Dvojičky Winklevossovci sú teraz Bitcoinovými miliardármi

Dvojčatá Winklevossovci, ktorí sú známi svojou žalobou Marka Zuckerberga, ako tvrdia kvôli tomu, že im ukradol myšlienku založenia Facebooku, sú teraz miliardármi vďaka Bitcoinu.

715

Dvojičky Winklevossovci, ktorí sú známi svojou žalobou Marka Zuckerberga, ako tvrdia kvôli tomu, že im ukradol myšlienku založenia Facebooku, sú teraz miliardármi vďaka Bitcoinu.

Cameron  a Tyler Winklevossovci dostali na súdnom konaní od Facebooku odškodné 65 miliónov dolárov a z toho 11 miliónov investovali v roku 2013 do Bitcoinu. Získali tak jedno z najväčších portfólií Bitcoinu na svete. Uviedli, že v tom čase to bol ekvivalent 1% dolárovej hodnoty v celej mene.

Ich kúsok Bitcoinového koláča stále rastie

Ich kúsok Bitcoinového koláča má dnes hodnotu viac ako 1 miliardu dolárov. Bitcoin má v súčasnosti podľa Coinmarketcap hodnotu rekordných 13,000$ a stále stúpa, čo ešte navyšuje ich bohatstvo.

Hodnota ich investície vzrástla o viac ako 10 000%, keď sa počas ich nákupu jeden Bitcoin obchodoval za 120$.

V roku 2015 povedal Tyler Winklevoss pre CNNMONEY:

„Ak je Bitcoin vnímaný ako lepšie zlato, alebo ako druh aktíva podobný zlatu, potom môže byť jeho trhová hodnota miliardy dolárov. S bratom cítime, že to je veľmi reálne.“

KÚPIŤ BITCOIN

Podľa The Telegraph dvojčatá nepredali ani jediný Bitcoin, pričom konštatuje, že existuje iba niekoľko Bitcoinových peňaženiek, ktoré vlastnia hodnotu viac ako 1 miliardu dolárov. Jedna z takýchto peňaženiek patrí tajomnému Satoshimu Nakamoto, ktorý je údajne zakladateľ Bitcoinu.

Mohlo by vás zaujímať:


PRIDAŤ KOMENTÁR