Dvojičky Winklevossovci, ktorí sú známi svojou žalobou Marka Zuckerberga, ako tvrdia kvôli tomu, že im ukradol myšlienku založenia Facebooku, sú teraz miliardármi vďaka Bitcoinu.

Cameron  a Tyler Winklevossovci dostali na súdnom konaní od Facebooku odškodné 65 miliónov dolárov a z toho 11 miliónov investovali v roku 2013 do Bitcoinu. Získali tak jedno z najväčších portfólií Bitcoinu na svete. Uviedli, že v tom čase to bol ekvivalent 1% dolárovej hodnoty v celej mene.

Ich kúsok Bitcoinového koláča stále rastie

Ich kúsok Bitcoinového koláča má dnes hodnotu viac ako 1 miliardu dolárov. Bitcoin má v súčasnosti podľa Coinmarketcap hodnotu rekordných 13,000$ a stále stúpa, čo ešte navyšuje ich bohatstvo.

Hodnota ich investície vzrástla o viac ako 10 000%, keď sa počas ich nákupu jeden Bitcoin obchodoval za 120$.

V roku 2015 povedal Tyler Winklevoss pre CNNMONEY:

„Ak je Bitcoin vnímaný ako lepšie zlato, alebo ako druh aktíva podobný zlatu, potom môže byť jeho trhová hodnota miliardy dolárov. S bratom cítime, že to je veľmi reálne.“

KÚPIŤ BITCOIN

Podľa The Telegraph dvojčatá nepredali ani jediný Bitcoin, pričom konštatuje, že existuje iba niekoľko Bitcoinových peňaženiek, ktoré vlastnia hodnotu viac ako 1 miliardu dolárov. Jedna z takýchto peňaženiek patrí tajomnému Satoshimu Nakamoto, ktorý je údajne zakladateľ Bitcoinu.

Mohlo by vás zaujímať:


PRIDAŤ KOMENTÁR