asd
Viac

  Propagácia cez Instagram? Takto sa hľadajú followeri!

  Pred pár týždňami som si založila Instagramový účet (instagram.com/intra_vitam). Zaujímalo ma, ako to celé funguje. Chvíľku mi trvalo, kým som si na to zvykla, ale zistila som niekoľko zaujímavých vecí a zosumarizovala ich do tipov. Akých?

  Pred pár týždňami som si založila Instagramový účet. Zaujímalo ma, ako to celé funguje. Chvíľku mi trvalo, kým som si na to zvykla, ale zistila som niekoľko zaujímavých vecí a zosumarizovala ich do tipov. Akých? To zistíte v článku nižšie.

  Ste nikto

  Keď si zakladáte účet, ste nikto. Možno ste niekto vo svete, čo vám určite pomôže získať followerov, ale na Instagrame ste nikto. Je tu plno detí (doslova), ktoré postujú selfiečka niekoľkokrát denne.

  V tomto ohľade stratíte vieru v ľudstvo, ale nazad vám ju vrátia skvelí fotografi, ktorí tu tiež majú profily. Niektoré firmy detto.

  Po vytvorení profilu vás to navedie na vyhľadanie vašich priateľov z Facebooku. Nepreskakujte tento krok a follownite svojich ľudí. Na začiatok tak dáte vedieť svetu, že existujete.

  Načasovanie a obsah

  Pridávajte fotky v správnych hodinách. Najviac ľudí surfuje večer. Nezabúdajte sa prispôsobiť časovému pásmu, pre ktoré sa propagujete. Pre Američanov to bude iný čas ako pre Čínu…

  Pridávajte zaujímavý obsah. Nudné fotky neohúria nikoho. Veľa vie spraviť aj obyčajný filter, keď už fotoaparát nespolupracoval. Odrazí sa to určite na kvalite, ale keď potrebujete, aby vás bolo vidno, z doterajšieho pozorovania siete viem, že robí to väčšinou takto. Držte sa jednej témy.

  Rozmazané fotky nepridávajte za žiadnu cenu!

  Hashtagy

  Na Internete je niekoľko aplikácii, ktoré vám povedia najviac hľadané/využívané tagy. V móde vyniká followforfollow a jeho obdoby. V princípe to znamená, že vás niekto začne sledovať a vy sledovanie opätujete. Aj keď to nespravíte (hoci je to nefér) mnoho z nich vás už nezmaže zo svojho zoznamu.

  Existujú používatelia, ktorí už majú slušní počet followerov a radi vám vašu fotku repostnú. Týmto spôsobom nájdete ďalších fanúšikov.

  Tagy by mali vystihovať fotografiu. Nepridávajte ich zbytočne mnoho. To už zaváňa spamom. Niekde hovoria do 10. Ale môžete dať aj viac. Ja mám najlepšie skúsenosti s cca 20.

  Odkaz

  Všade, kde môžete, na seba odkazujte. Nespamujte, ale ani sa nedržte v úzadí. Poznáte predsa zlatý stred.

  Likujte a komentuje

  Veľmi veľa nasledovníkov sa dá získať likovaním príspevkov s podobnými tagmi. Keď fotíte najradšej prírodu, vyhľadajte si hashtag nature a označujte fotky, ktoré sa vám páčia.

  K zaujímavým fotografiám pridávajte komentáre. Ak nebudete robiť nič, iba pridávať fotky, neuvidí vás skoro nikto.

  Vytvorenie profilu dobre prehodnoťte

  Na Instagrame je veľa profilov firiem. Mnoho z nich je nezaujímavých. Odfotia si produkty a koniec. Boli nudné. Ak už chcete mať profil na tejto sieti, buďte zaujímavý. Iný. Originálny. Inak po vás ani pes neštekne. Alebo si vyberte inú sociálnu sieť.

  Instagram bude viac priať cestovateľskej kancelárii ako predajcovi práčok.

  Snáď vás moje rady poučili. Želám veľa úspechov 😉

  Sledujte náš instagram Bohatyotec !

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


  • Autor: Barbora Grey
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články