Viac

  Bugatti Divo – model dvakrát drahší než Chiron

  Prestížna automobilová značka Bugatti síce za ostatných dvadsať rokov predstavila len tri modely áut, no zakaždým dokázala rozvíriť vody pretekárskych a super drahých áut.
  Od prezentácie jej tretieho modelu už síce ubehli nejaké mesiace, ale aj dnes si nachádza svojich priaznivcov, u trochu odlišnej klientely.

  Bugatti Divo je najdrahšie vyrábané vozidlo na svete

  Bugatti Divo je totiž model dvakrát drahší než model Chiron. Inak najdrahšie sériovo vyrábané vozidlá na svete. V cene 5,8 milióna dolárov je zástup jeho kupcov pomerne limitovaný a aj preto sa rozhodli vyrobiť ho v počte len štyridsať exemplárov. Napriek tomu je tento model už dávno vypredaný.

  Porovnania s Chironom sa kopili z každej strany a Divu sa vyčítalo, že hoci je dvakrát také drahé, je dokonca pomalšie ako Chiron, ale, naopak dokáže rýchlejšie a lepšie zvládať zákruty a ponúka väčšiu technologickú exkluzivitu. A je podstatne agresívnejšie. To aj preto, lebo za jeho vznikom stojí nový šéf Bugatti Stephan Winkelmann, ktorý prišiel do automobilky z Lamborghini.

  predná maska Bugatti Divo

  Najnovšie si na divocha od Bugatti môže siahnuť aj iná klientela, ktorá ho síce vlastniť nebude a asi ani nemusí. Napriek tomu ho po cestách prevetrá určite rýchlejšie a viac, ako skutoční majitelia.

  Implementovať Bugatti Divo do svojich hier CSR Racing 2 sa rozhodla spoločnosť NaturalMotion, ktorá mu dala dokonalú digitálnu podobu, s viac ako 73 miliónmi stiahnutých hier je CSR2 považovaná za piedestál súťažných hier nielen v Spojených štátoch, ale aj vo vyše stodvadsiatich ďalších krajinách.

  Hráči na celom svete súťažia vo svojich vlastných pretekoch, šoférujú autá alebo prehrávajú proti počítaču s podporou umelej inteligencie.

  auto Bugatti Divo

  Model Divo vypredaný za 1 deň!

  V reálnom svete, ako uviedla značka Bugatti, bol model vypredaný ešte v auguste. Krátko po premiére sa štyridsať plánovaných exemplárov vypredalo za menej ako deň. A pre predstaviteľov automobilky to nebolo ani nič prekvapujúce. Podľa predajcov je nákupná mentalita najbohatších na svete v tomto smere jednoznačná.

  ako vyzerá Bugatti Divo z vnútra

  Podobné autá často kupujú ihneď po dvoch exemplároch, jedno výstavné do svojej garáže, druhé na občasné vozenie.

  “Čoraz ľahšie sa obchoduje s autami, ktoré majú sedem miestne ceny, než s autami za 200- či 300-tisíc dolárov,”

  uviedol Brett David, šéf predaja v Miami’s Prestige Imports.

  bugatti model Divo

  Zberateľský kúsok a investícia zároveň

  Ľudia podľa neho v týchto autách vidia aj príležitosť zhodnotiť investíciu a zároveň získavajú prestíž medzi zberateľmi áut. A pri samotnej jazde sa môžu nachvíľu cítiť ako menovec tohto jedinečného vozidla.

  Či už auto vlastnia, alebo len sedia pri obrazovke počítača. Model Divo je totiž pomenovaný po francúzskom pretekárovi Albertovi Divovi, ktorý jazdil pre značku Bugatti.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články