test
Viac

  Čarodejníci zo zeme klamstiev III. Ruja Ignatova

  Ruja Ignatova stojí za kryptomenou OneCoin. Bola osobnosťou v kryptomenovom svete, ktorá ovládla titulky novín po celej planéte. Táto bulharská podnikateľka založila spoločnosť OneCoin v roku 2014, s ambicióznym cieľom vytvoriť novú, revolučnú kryptomenu, ktorá by prevzala trh.

  OneCoin bola považovaná za jednu z najväčších kryptomien na svete a bola obľúbená medzi tisíckami investičných nadšencov, ktorí v nej videli obrovský potenciál. No aj keď ju mnohí chválili za rýchly rast a zisky, iní ju považovali za podvodný systém.

  V roku 2017 sa OneCoin ocitla vo vyšetrovaní z dôvodu obvinení z podvodu a prania špinavých peňazí. Hlavnou osobou za týmito obvineniami bola práve Ruja Ignatova. Avšak, práve v tom čase sa stala nezvestnou, a tak sa po nej začalo medzinárodné pátranie. Jej prípad je stále aktuálny a kontroverzný. Mnohí ju považujú za zločinca, ktorý obral tisíce ľudí o úspory, zatiaľ čo iní ju vidia ako obetu nátlaku a nespravodlivého stíhania.

  Aj keď sa o Ruje Ignatovej od jej zmiznutia neobjavili žiadne oficiálne správy, medzinárodné orgány sa stále nevzdávajú, aby ju vystopovali a predviedli spravodlivosti.

  zdroj: wikipedia.org

  Ruja Ignatova sa narodila v roku 1980 v Bulharsku. Bola vyštudovaná právnička a podnikateľka so záujmom o technológie a financie. V roku 2014 sa stala zakladateľkou spoločnosti OneCoin, ktorá tvrdila, že jej kryptomena je ďalšou revolučnou alternatívou k slávnemu Bitcoinu.

  OneCoin bol štruktúrovaný marketingový systém, kde ľudia mohli nakupovať balíčky s kryptomenou a získavať odmeny za získavanie ďalších ľudí do tejto siete. Tento systém rýchlo získal popularitu a prilákal tisícky ľudí, ktorí verili v potenciál rýchleho obohatenia. Avšak skeptici varovali, že OneCoin nemá skutočnú technológiu podporujúcu jeho existenciu a podozrievali ho z pyramídového schémy. Kritici tvrdili, že spoločnosť jednoducho zbierala peniaze od nových členov, aby vyplatila zisky starším účastníkom, čím si udržiavala ilúziu úspechu.

  V roku 2016 a 2017 začali orgány viacerých krajín vyjadrovať obavy a začali intenzívne vyšetrovať OneCoin a jeho zakladateľku. V marci 2017 bola Ruja Ignatova obvinená federálnymi orgánmi USA za podvod a pranie špinavých peňazí. To bol začiatok konca jej verejnej prítomnosti.

  V októbri 2017 zmizla Ruja z verejného života a odvtedy sa o nej nepočulo. Mnohí sa pýtali, či sa vyhýba spravodlivosti, alebo či nie je obeťou iných vplyvných ľudí, ktorí sa snažia ukryť pravdu o OneCoin. Každopádne, jej prípad zostáva otvorený a zanechala za sebou stopu v životoch mnohých ľudí, ktorí svoje úspory investovali do tejto kryptomeny.

  Príbeh Ruje Ignatovej a OneCoin je dôkazom o tom, aké riziko a nebezpečenstvo môže niesť svet kryptomien. Je dôležité byť opatrný a informovať sa dôkladne o tom, do čoho investujeme. Spomínaný prípad ukazuje, že nič nie je isté a že potrebujeme byť kritickí voči sľubom v rýchle zisky. Dúfajme, že pravda o OneCoin a osude Ruje Ignatovej sa raz vyjasní a že sa z tohto prípadu poučíme.

  Ak chcete byť súčasťou kryptomenového sveta, pamätajte na zásady obozretnosti a informovanosti, aby ste minimalizovali riziko prípadnej straty.

  /ilustračné foto: new york post/

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články