Viac

  Inšpiratívni ľudia sú cestou k úspechu

  V poslednej dobe rozmýšľam nad ľuďmi, s ktorými som mala tú česť stretnúť sa. S niektorými osobne, inými aspoň virtuálne. Dokonca aj to stačilo na to, aby v mojom živote zanechali stopu.

  V poslednej dobe rozmýšľam nad ľuďmi, s ktorými som mala tú česť stretnúť sa. S niektorými osobne, inými aspoň virtuálne. Dokonca aj to stačilo na to, aby v mojom živote zanechali stopu.

  Inšpiratívni ľudia nie sú len na televíznych obrazovkách. Nie sú to celebrity, ani vedci, ani športovci, ani umelci… Sú to ľudia vo vašom okolí. Dnes chcem, aby ste si dali krátku pauzu a zamysleli sa nad nimi. Ak túžite po úspechu, nie je nič lepšie ako správna inšpirácia.

  V článku vám spomeniem pár ľudí, ktorí inšpirovali mňa a dúfam, že vás to donúti zamyslieť sa.

  Ako prvá mi napadla pacientka s mnohopočetným myelómom. Staršia pani, ktorá už predtým prekonala dve rakoviny a neustále sa jej vracali v novej podobe. S mojou kamarátkou sme ju na ošetrovateľskej praxi kúpali a čas si spríjemňovali rozhovorom.

  Takú milú pani stretnete raz za život. Vzhľadom na jej vtedajší stav už dnes pravdepodobne nie je medzi nami. Ani nevie ako mne a mojej kamarátke ovplyvnila život. Často na ňu spomínam a je jednou z dôvodov, ktoré ma nútia neustále sa učiť a napredovať. Vzdelávať sa vo svojom obore.

  Ďalším veľmi inšpiratívnym človekom je matka. Ak ste mali mamu, ako sa patrí, tak viete o čom hovorím. Matky bývajú obetavé stvorenia, ktoré by, aj keď sa to v mnohých prípadoch nezdá, spravili pre vás modré z neba.

  Doteraz nechápem ako dokáže moja mama každé ráno vstať, ísť do práce, doma navariť, upratať a ešte si nájsť čas na knihu alebo krátky oddych. A k tomu vyvenčiť psa.

  Matky sú ženy, ktorých deň má minimálne 26 hodín a spánok sa do nich nepočíta. A vždy sa postarajú o svojich najbližších. Sú starostlivé a láskavé a dokážu odpúšťať.

  Ešte som neprišla na to, ako to zvládnu. Budem rada, ak mi dáte vedieť.

  Bývalí frajeri sú tiež pekné čísla. Jeden môže byť totálny blázon do svojho hobby, až vás z toho porazí a nakoniec ste radi, že ste sa ho zbavili. Alebo je to šikovný manipulátor, vďaka ktorému napíšete niekoľko článkov o manipulácii a uvediete ich do praxe.

  Dámy, určite poznáte frajerky vašich bývalých. Alebo ženy, ktoré sa im páčili. A tie sú samozrejme perfektné: zabehnú maratón, študujú lekárstvo (alebo akýkoľvek iný obor s dobrým prospechom), schudli a sú zrazu superatraktívne alebo cestujú za vlastné peniaze, fotia a točia sa o nich reportáže.

  Perfektné frajerky vašich ex. Chcete ich nenávidieť, ale zároveň veľmi túžite mať niektorú alebo podobnú z ich kvalít. A to vás ženie dopredu.

  Ďalším inšpiratívnym človekom bude ktokoľvek, kto vám povie, že na splnenie sna proste nemáte a nikdy to nedokážete. Alebo najlepšia kamarátka, ktorá vám povie, že hoci je to ťažká cesta, zvládnete to.

  Alebo to môže byť známy, ktorý publikuje vaše články a splnil vám sen o tom, že raz budete „redaktorka“. Zároveň autor úspešných blogov, bez ktorého by som nikdy nezačala ten svoj.

  Dúfam, že som vám dnes ozrejmila základnú myšlienku. Skvelí ľudia nie sú len Matka Tereza alebo ……… (doplň svoj idol). Sú to ľudia, ktorí prežijú každý jeden deň úplne obyčajne, ale zároveň vo vás zanechajú skvelí, motivační pocit.

  K čomu konkrétnemu inšpirujú mňa? K tomu, aby som bola empatickejšia. Vytvorila vlastný blog s tematikou môjmu srdcu blízkou a k vzdelávaniu sa.

  Úspech nepríde sám. Úspech si treba vydrieť. Veď viete o čom hovorím 😉

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  • Autor: Barbora Grey
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články