Viac

    Prečo sa nám nedarí aj keď vieme čo chceme a ako na to?

    Máme motiváciu, máme plán, máme chuť do akcie, začali sme činnosť vykonávať, ale požadovaný výsledok nie je ten, ktorý by sme očakávali. Máme činnosť ukončiť, máme zmeniť náš plán, máme začať robiť niečo iné?

    Máme motiváciu, máme plán, máme chuť do akcie, začali sme činnosť vykonávať, ale požadovaný výsledok nie je ten, ktorý by sme očakávali. Máme činnosť ukončiť, máme zmeniť náš plán, máme začať robiť niečo iné?

    Prečo sa nám nedarí to, čo chceme, čo sme si zaumienili a hlavne to, čo nás baví? Čo robíme nesprávne, keď pri najväčšej snahe sa nám nedarí dosiahnuť náš cieľ, ktorý sme si stanovili?

    Máme zle vypracovaný plán, alebo nesprávne nastavený časový interval plnenia jednotlivých úloh, prípadne disponujeme očakávaniami, ktoré sú nereálne?

    Vieme čo chceme, vieme ako na to, tak prečo sa nám nedarí

    V žiadnom prípade netreba opúšťať činnosť, do ktorej sme sa s chuťou pustili pretože nás vnútorne napĺňa, prináša nám spätnú väzbu, ktorá uspokojuje a vypĺňa prázdne miesta v našom živote a napĺňa životy druhých.

    Ak to, čo vykonávame dáva pre nás zmysel, nie je dôvod, aby sme s tým prestali. To, že sa nám nedarí tak, ako by sme si predstavovali je vážnym dôvodom na prehodnotenie postupnosti plnenia jednotlivých krokov v našom úsilí.

    Plán, ktorý sme si zostavili môže byť akokoľvek dobre vypracovaný, pokiaľ nevykonávame podrobnú analýzu plnenia jednotlivých úloh, len ťažko zistíme, prečo sme ostali stáť na jednom bode.

    Ak sme zastali na jednom bode, znamená to, že nie je dobré pokračovať tým istým spôsobom, ako doposiaľ, pretože výsledok už poznáme. Nový výsledok potrebuje nové riešenia, nové informácie, nové úlohy, či nový postup.

    Čokoľvek, čo začneme v našich aktivitách meniť, by malo mať presné opodstatnenie. Pokiaľ pripravujeme určité jedlo s chuťou, radosťou a domnením, že vieme ako sa pripravuje a napriek tomu je výsledok neželateľný, treba sa vrátiť na začiatok a analyzovať, čo robíme nesprávne.

    Každá činnosť, ktorú vykonávame sa dá vykonávať lepšie, ale aj horšie

    Aby sme sa vyhli nesprávnym postupom, realizácii a následnej stagnácii pri čomkoľvek, nikdy netreba zabúdať na sebareflexiu. Čokoľvek, čo vykonávame a nedarí sa nám to, má presnú príčinu, ktorú keď zistíme a odstránime ju, posunieme sa ďalej.

    Pokiaľ nevieme, kde robíme chybu, chybu budeme opakovať donekonečna, až kým sami seba začneme demotivovať a prestaneme činnosť vykonávať.

    Vráťte sa na úplný začiatok, kedy ste mali najväčšiu chuť pustiť sa do niečoho a začnite premýšľať, kde sa mohla stať chyba. Čo v tom, čo ste si naplánovali začína zlyhávať, nevykazuje želateľný efekt a funguje len silou zotrvačnosti.

    Zostavte si konkrétne otázky, na ktoré si čo najdetailnejšie odpoviete. Na každú treba hľadať efektívnejšie a náročnejšie riešenie. Nie to isté, ktoré ste vykonávali doposiaľ, ale nové.

    Zmeniť stagnujúce môžeme iba za predpokladu prísunu nového, iného, sviežeho, konštruktívnejšieho a nápaditejšieho

    Práve naše myslenie je tým najgeniálnejším prostriedkom k tomu, aby nám pomohlo nájsť to najsprávnejšie riešenie.

    Treba rozmýšľať, analyzovať, porovnávať, kombinovať, či vyhodnocovať a určite sa netreba uspokojiť s tým, aby sme prestali vykonávať to, čo sme chceli, čo nás baví, robí šťastnými, uspokojuje, či prináša finančný zisk.

    Práve situácie, v ktorých stagnujeme sú našimi najväčšími príležitosťami a možnosťami k tomu, aby sme rozhýbali svoju myseľ a boli zapálení pre nové, ešte zaujímavejšie riešenia.

    Prehodnocujte, nachádzajte nové, kreatívne, vyraďte nefunkčné dovtedy, až sa vám opäť začne dariť v tom, čo je pre vás to dôležité.


    Silvia Macháčková

    www.bohatstvomysle.com

    Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

    Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články