test
Viac

  Kancelária – vaša vizitka

  Je mnoho rôznych kancelárskych riešení, z ktorých je dnes na výber. Samostatná kancelária, kancelárska budova, zdieľaná kancelária. Každý si hľadá to, čo mu najviac vyhovuje a výhodou je, že kanceláriu môžete mať úplne niekde inde, než máte prevádzku, alebo si môžete nechať posielať poštu inde, než do kancelárie. Tak vás nikto nebude rušiť.

  Dôležité pri výbere kancelárie je, či vám vyhovuje viac v centre mesta, v blízkosti služieb, úradov, pošty, autobusovej či vlakovej stanice, alebo je pre vás vhodnejšia kancelária na okraji mesta. Závisí aj od zamerania vašej činnosti a podnikania.

  Pri výbere takéhoto nebytového priestoru si zistite lokalitu, polohu, dostupnosť, poschodie či vybavenie.

  V prípade polohy treba brať dôraz na viacero faktorov. Či je lokalita bezpečná, rušná alebo tichá a aká je dostupnosť autom, hromadnou dopravou či pešo. Overte si aj možnosť parkovania a to nie iba pre vás, ale aj pre potenciálnych klientov či zamestnancov.

  Od účelu podnikania závisí veľkosť kancelárie. Je rozdiel ak je to obchodná prevádzka, výdajné miesto, klientske centrum, ambulanciu či súkromný priestor. Či máte veľa zariadenia, techniky a či potrebujete niečo skladovať.

  Na zváženie stojí aj vlastníctvo priestorov. Či ide o súkromný priestor, mestskú budovu alebo spoločenstvo vlastníkov. Nezabudnite na spoločné priestory – chodba, výťah, šatňa, toalety, kuchynka. V neposlednom rade samozrejme pozrite na materiál, z ktorého sú priestory zhotovené a na riešenie energií – plyn, voda, elektrina. Dobre si všimnite nedostatky a ako na vás vplýva ruch okolia. Susedné priestory, aj to, čo sa deje pod oknami, na chodbe, pred budovou, na parkovisku. A nie je na škodu uvedomiť si, či svojou činnosťou nebudete vy rušiť a obťažovať iných.

  A samozrejme sa zamyslite nad tým, ako bude vašu kanceláriu vnímať niekto iný. Od toho bude závidieť imidž vás a vašej firmy. Pretože kancelária by mala byť reprezentatívna, nie nejaký brloh alebo sklad nepotrebných vecí, starých fotiek, kníh, vyznamenaní, trofejí… .

  Každopádne, kanceláriu nemusíte hneď kupovať. Nikdy neviete, ako časom stúpnu vaše nároky a kam sa bude vaša cesta uberať. Na začiatok vám možno postačia prenajaté priestory. A dnes mnohí využívajú aj zdieľané kancelárie, ktoré majú taktiež svoje výhody.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články