Viac

  Investícia do kvalitného poistenia auta sa vám niekoľkonásobne vráti

  Investovanie do kvalitného poistenia auta sa ničím nelíši od investovania do akcií. Čo to znamená a ako na to?

  Investovanie do kvalitného poistenia auta sa ničím nelíši od investovania do akcií.

  V oboch prípadoch si musíte zvoliť dôveryhodnú firmu a produkt či službu, ktorá má pre vás potenciál. V prípade správneho výberu môžete potom z oboch vyťažiť maximum.

  Dôveryhodná firma je základ

  Pokiaľ ide o akúkoľvek ponuku poistenia, všetci vieme byť mierne skeptickí a niet sa čomu čudovať.

  Predajcovia poistení vedia byť značne neoblomní a snažia sa klienta presvedčiť o nutnosti a výhodách toho či onoho pripoistenia, až kým sa finálna cena PZP či havarijného poistenia nepohybuje v stovkách eur.

  Týmto firmám by ste sa mali vyhýbať.

  Ideálnym výberom je firma, ktorá vám spraví výpočet ceny PZP a havarijného poistenia pomocou výpočtového softvéru, resp. kalkulačky.

  V takomto prípade vám systém na základe zadaných údajov o aute, mieste bydliska, veku, počtu škodových udalostí a iných informácií predloží najvýhodnejšie ponuky.

  A to aj s pripoisteniami či bonusmi, ktoré by sa vám skutočne mohli vyplatiť.

  Ako chrániť seba a svoje vozidlo?

  Trh s poistením ponúka viacero možností pre zabezpečenie ochrany ako vozidla, tak aj majiteľa vozidla. Ponuku môžeme rozdeliť na štyri základné varianty:

  • Povinné zmluvné poistenie (PZP) – je zákonné poistenie zodpovednosti z prevádzky motorového vozidla, ktoré má zo zákona povinnosť uzatvoriť každý majiteľ motorového vozidla. Poistenie v prípade škodovej udalosti hradí škody na vozidle vodiča, ktorému spôsobíte škodu.
  • Havarijné poistenie (KASKO) – nie je zo zákona povinné a na rozdiel od PZP poistenia, chráni pri škodovej udalosti vaše vozidlo. Pri výbere havarijného poistenia je možné zvoliť viacero variantov, teda poistenie konkrétnych rizík, alebo komplexné krytie všetkých rizík.
  • Poistenie pre pokrytie finančnej straty (GAP) – Pripoistenie finančnej straty GAP pokrýva rozdiel medzi hodnotou vozidla pri nákupe a cenou vozidla, ktorú malo pred vznikom škody. Škoda môže byť v tomto prípade krádež vozidla či havária. Pre toto poistenie je potrebné mať uzatvorené aj havarijné poistenie.
  • Pripoistenia – ku všetkým vyššie spomenutým poisteniam je možné si pripoistiť mnohé ďalšie, doplnkové poistenia. V prípade, že majiteľ vozidla nemá záujem o komplexné krytie havarijným poistením, môže si všetky služby v rôznom rozsahu poistného krytia pridať napríklad aj k povinnému zmluvnému poisteniu.

  Posúdenie viacerých ponúk

  Či už sa rozhodnete investovať do havarijného poistenia, GAP poistenia alebo uzatvoriť iba zákonné PZP poistenie s doplnkovými pripoisteniami, širokú ponuku poistení by ste si mali dôkladne porovnať a naštudovať výšku poistného krytia.

  Pre porovnanie dostupných ponúk nemusíte chodiť ďaleko. Prehľadný zoznam všetkých poistení a ich výhod nájdete na internete.

  Napríklad pre porovnanie PZP ponúk môžete využiť PZP kalkulačku na mojePZP.sk, ktorá vám z 213 ponúk predloží 3 ponuky, “ušité” pre Vás na mieru.

  Získate tak nie len výhodné poistenie, ale aj istotu, že Vám dané poistenie pri škodovej udalosti poskytne tú najlepšiu možnú pomoc.

  Všetko si jednoducho “vyklikáte” a tak Vás nemôže prekvapiť nedostatočná výška krytia či nejaký zádrhel v zmluve.

  Výhody online PZP poistenia v kocke

  (+) Porovnanie PZP ponúk všetkých poisťovní na jednom mieste

  (+) Prehľadnosť a možnosť výberu zo všetkých dostupných poistení

  (+) Možnosť využitia systému, ktorý sám vyberie najvýhodnejšie ponuky

  (+) Väčšia ponuka bonusov ako v kamenných pobočkách

  (+) Najnižšia možná cena vďaka zľavám za poistenie online (až do výšky 70%)

  Najlacnejšie PZP je takmer vždy najmenej výhodné. Prečo?

  Napriek tomu, že by sa Vám mohlo zdať, že investícia do PZP poistenia nemá takú váhu ako havarijné poistenie, keďže nekryje náklady na opravu Vášho vozidla, nie je to celkom tak.

  Správne nastavené povinné zmluvné poistenie dokáže v mnohých situáciách nahradiť havarijné poistenie a zároveň v prípade škodovej udalosti zabezpečiť, aby Vaša poisťovňa preplatila plnú výšku ceny za spôsobené škody.

  Najlacnejšie PZP zväčša neposkytuje dostatočné krytie a až v prípade nehody zistíte, že Vaša poistka na auto nie je až takou istotou, ako by ste chceli.

  Napriek tomu, že nízka cena PZP je pre viacerých kľúčová, dôkladný výpočet PZP a menšia investícia Vám dokážu v prípade nehody ušetriť tisíce, pri škodách na zdraví až desaťtisíce eur.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články