Viac

  Zoznámte sa, Deep (Dark) web…

  O jeho existencii väčšina bežných používateľov internetu nevie. A možno je to tak aj lepšie. V dnešnom článku vám prezradím pár informácii.

  Ak máte citlivú povahu a slabý žalúdok, radšej ďalej nečítajte. A myslím to supervážne.

  Predstavme si ľadovec. Všetko čo nám dokážu nájsť naše vyhľadávače sú len špička a zvyšok je šikovne ukrytý pod hladinou.

  Termíny Deep web a Dark web sa mnohokrát používajú ako synonymá, avšak nemusia výlučne znamenať to isté. Deep web zahŕňa všetky webové stránky, ktoré klasický vyhľadávač nenájde.

  Môžeme povedať, že Deep web zahŕňa v sebe Dark web, ale aj rôzne databázy, maily, fóra a stránky spoza paywallu (systém, ktorý zabezpečuje, aby sa na dané webové stránky nedostal používateľ bez platenia).

  Dark Web alebo Darknet je internetové podsvetie, kde si hackeri, gangstri, teroristi, pedofili a podobné indivíduá vymieňajú skúsenosti alebo obchodujú. Čo si tu môžete zohnať?

  Drogy. K nim sa dostanete cez stránku The Silk Road. Samozrejme, stránky sa na tomto webe pravidelne rušia bezpečnostnými zložkami, ale to im nebráni, aby sa následne vytvorili inde. Tento drogový obchod údajne zarobil 200 miliónov dolárov za 28 mesiacov.

  Falošné peniaze. Majú rôznu kvalitu a hodnotu, ale tvorcovia sľubujú, že prejdú bežnými testami na overovanie pravosti.

  Falošné doklady. Vodičské preukazy, občianske preukazy, pasy, univerzitné diplomy…čo si len zmyslíte. Nájdete to na predajných miestach ako je Onion Identity Services. Ich ceny sa pohybujú od stoviek po tisícky dolárov.

  Zbrane. Tie nie sú žiadnym prekvapením. Predávajú sa v špeciálnych balíčkoch, aby ich röntgen nevystopoval, eventuálne ich posielajú v hračkách, elektronike alebo hudobných nástrojoch. Fantázii sa medze nekladú.

  Nájomného vraha. Môžete si podať inzerát na vraždu svojho príbuzného skoro rovnako jednoducho ako kúpenie starej haraburdy na bazoši. S tým rozdielom, že vás to vyjde na vysokú sumu (pohybujú sa od charakteru cieľa a dostupnosti k nemu) a samozrejme, ako všetko ostatné na tomto webe, aj na pár rokov za mrežami.

  Ľudské orgány. Na kom sa dá zarobiť lepšie než na zúfalom človeku, ktorý si chce zachrániť život? Odpoveď viete aj sami.

  Okrem toho tu nájdete aj skutočné vraždy (áno, live prenosy), znásilňovania (tiež live prenos), návody ako zostrojiť bombu, ako niekoho týrať atď. V texte nižšie vám napíšem niekoľko prípadov. Opätovne vás vyzývam, porozmýšľajte si či chcete pokračovať.

  Kanibali. Fórum ohľadom jedenia ľudí a nechaní sa zjesť. Niektorí členovia dokonca chatujú a dohadujú si stretnutia, aby niekoho zjedli. Alebo aby sa jedli navzájom. Alebo si vymieňajú recepty…

  Vraždy. A to v priamom prenose. Niekde si dokonca môžete zaplatiť za živý prenos, prihadzovať sumy a kto dá najviac, povie, čo sa obeti stane. Končí to, samozrejme, vraždou. Podobne je to aj so zvrátenými sexuálnymi hrátkami.

  Detská pornografia. K tomu viac komentáru netreba.

  Živé bábiky. Prípad akéhosi chirurga, ktorý na objednávku dievčatám odtínal ruky a nohy a samozrejme jazyk, aby nič nepovedali. Potom im implantoval háky, aby sa dali zavesiť. Podľa dostupných informácii, si doktor už niekde odpykáva trest.

  Bosoráctvo. Ako vzývať démonov.

  Veci vyrobené z ľudí. Peňaženka, opasok, mäso…

  Dá sa na tento web dostať? Samozrejme. Poviem vám ako? Nie. Z navštívenia tohto webu môžete dostať vírus, zistia vašu totožnosť a budú vás obťažovať alebo vás vystopujú organizácie, ktoré bojujú s kriminalitou. Možno skončíte s doživotnou traumou a stratou viery v ľudstvo.

  Nemyslím si, že by vám to stalo za to.


  • autor článku: Barbora Grey
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články