontroluje kvôli jeho decentralizovanej povahe.

  „John McAfee neberie vážne moc regulačných úradov pokúšať sa kontrolovať Bitcoin. Podľa neho ho nikdy nedokážu zakázať.“

  Tradičné inštitúcie postupne strácajú moc a kontrolu nad peniazmi, čo možno vidieť aj na Wall Street. Niektorí z týchto tradičných investorov vsadili na to, čo by mohlo predstavovať budúcnosť, zatiaľ čo ostatní to vehementne odsudzujú.

  Jednotlivci môžu teraz vstupovať do priamych peer-to-peer dôveryhodných výmen s cudzími ľuďmi. Už nepotrebujú centrálnu inštitúciu, ktorá by ručila za druhú stranu.

  Podobne ako fax, knižnica, či dokonca taxametre, nové technológie stále prichádzajú a robia ostatné zastaranými. Banky sú momentálne na dohľad Bitcoinu a vo svojom smrteľnom kŕči využívajú podporu štátu na posledný útok.

  KÚPIŤ BITCOIN
  Avšak progres nezastavíš a aj banky s podporou štátnych regulácií majú dostatok dôvodov na to, aby boli nervózne.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Zdroj obrázka: Cointelegraph

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články