Za 536 000 eur by ste si už mohli kúpiť slušnú nehnuteľnosť v Bratislave. Do tejto sumy sa zmestí napríklad 160-metrový byt v Starom Meste alebo takmer 190-metrový byt na Kramároch. Alebo za rovnakú sumu môžete vyskúšať najdrahší prenájom na svete.

Za vilu Beverly House v Kalifornii pýtajú 600 000 dolárov (536 000 eur) mesačne.

Trh s nehnuteľnosťami má rôznu klientelu. Jedna z úzko špecializovaných vetiev sa zameriava na ľudí, ktorí sú dostatočne bohatí, ale zároveň neobsedia na jednom mieste.

Buď sa presúvajú po svete pre pracovné povinnosti, alebo už si zarobili dosť a teraz míňajú peniaze cestovaním.

Nechcú však neosobné hotely, lež luxusný domov – na mesiac, dva, na pol roka. Na nich čakajú prepychovo vybavené vily a byty, za ktoré sa mesačne platí viac, ako je priemerná cena bežných nehnuteľností pri kúpe.

Internetový magazín The Most Expensive Homes sa pozrel práve na tieto najdrahšie prenájmy. Nezoradil ich však do jednoduchého rebríčka, pretože v ňom by dominovali nehnuteľnosti z USA. Z každej krajiny vybrali jeden najdrahší dom či byt, ktorý sa dá prenajať. Tu je prvých desať najdrahších prenájmov:

1. Beverly Hills, USA – 600 000 dolárov mesačne

Klasické sídlo známe ako Beverly House postavili v Kalifornii v roku 1925. Má plochu 6 500 štvorcových metrov, kde je 29 spální, 40 kúpeľní, kino, nočný klub a biliardové herne.

Patrí k nemu aj záhrada s rozlohou 2,5 hektára, veľký bazén je samozrejmosťou. V minulosti sídlo používali viacerí slávni ľudia, v roku 1953 tam trávil medové týždne aj J. F. Kennedy. Momentálne je na predaj za 135 miliónov dolárov, ale môžete si ho aj prenajať.

/data/MediaLibrary/articles/9957/beverly-house-new-size.jpgZdroj: Forbes Beverly Hills House

2. Londýn, Spojené kráľovstvo – 295 971 dolárov mesačne

V luxusnej budove One Hyde Park v londýnskej štvrti Knightsbridge je byt, o ktorom sa hovorí, že je to aktuálne najväčší apartmán na prenájom v Londýne. Má 864 štvorcových metrov, dve krídla, recepčnú miestnosť a balkón s výhľadom na Hyde Park. K bytu patrí podzemná garáž, kúpele a relaxačné priestory s hotelovými službami.

3. Moskva, Rusko – 293 027 dolárov mesačne

Len šesť kilometrov od ruského hlavného mesta je súkromná rezidenčná oblasť s prísnou ochrankou. K dispozícii je v nej vidiecky dom so šiestimi spálňami a so samostatným ubytovaním pre personál. V dome je aj kino, bazén, kúpele a biliardová herňa.

4. Cannes, Francúzsko – 281 653 dolárov mesačne

Na kopci nad Francúzskou riviérou je vilka s jedinečným výhľadom na more, ktorý môžete vychutnávať z bazéna priamo na hrane kopca. Nebolo by to Francúzsko, ak by súčasťou vily nebola aj vínna pivnica. Je v nej tiež bar v bazéne, a keďže sa ťahá hore do kopca, má aj súkromný výťah.

5. Monte Carlo, Monako – 243 738 dolárov mesačne

Moderná vila v Monackom kniežatstve má podobné parametre ako tá predchádzajúca. Je orientovaná na juh a terasy s bazénmi ponúkajú výhľad na Stredozemné more. Má štyri spálne, telocvičňu a miestnosti pre personál.

6. Florencia, Taliansko – 194 698 dolárov mesačne

Prepychová historická vila z čias Mediciovcov je kompletne zrekonštruovaná. Má sedem spální, bazén a výhľad na olivový háj.

7. Rio de Janeiro, Brazília – 115 000 dolárov mesačne

Olympiáda sa dá sledovať aj z luxusného sídla. K dispozícii je vila so štyrmi spálňami, ktorú postavili v 50. rokoch v kopcoch nad Riom. Má aj vlastný bazén, ale je len 5 minút jazdy od pláží. Výhľad na oceán je samozrejmosťou.

8. Hongkong, Čína – 109 650 dolárov mesačne

Hongkong je známy veľmi stiesnenými priestormi. Možno preto je prenájom vilky v súkromnej komunite taký drahý – má totiž 1500 štvorcových metrov a rozsiahle záhrady. Stojí na kopci nad morom, má päť spální a bazén.

9. Vancouver, Kanada – 100 000 dolárov mesačne

Päťizbový dom na západe Vancouveru ponúka ničím nerušený výhľad na oceán zo všetkých miestností. Čím dlhšie v dome pobudnete, tým výhodnejší mesačný nájom budete mať. Na jeden mesiac stojí rovných stotisíc, na 2-3 mesiace je to 85 000 a na štyri a viac stojí 65 000 dolárov mesačne.

10. Victoria Park, Singapur – 80 000 dolárov mesačne

Moderný dom s piatimi spálňami má veľký pavilón pre spoločenské udalosti a garáž na osem áut. Po veľkej párty môžete relaxovať v bazéne, jacuzzi či v saune.

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?