Viac

  Všetko čo prajeme druhým, zároveň podvedome pociťujeme sami

  Priať druhým to najlepšie, vytvára priestor pre najlepšie pre nás. Pre našu spokojnosť nie je dôležité to, čo robí druhý, to, čo sa deje za bránou našej mysle, ale to, ako všetko vnímame a následne prežívame.

  Priať druhým to najlepšie, vytvára priestor pre najlepšie pre nás. Pre našu spokojnosť nie je dôležité to, čo robí druhý, to, čo sa deje za bránou našej mysle, ale to, ako všetko vnímame a následne prežívame.

  Pokiaľ sú vonkajšie skutočnosti nepriaznivé, ale naša myseľ je spokojná a vyrovnaná, nemusíme sa obávať negatívneho dopadu na našu psychiku.

  Všetko, čo sa odohráva v našej mysli zároveň projektujeme do toho, čo sa odohráva za bránou našej mysle. Nepríčetným a rozzúreným pohľadom, neuvidíme v ničom nič pozitívne. Uvidíme všetko také, aké to je v našej mysli.

  To čo vrátime je len obsahom našej mysle

  Ak nás niekto nahnevá, nie je vhodné mu vracať ten istý úder, tú istú emóciu hnevu. To, čo mu vrátime, je zároveň obsahom našej mysle.

  Pokiaľ negatívnu emóciu prerušíme a nahradíme ju pozitívnou reakciou, postupne začneme roztápať zlosť, hnev, frustráciu a vpúšťať do komunikácie pozitívne emócie. Prestaneme prikladať na oheň a oheň pomaly dohorí.

  To, čo prajeme druhým, zároveň sústreďujeme v sebe.

  Zbaviť sa negatívnych emócii môžeme iba v tom prípade, keď ich nebudeme v sebe vytvárať, nie ich ešte aj rozdávať ďalej. Ak nás niekto zraní, najúčinnejšia prvá pomoc je vrátiť mu to láskou.

  Pretneme energiu negatívneho napätia a odkloníme vznik deštrukčnej atmosféry. Nekontrolovateľným útokom by sme nič nevyriešili a hlavne by sme sa cítili ešte horšie, ako predtým.

  Ako byť spokojný a šťastný

  Ak je našim cieľom naučiť sa zachovať si pokoj a pohodu v každej situácii, nesmieme sa nechať prchko a nekontrolovateľne vytočiť. Poškodíme tým hlavne sebe.

  Zneistíme sa, prestaneme racionálne uvažovať, mať kontrolu nad sebou, či situáciou a naše riešenia budú realizované pod napätím a stresom, čomu budú aj zodpovedať.

  Prajte druhému dobre a dobre sa budete mať aj vy. Ináč to ani nefunguje. Nemôžeme priať druhému zlé a myslieť si, že my sme v pohode.

  Ak niekomu prajeme to najhoršie, sami sa tak cítime. Cítime sa ublížení, zranení, znechutení, preto je pre nás jedinou záchranou začať vedome pracovať so svojim myslením a naučiť sa rozdávať dobro a lásku nielen v tých pozitívnych situáciách, ale hlavne v tých, v ktorých je nám naozaj ťažko.

  Čím častejšie prajeme druhým lásku a dobro, tým častejšie sú prítomné v našej mysli.


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články