Každý chce byť úspešný, ale…

1048

Veľa ľudí túži po úspechu. Niektorí pre to aj niečo robia. Iní zas len o tom hovoria a nikdy nič pre to neurobia. V tlači a v médiách sa nehovorí často o úspechu. Ale…

V jednom denníku som si v článku s titulkom “Staň sa lídrom” prečítal toto:

Myslite inak

Nikdy nebudete viesť iných a zastávať vysoké pozície, ak sa necháte strhnúť davom a budete uniformne preberať názory, ako sú nám predsúvané. Myslieť, znamená pripustiť si viacero názorov, počúvať ich, overovať a na ich základe si kriticky vytvoriť vlastný.  Myslieť, znamená často rozmýšľať inak ako vaše okolie. Myslieť, znamená nebáť sa mať iný postoj ako ostatní. Ako inak chcete nájsť riešenie tam, kde ostatní skončili?

Rozdiel definuje lídra

Vidieť súvislosti, využívať ich a následne priniesť inováciu. Konať skutky, ktoré by iným ani nenapadli sa ľahko povie, no už ťažšie koná. Na začiatku každého činu je nenápadná myšlienka. Niektorí jej uveria, iní ju odvrhnú ako nezrealizovateľnú hlúposť. A práve tu sa rodí rozdiel. Úspešný ľudia schopní naplniť ju, musia mať iné zmýšľanie s dávkou odvahy, trúfalosti, no aj viery v seba. Lídri si už na začiatku vedia predstaviť výsledok. Jednoducho, snívajú.

Takže ako je vidieť, o úspechu sa už aj verejne hovorí. A nielen že hovorí, ale sú aj popísané kroky, ktoré vedú k úspechu. Princípy, ktoré platia o úspechu vo všeobecnosti, platia aj pre MLM podnikanie. Stačí rady len použiť a aplikovať do praxe.

Raz som si v jednej diskusií o úspechu a MLM podnikaní prečítal komentár diskutujúceho a jeho reakcia bola v zmysle:

Veľmi dobrý článok. Len keby som to robil aj ja.

Táto reakcia hovorí sama za seba.

Robte správne veci

Síce túžime po úspechu, ale potrebné kroky, ktoré je potrebné urobiť nerobíme. Stále dookola hľadáme cestičky, ako potrebné kroky obísť a nakoniec aj tak prídeme k tomu, že to nejde. Proste bez urobenia potrebnej práce to žiaľ nepôjde.

Ak sa odhodláte prevziať zodpovednosť za to čo urobíte, ale aj za to čo neurobíte, budete na najlepšej ceste k dosiahnutiu úspechu.

Prajem vám veľa úspechov!

Volám sa Dušan Daniel, podnikám v oblasti sieťového marketingu (MLM) a zaoberám sa osobným rozvojom a motiváciou. Viac o tom, kto som a čo robím sa dozviete na mojom blogu dusandaniel.sk

Dušan Daniel

PRIDAŤ KOMENTÁR