test
Viac

  Krutá PRAVDA prečo niektorí vedú oveľa lepší život ako my

  Často vás zaujíma, prečo sú niektorí ľudia oveľa úspešnejší ako ostatní? Sú v skutočnosti inteligentnejší? Má to niečo spoločné s vrodenými talentami? Alebo je to všetko vec šťastia?

  Často vás zaujíma, prečo sú niektorí ľudia oveľa úspešnejší ako ostatní? Sú v skutočnosti inteligentnejší? Má to niečo spoločné s vrodenými talentami? Alebo je to všetko vec šťastia?

  Väčšina z nás pozná ľudí, ktorí vedú oveľa lepší život ako my. Zdá sa, že to majú oveľa jednoduchšie.

  Otázkou je, čo ich robí tak odlišnými a náchylnejšími k úspechu? Odpoveď je jednoduchá. Problém nie je v nich, ale v nás.

  Najťažšia pravda

  Najťažšia pravda, ktorú potrebujeme vedieť, je toto: Nikomu – a áno, nikomu – to na začiatku nejde.

  A tu je to, čo robí väčšina ľudí: Trochu sa pokúšajú, zakopnú a jednoducho sa vzdajú príliš skoro. Iba tí, ktorí za každú cenu vytrvajú, sú úspešní.

  Vašich prvých 100 príspevkov na blogu bude nanič. Vašich prvých 5 kníh bude nanič. Vašich prvých 30 rečí na verejnosti bude nanič. Vašich prvých 50 obrazov bude nanič. Vašich prvých 100 skladieb bude nanič. Vašich prvých 40 videí na YouTube bude nanič.

  Áno, tieto čísla sú vymyslené. A na tom nezáleží. Dôležité je pochopiť, že na začiatku vám to nepôjde.

  Všetko to trvá určitý čas. A vytrvalosť. A trpezlivosť. Väčšina ľudí verí v úspech za jednu noc. Takže prestanú, keď sa nestane cez noc.

  Väčšina ľudí dostane všetko, čo chce, ihneď. Takže ak sa tak nestane, chcú niečo iné. Preto sa väčšina ľudí vzdáva.

  To je tajomstvo života

  Ak chcete byť v niečom dobrými, cvičte, cvičte a cvičte. Robte všetko, čo je potrebné, aby ste sa tam dostali. Na začiatku zakopnete, možno sa dokonca zraníte a skoro to vzdáte.

  A to je rozhodujúci moment, keď sa musíte rozhodnúť: Chcete sa vrátiť k normálnemu životu a zostať zlyhaním, alebo to chcete skúsiť znova a pokúšať sa dovtedy, kým sa tam nedostanete?

  Povedzme, že ste spisovateľom. Váš prvý román dobre nepredáva, ale to neznamená, že by ste sa mali vrátiť k práci, ktorá z vás vysáva všetku vašu kreativitu.

  Ak ste športovcom a v šampionáte sa vám nedarilo, neznamená to, že nie ste predurčenými k úspechu. Znamená to len, že musíte vynaložiť viac úsilia.

  Ak ste grafický dizajnér a nemáte dostatok klientov, znamená to, že sa musíte hlbšie ponoriť do vašej práce a produkovať viac vynikajúcich vecí. Čokoľvek robíte, neprestávajte sa snažiť a neprestávajte veriť.

  Chcete príklady zo života?

  Oprah Winfrey bola vyhodená z prvej práce v televízii – teraz je miliardárka s vlastnou televíznou show.

  Steven Spielberg bol 2-krát odmietnutý Univerzitou školy kinematického umenia v Južnej Kalifornii. Waltovi Disneymu povedal jeho editor novín, že mu chýba predstavivosť a nemá žiadne dobré nápady.

  A prvá kniha Stephena Kinga bola odmietnutá 30-krát predtým, ako uzrela svetlo sveta.

  Takže, nech ste kdekoľvek a robíte čokoľvek, pamätajte si toto: Ak chcete dosiahnuť úspech, na začiatku sa vám dariť nebude – nedovoľte však zlyhaniu zastaviť vás.


    Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články