Pozor na ľudí v diskusiách o MLM

2022

Tento článok ma napadol napísať po prečítaní pár príspevkov diskutujúcich v jednej skupine o MLM na facebooku.

Poviem vám jeden príbeh. Dvaja turisti, čo sa nepoznajú idú do Francúzka. Jedného po príchode do Francúzka okradne domáci a teraz si myslí, že všetci francúzi len kradnú a sú zlí. Druhému sa pokazí auto a domáci mu pomôžu. Tento si zase spraví o francúzoch inú predstavu, teda že francúzi sú srdeční a pomáhajúci si národ.

Čo z toho príbehu je dôležité? Obaja turisti vo svojom pohľade na francúzov majú pravdu. Vychádzajú zo svojich skúsenosti. Čo myslíte, keď sa oboch opýtate na názor, čo hovoria o francúzoch, budú mať rovnaký názor? Jasné, že nie. Veď majú rôznu skúsenosť. Jeden turista má pozitívnu a druhý negatívnu skúsenosť.

Rovnako je to aj s podnikaním v MLM. Niekto má pozitívnu a niekto negatívnu skúsenosť. Závisí akých ľudí sme stretli.Bežne sa nad týmito vecami nezamýšľam. No niekedy sa pritom prichytím a rozmýšľam, čo vedie ľudí k tomu, aby písali o veciach, ktorým nerozumejú. Pritom ani nevedia, že tomu nerozumejú. Ani ich nenapadne, že sa môžu mýliť. Prispievajú svojimi komentármi do diskusií o MLM a pritom ani nemajú potuchu, ako veľmi sa mýlia.Vyjadriť svoj názor, to je v poriadku. Ale tvrdiť na vzorke 1-2 ľudí o niečom, že je to tak a inak nie a pritom odmietať fakty, to nie je správne.Takýmto spôsobom sa šíri mienka o MLM a niekoho, koho problematika MLM zaujíma a rozmýšľa, že sa zapojí, ho môže odradiť. Týmto by si mali diskutujúci uvedomiť, že preberajú zodpovednosť za životy druhých ľudí. No neverím tomu, že si to uvedomia, pretože nie sú ochotní zobrať zodpovednosť ani za svoj život, nie to za život druhých.Každopádne ľudia, čo nemajú vlastný názor a preberajú názory druhých, bez toho, aby si ho sami utvorili, si nezaslúžia dosiahnuť úspech v MLM.Pozor, kto vám radíKeď si budete čítať príspevky diskutujúcich na rôznych fórach a blogoch o MLM, všimnite si jednu vec. Príspevky ľudí, ktorí vedia o čom MLM je, majú hlavu aj pätu. Píšu o faktoch. Väčšina tých, čo si len “myslia” o čom MLM je, len kopírujú príspevky iných nezainteresovaných diskutujúcich. Opakujú stále to isté dookola a keď im niekto napíše, než predložia fakty, žiadne nemajú.

Treba si uvedomiť, že MLM podnikanie je o ľuďoch.

Prajem vám veľa úspechov!

Volám sa Dušan Daniel, podnikám v oblasti sieťového marketingu (MLM) a zaoberám sa osobným rozvojom a motiváciou. Viac o tom, kto som a čo robím sa dozviete na mojom blogu dusandaniel.sk

Dušan Daniel

PRIDAŤ KOMENTÁR